(2)
Słonecznie 4.3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

UWAGA! Od 1 grudnia e-TOLL zastąpi Manualny System Poboru Opłat!

UWAGA! Od 1 grudnia e-TOLL zastąpi Manualny System Poboru Opłat!

Autor: gov.pl 30 Listopad 2021
UWAGA! Od 1 grudnia e-TOLL zastąpi Manualny System Poboru Opłat!
© Redakcja e-kolo.pl
Komentarzy: 2 Czytano:
9,791 razy |

Od 1 grudnia 2021 r. na płatnych odcinakach autostrady A2 Konin–Stryków i A4 Wrocław–Sośnica zarządzanych przez GDDKiA nastąpi zmiana sposobu poboru opłat dla samochodów osobowych i motocykli (tj. pojazdów o dmc poniżej 3,5 tony). System e-TOLL zastąpi obowiązujący do 30 listopada 2021 r. Manualny System Poboru Opłat, a przejazd przez miejsca poboru opłat będzie odbywał się bez szlabanów.

R E K L A M A
2
Czytano:
9,791 razy
Udostępnij

Za przejazd nie zapłacisz już u inkasenta w kiosku poboru opłat lecz kupując e-bilet autostradowy lub przekazując dane geolokalizacyjne za pomocą aplikacji e-TOLL PL lub urządzeń OBU/ZSL.

Wjazd na autostradę  pasem oznaczonym e-TOLL bez wniesienia opłaty za przejazd autostradą spowoduje naruszenie podlegające nałożeniu kary grzywny na kierowcę lub konieczność wniesienia opłaty dodatkowej. Więcej informacji znajdziesz w zakładce kontrola na etoll.gov.pl.

Utrudnienia w ruchu na płatnych odcinkach autostrady A2 i A4  możliwe od połowy listopada

W związku ze zmianą systemu poboru opłat dla samochodów osobowych i motocykli na autostradach, wspólnie z GDDKiA  przygotowujemy nową organizację ruchu na miejscach poboru opłat. Od połowy listopada do początku grudnia br. mogą pojawiać się okresowe utrudnienia w ruchu na płatnych odcinkach autostrad A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica, związane m.in. z montażem nowego oznakowania poziomego oraz pionowego.

Zaplanuj jak opłacisz swój przejazd

Zanim wyruszysz w trasę odcinkami autostrad A2 Konin-Stryków lub A4 Wrocław-Sośnica wybierz metodę płatności.

1. Kup e-bilet autostradowy

  • w aplikacji e-TOLL PL BILET (możliwość zakupu w aplikacji dostępna od 1 grudnia 2021 r.), więcej o aplikacji przeczytasz w zakładce O aplikacji e-TOLL PL BILET
  • u partnerów systemu e-TOLL 

e-bilet autostradowy możesz kupić z wyprzedzeniem jeśli podasz numer rejestracyjny samochodu, odcinek autostrady, na którym będzie realizowany przejazd oraz planowaną datę i godzinę rozpoczęcia przejazdu. Bilet będzie ważny 48 godzin od wskazanej daty. Jeśli zmieniłeś plany, możesz go zwrócić przed zadeklarowaną godziną startu podróży.

2. Zainstaluj aplikację e-TOLL PL (jest dostępna od 24 czerwca 2021 r.)

Pobierz ją bezpłatnie w sklepach Google Play i App Store. Jest obsługiwana przez system Android (min. 6.0, zalecany 11+) oraz IOS (13+).

W aplikacji e-TOLL PL wniesiesz opłatę za przejazd i doładujesz konto. Aplikacja przekazuje dane geolokalizacyjne, więc nie musisz z wyprzedzeniem deklarować czasu ani trasy planowanego przejazdu. Naliczanie opłat odbywa się z wykorzystaniem danych geolokalizacyjnych twojego pojazdu. W trakcie przejazdu aplikacja musi być cały czas włączona.

Pamiętaj!

Aby korzystać z aplikacji e-TOLL PL musisz zarejestrować się w systemie e-TOLL. Po zakończeniu instalacji aplikacji otrzymasz identyfikator biznesowy urządzenia, podaj go w Internetowym Koncie Klienta (IKK). 

Jeśli masz w samochodzie zamontowane urządzenie OBU/ZSL może je wykorzystywać do opłacenia przejazdu autostradą. Sprawdź, czy twój typ urządzenia został już dopuszczony do sytemu e-TOLL, w zakładce O urządzeniach GPS.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
kola · 30 Listopad 2021
pisdovski rzad z dykty nie potrafi takiej prostej spravy zrobic nikt nie vie gdzie stacjonarnie mozna kupic bilet z kola do lodzi !!!! czemu nie ma tak jak v austri czechach szvajcari tak prostej rzeczy jak viniety na szyby ?????
ola · 30 Listopad 2021
faktycznie wybieram się jutro do Łodzi i nie wiem gdzie jak to mówi rząd stacjonarne można nabyć bilet
kola · 30 Listopad 2021
pisdovski rzad z dykty nie potrafi takiej prostej spravy zrobic nikt nie vie gdzie stacjonarnie mozna kupic bilet z kola do lodzi !!!! czemu nie ma tak jak v austri czechach szvajcari tak prostej rzeczy jak viniety na szyby ?????
R E K L A M A