(4)
Zachmurzenie -2.5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Premier: obniżka akcyzy widoczna na wszystkich stacjach benzynowych

Premier: obniżka akcyzy widoczna na wszystkich stacjach benzynowych

Autor: PAP 21 Grudzień 2021
Premier: obniżka akcyzy widoczna na wszystkich stacjach benzynowych
© PAP
Komentarzy: 4 Czytano:
3,564 razy |

Rządzący informują o niższych cenach na stacjach benzynowych, a czy Wy zauważyliście na naszych lokalnych stacjach spadki?

R E K L A M A
4
Czytano:
3,564 razy
Udostępnij

Wprowadzona w poniedziałek obniżka akcyzy na paliwa, wprowadzona w ramach Tarczy Antyinflacyjnej, jest już widoczna na wszystkich stacjach benzynowych w Polsce - poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

"Reagujemy błyskawicznie na potrzeby Polaków. Nasza Tarcza Antyinflacyjna i obniżka akcyzy na paliwa są już dzisiaj widoczne na wszystkich stacjach benzynowych w Polsce" - napisał premier na Facebooku.

Z kolei prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, w swoim poniedziałkowym wpisie na Twitterze napisał, że ceny paliw na stacjach koncernu są od poniedziałku niższe właśnie dzięki wdrożeniu Tarczy Antyinflacyjnej.

"Dotrzymujemy słowa. Ceny paliw na stacjach PKN Orlen są już niższe. Obniżki cen na naszych stacjach to efekt działań optymalizacyjnych i skutecznego wdrożenia rządowej Tarczy Antyinflacyjnej. Liczymy, że pozostałe firmy paliwowe na naszym rynku również wpiszą się w ten trend" - poinformował Obajtek.

Od poniedziałku, 20 grudnia br. w ramach tzw. Tarczy Antyinflacyjnej obowiązuje obniżona akcyza na paliwa. Zgodnie z ustawą od 1 stycznia nastąpi też obniżka akcyzy na prąd i zwolnienie sprzedaży detalicznej paliw z podatku od sprzedaży detalicznej.

Od poniedziałku, 20 grudnia br. do 1 stycznia 2022 r. stawki akcyzy wynoszą: na benzyny silnikowe - 1369 zł na 1000 litrów; na oleje napędowe - 1065 zł na 1000 litrów; na biokomponenty stanowiące samoistne paliwa – 1065 zł na 1000 litrów; a na skroplone gazy do napędu silników spalinowych – 364 zł na 1000 kg.

1 stycznia 2022 r. stawki akcyzy na paliwa ulegną zmianie. Akcyza na benzyny wyniesie 1413 zł na 1000 litrów; oleje napędowe i biokomponenty stanowiące samoistne paliwa – 1104 zł na 1000 litrów; a na skroplone gazy do napędu silników spalinowych – 387,00 zł za 1000 kg. Ustawa przewiduje, że obniżone stawki będą obowiązywać do 31 maja 2022 r.

Dodatkowo, sprzedaż detaliczna benzyn silnikowych, olejów napędowych, biokomponentów stanowiących samoistne paliwa, gazów przeznaczonych do napędu silników spalinowych, od 1 stycznia do 31 maja 2022 r. nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od sprzedaży detalicznej.

W ustawie przewiduje się również nałożenie obowiązku zamieszczania przy kasie rejestrującej w lokalu przedsiębiorstwa, w którym dokonywana jest sprzedaż paliw silnikowych, czytelnej informacji o obniżeniu podatku akcyzowego na paliwa silnikowe oraz o niepodleganiu tych paliw opodatkowaniu podatkiem od sprzedaży detalicznej. (PAP)

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (4)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
gość · 23 Grudzień 2021
Cena na giełdach światowych jest obecnie niższa niż za Tuska. Kto uważa sie za choć odrobinę inteligentniejszy od małpy znajdzie sobie nawet 10 niezależnych wykresów cen baryłki ropy. O ile będzie potrafił go obsłużyć i zobaczyć wykres cen z ostatnich np 5lat. A PiS was wydoi tak jak chłop krowę. A jak padnie to wymieni na nową...za te 30gr które i tak oddacie w podatkach, rząd właśnie zapewnił sobie kolejna kadencję i stanowiska w spółkach skarbu państwa dla całych rodzin za pensje 30-40tys mies. A wam ile daje na miesiąc wasz kochany rząd?
niko · 22 Grudzień 2021
powinny być na stacjach fotki galemby że dzięki niemu i jego partii najpierw paliwo zdrożało a za chwilę dla propagandy tanieje. gdzie my żyjemy?
mariusz · 22 Grudzień 2021
Czysta propaganda. Ceny na giełdach światowych spadały od końca listopada, ale nie na naszych stacjach. Teraz kumulują obniżkę z akcyzą by lepiej wyglądało a do tego każą umieszczać na stacjach tabliczki a na bilbordach hasła o najniższych cenach w Europie. Czy "ciemny lud" to znowu kupi?
Polak · 22 Grudzień 2021
tak , ten ciemny lud opozycyjny skrzywdzony przez TVN kupi, przecież to wina PiS że ceny paliw spadają
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
1 dzień temu 832 1