R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Umowa na pożyczkę z NFOŚiGW w Warszawie podpisana

27-12-2021 10:02 | Źródło: MZEC Koło | Wyświetleń artykułu: 3,517 | Komentarzy: 1

Na chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia śpieszymy poinformować, że dziś Prezes Zarządu Przemysław Stasiak w obecności Pana Burmistrza Krzysztofa Witkowskiego podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na pożyczkę zabezpieczającą wkład własny Spółki w celu realizacji inwestycji geotermalnej.

Foto:MZEC Koło
R E K L A M A

Procedowanie warunków oraz ustalanie szczegółów podpisanej umowy trwało wiele miesięcy głównie z powodu trwającej epidemii. Jednak dzięki zaangażowaniu wielu osób, którym w tym miejscu należą się podziękowania, uczestniczących w tym procesie, udało się tego dokonać. W tym miejscu należy również szczególnie podziękować p. Burmistrzowi, który jako Zgromadzenie Wspólników wspierał Spółkę na każdym etapie tego postępowania. Wyrazy podziękowania należą się także Zastępcy Prezesa Zarządu NFOŚiGW p. Arturowi Michalskiemu, który jest bardzo zaangażowany w rozwój geotermii w Kole.

Udzielona pożyczka w kwocie 15 198 497,24 zł wraz z uzyskaną wcześniej dotacją i środkami własnymi Spółki, pozwoli zrealizować budowę ciepłowni geotermalnej, która w dobie ciągle rosnących cen uprawnień do emisji CO2 przyczyni się do stabilizacji cen ciepła. Zarząd Spółki ogromną wagę przykłada do rozwoju i wdrażania ekologicznych technologii produkcji i dystrybucji ciepła. Równie istotną częścią działalności MZEC jest ciągła rozbudowa sieci cieplnej i przyłączanie do niej nowych odbiorców ciepła. Wszystkie podejmowane działania przez Spółkę mają służyć mieszkańcom naszego miasta i wpływać na jego rozwój oraz poprawiać jakość powietrza w mieście.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze