R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Lifestyle i życie społeczne

Na początku tygodnia lekka zima, od środy ocieplenie

10-01-2022 09:54 | Źródło: PAP - Polska Agencja Prasowa | Wyświetleń artykułu: 2,065 | Komentarzy: 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował w poniedziałek, że początek tygodnia będzie stał pod znakiem lekkiej zimy. Od środy przewidywane jest ocieplenie, a od czwartku opady deszczu i silniejszy wiatr.

Foto:PAP
R E K L A M A

"Początek tygodnia to powrót lekkiej zimy ze słabymi opadami śniegu. Pogodę będą kształtowały wyże, napłynie chłodniejsze powietrze z północnego-wschodu. W środę zacznie się ocieplenie. Od czwartku pogoda niżowa, opady deszczu i silniejszy wiatr" - przekazał IMGW.

Synoptycy prognozują, że w poniedziałek i wtorek zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami. Słabe opady śniegu spodziewane są głównie na południu kraju. W poniedziałek na zachodzie może padać także deszcz ze śniegiem. Temperatura w dzień od -5 st. C, -4 st. C miejscami na wschodzie kraju do 1 st. C, 2 st. C na zachodzie i nad morzem, w dolinach karpackich od -6 st. C do -3 st. C. Wiatr głównie słaby, zmienny, jedynie na południu umiarkowany, północno-wschodni.

Noce z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę będą mroźne, na wschodzie kraju podczas rozpogodzeń spodziewany jest spadek temperatury do około -10 st. C, a w dolinach górskich nawet do -15 st. C. Cieplej ma być na zachodzie kraju, bo około -3 st. C.

W środę ma być nadal dużo chmur. Deszcz ze śniegiem może padać jedynie nad morzem. Temperatura maksymalna od -5 st. C na wschodzie do 2 st. C na zachodzie i nad morzem.

Kolejna noc ma być jeszcze mroźna na wschodzie Polski i w dolinach karpackich.

W czwartek będzie pochmurnie ale cieplej, od 1 st. C w dolinach Karpat i na wschodzie, do 6 st. C na Pomorzu i wybrzeżu. Może wystąpić silniejszy, porywisty wiatr w porywach do 55 km/h, nad morzem do 65 km/h - zachodni i północno-zachodni.

W piątek spodziewane są deszcze. Będzie jeszcze cieplej - od 3 st. C do 7 st. C. Wiatr nadal będzie dość silny, nad morzem także silny, w porywach do 65 km/h, nad morzem do 75 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W sobotę będzie podobna pogoda i temperatura, jednak wiatr osłabnie. Natomiast niedziela może przynieść początek ochłodzenia.(PAP)

mark/ par/

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze