R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Babiak

159. rocznica bitwy pod Cieplinami

07-02-2022 10:26 | Źródło: Gmina Babiak | Wyświetleń artykułu: 5,196 | Komentarzy: 0

W dniu 06 lutego 2022 r. samorządowcy z gminy Babiak uczestniczyli w obchodach 159. rocznicy bitwy pod Cieplinami. Obchody stały się wydarzeniem cyklicznym i od 9 lat w kościele w Modzerowie ks. Marek Kasiorkiewicz (inicjator obchodów, proboszcz parafii Modzerowo) odprawia w tym dniu mszę św. w intencji poległych powstańców.

R E K L A M A

Co roku zebrani oddają hołd innym grupom społecznym biorącym udział w Powstaniu Styczniowym. Do tej pory akcentowano udział w Powstaniu m.in. młodzieży, nauczycieli i księży.

W tym roku odczyt historyczny dotyczył leśników ze szczególnym wspomnieniem zmarłego niedawno Nadleśniczego Mirosława Macherskiego. Po mszy delegacje udały się pod pomnik w Lucynowie, gdzie złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Uroczystość ta co roku gromadzi przedstawicieli samorządu babiackiego i władze każdego szczebla z województwa kujawsko-pomorskiego (delegacje z Urzędu Wojewódzkiego, Marszałkowskiego, Powiatu Włocławskiego i Gminy Izbicka Kujawska).

Ostatnie lata pandemiczne znacznie ograniczyły liczbę uczestników. Babiacki samorząd reprezentowali: Wójt Gminy Babiak - Wojciech Chojnowski, Maria Wiśniewska – Zastępca Wójta, Radosław Bartczak – Sekretarz, Ireneusz Wiśniewski – Przewodniczący Rady Gminy Babiak, Zbigniew Dopierała – radny Rady Gminy Babiak oraz Grzegorz Świątkowski-sołtys Sołectwa Stypin. Obchody odbyły się w pełnym reżimie sanitarnym.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze