Słonecznie 1.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

159. rocznica bitwy pod Cieplinami

159. rocznica bitwy pod Cieplinami

Autor: Gmina Babiak 07 Luty 2022
159. rocznica bitwy pod Cieplinami
© Gmina Babiak
Komentarzy: 0 Czytano:
5,620 razy |

W dniu 06 lutego 2022 r. samorządowcy z gminy Babiak uczestniczyli w obchodach 159. rocznicy bitwy pod Cieplinami. Obchody stały się wydarzeniem cyklicznym i od 9 lat w kościele w Modzerowie ks. Marek Kasiorkiewicz (inicjator obchodów, proboszcz parafii Modzerowo) odprawia w tym dniu mszę św. w intencji poległych powstańców.

R E K L A M A
0
Czytano:
5,620 razy
Udostępnij

Co roku zebrani oddają hołd innym grupom społecznym biorącym udział w Powstaniu Styczniowym. Do tej pory akcentowano udział w Powstaniu m.in. młodzieży, nauczycieli i księży.

W tym roku odczyt historyczny dotyczył leśników ze szczególnym wspomnieniem zmarłego niedawno Nadleśniczego Mirosława Macherskiego. Po mszy delegacje udały się pod pomnik w Lucynowie, gdzie złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Uroczystość ta co roku gromadzi przedstawicieli samorządu babiackiego i władze każdego szczebla z województwa kujawsko-pomorskiego (delegacje z Urzędu Wojewódzkiego, Marszałkowskiego, Powiatu Włocławskiego i Gminy Izbicka Kujawska).

Ostatnie lata pandemiczne znacznie ograniczyły liczbę uczestników. Babiacki samorząd reprezentowali: Wójt Gminy Babiak - Wojciech Chojnowski, Maria Wiśniewska – Zastępca Wójta, Radosław Bartczak – Sekretarz, Ireneusz Wiśniewski – Przewodniczący Rady Gminy Babiak, Zbigniew Dopierała – radny Rady Gminy Babiak oraz Grzegorz Świątkowski-sołtys Sołectwa Stypin. Obchody odbyły się w pełnym reżimie sanitarnym.

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆOceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A