R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biznes

e-petrol.pl: średnia cena benzyny Pb98 ponownie przekracza poziom 6 zł

02-03-2022 21:36 | Źródło: PAP - Polska Agencja Prasowa | Wyświetleń artykułu: 4,784 | Komentarzy: 4

Wojna na Ukrainie winduje ceny paliw. Średnia cena benzyny Pb98 znów przekracza poziom 6 zł. Benzyna Pb95 i olej napędowy kosztują więcej o 46 gr niż tydzień temu i ich średnie ceny to odpowiednio 5,87 i 5,92 zł/l - poinformował w środę e-petrol.pl.

Foto:PAP
R E K L A M A

Portal e-petrol.pl zwrócił w środę uwagę, że skutki rosyjskiej agresji na Ukrainę widać również na stacjach benzynowych w Polsce, gdzie w ciągu ostatnich kilku dni drastycznie podrożały paliwa.

"Wybuch wojny, która spowodowała, że cena ropy Brent przekroczyła poziom 100 dolarów za baryłkę oraz kilkusetzłotowe podwyżki cen paliw, jakie wstrząsnęły rynkiem hurtowym w Polsce przyczyniły się do tego, że kierowcy znacząco więcej niż przed tygodniem płacą za tankowanie" - stwierdzili analitycy portalu.

Zaznaczyli, że średnia ogólnopolska cena benzyny Pb98 ponownie przekracza poziom 6 złotych (ostatni raz z taką sytuacją mieliśmy do czynienia pod koniec stycznia br.) i wynosi 6,14 zł/l (wzrosła o 45 groszy w porównaniu do ubiegłego tygodnia.

"Zarówno benzyna Pb95, jak i olej napędowy kosztują więcej o 46 groszy i dziś ich średnie ceny to odpowiednio 5,87 i 5,92 zł/l. Najmniej - o 5 groszy - podrożał autogaz, za którego litr aktualnie płaci się przeciętnie 2,74 zł" - poinformował e-petrol.pl.

Według portalu na paliwowej mapie Polski wyróżnia się Wielkopolska, w której najtańsze są oba gatunki benzyn - za ich litr płaci się średnio 6,08 i 5,84 zł. Diesel z ceną 5,90 zł/l jest najtańszy na Warmii i Mazurach, a LPG na Lubelszczyźnie, gdzie kosztuje 2,65 zł/l.

"Tankowanie benzyn 98- i 95-oktanowej jest najdroższe na Podlasiu i w Małopolsce, w których za ich litr płaci się 6,23 i 5,93 zł. W trzech województwach: dolnośląskim, lubuskim i zachodniopomorskim średnia cena litra oleju napędowego wynosi 6 zł. LPG najwięcej kosztuje na Mazowszu - 2,84 zł/l" - stwierdzili analitycy. (PAP)

autor: Anna Bytniewska

ab/ mmu/

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (4) Pokaż komentarze