R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Powiat drugi dzień przyjmuje uchodźców z Ukrainy

22-03-2022 18:22 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 13,733 | Komentarzy: 7

Wczoraj 28 osób a dziś kolejne trzy - to bilans dwóch ostatnich dni, dotyczący liczby przyjętych przez Starostwo Kolskie uchodźców w tym tygodniu.

Foto:Pixabay
R E K L A M A

Uchodźcy o których mowa, to wynik uzgodnień z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego, o którym informowaliśmy cztery dni temu. 28 osób przyjechało do Koła wczoraj a dzisiaj kolejne trzy. Wszyscy otrzymali dach nad głową w bursie szkolnej. Dzięki pomocy Gminy Koło - wszyscy zostali zarejestrowani i otrzymali już numery PESEL.

Nasz powiat od piątku jest przygotowany na przyjęcie sąsiadów zza wschodniej granicy, uciekających przed wojną. W sali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole oraz bursie powstały miejsca noclegu i odpoczunku dla uchodźców. 40 osób może przyjąc sala sportowa i 45 bursa szkolna. Powiat kolski przygotował nie tylko miejsca noclegu, ale i całodzienne wyżywienie, kosmetyki, niezbędne środki czystości i higieny.

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7) Pokaż komentarze