R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Miasto podsumowało działania skierowane do uchodźców

31-03-2022 08:59 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 4,677 | Komentarzy: 0

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Kole na wniosek radnych wiceburmistrz Lech Brzeziński przekazał informacje nt. dotychczasowych działań prowadzonych przez urząd w celu pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Foto:Redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

Temat wsparcia Ukrainy rozgrzał emocje wśród radnych, choć zupełnie się tego wstępnie nie spodziewano. Co się działo? o tym napiszemy w osobnym artykule.

Poniżej przedstawiamy punkty, jakie otrzymali radni od wiceburmistrza, który osobiście był zaangażowany w pomoc uchodźcom i doskonale zna poszczególne etapy i działania.

POMOC OBYWATELOM UKRAINY PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ KOŁO

1. Stworzono miejską bazę mieszkaniową.
2. Utworzono na stronie internetowej miasta Koła zakładkę „Pomoc dla Ukrainy”, gdzie znajdują się najważniejsze informacje dotyczące spraw pomocowych, administracyjnych i organizacyjnych.
3. We współpracy ze szkołami zebrano medykamenty, które zostały przewiezione do specjalnego komitetu pomocowego w Lublinie, który zajmuje się przekazywaniem artykułów medycznych do szpitali i wojsk obrony terytorialnej.
4. Otrzymano od miasta partnerskiego Reinbek medykamenty oraz środki ochrony osobistej, które również zostały dostarczone do Lublina.
5. Utworzono magazyny środków pierwszej potrzeby, które są zlokalizowane w Ratuszu Miejskim oraz w budynku przy ul. Dąbska 40.
6. Przywieziono z granicy (Hrubieszów) 11 osób, które zostały zakwaterowane.
7. Zatrudniono tłumacza języka ukraińskiego.
8. Udzielono pomocy Merowi Ładyżyna przy transporcie z Warszawy do Przemyśla.
9. Pracownicy wydziału organizacyjnego na bieżąco pomagają załatwiać sprawy związane z opieką zdrowotną oraz innymi potrzebami.
10. Na dzień 30.03.2022 wydano 276 numerów PESEL (w tym 129 osoby dorosłe i 147 do 18 roku życia.)
11. Przyjęto 75 dzieci do szkół podstawowych oraz 28 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze