R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Płoną już nie tylko trawy - strażacy gasili las

06-04-2022 08:59 | Źródło: KP PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 5,957 | Komentarzy: 2

Dnia 4 kwietnia 2022r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole przyjęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Zalesie gm. Dąbie.

Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

Na miejsce pożaru zadysponowani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole oraz zastępy OSP z Dąbia, Drzewiec, Grzegorzewa, Kłodawy i Ostrowa. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że pali się około 70 arów poszycia lasu. Leśniczy będący na miejscu zdarzenia przekazał dowódcy, że jest to las prywatny.

Strażacy  zabezpieczyli teren prowadzonych działań, następnie podano prądy wody na palące się poszycie leśne w celu zlokalizowania pożaru. Wraz z dojazdem kolejnych zastępów straży pożarnej systematycznie zwiększano ilość prądów wody w celu ugaszenia pożaru. Łącznie podano 6 prądów wody. Pożar ugaszono.

Wodę do celów gaśniczych dowożono z hydrantów. Na miejsce przybyło Pogotowie Energetyczne, które usunęło powalony konar z linii energetycznej. Działania zakończono.
Pożar przez 2 godziny i 32 minuty gasiło 35 strażaków. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze