R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Przyznanie świadczeń emerytalnych OSP

22-04-2022 19:22 | Źródło: UW Poznań | Wyświetleń artykułu: 6,010 | Komentarzy: 3

Podczas dzisiejszej wizyty w powiecie kolskim wicewojewoda Aneta Niestrawska odwiedziła miejscowość Dąbie. W Miejskim Ośrodku Kultury wzięła udział w uroczystości wdrożenia zmian wynikających z wprowadzonej w zeszłym roku ustawy o ochotniczych strażach pożarnych.

Foto:UW Poznań
R E K L A M A

- Byliście zawsze blisko ludzi, dziś Państwo Polskie Wam za to dziękuje i docenia wysiłek. Cieszę się, że mogę być w tym ważnym dniu, a z okazji zbliżających się majowych świąt - w imieniu Wojewody Michała Zielińskiego - przekazuję Wam także biało-czerwone flagi

- mówiła wicewojewoda podczas uroczystości.

Ochotnikom przyznane zostały świadczenia emerytalne z tytułu wysługi lat w OSP w wysokości 200 zł. Otrzymali je i będą dalej otrzymywać strażacy ratownicy OSP, którzy czynnie uczestniczyli jako członkowie OSP w działaniach ratowniczych lub akcjach ratowniczych (wymagany bezpośredni udział co najmniej raz w roku) - przez co najmniej przez 25 lat (w przypadku mężczyzn) oraz 20 lat (w przypadku kobiet). Zasłużonym druhom OSP prezydent RP będzie mógł nadać Krzyż św. Floriana. Z rąk ministra spraw wewnętrznych strażacy OSP otrzymywać będą wyróżnienia w postaci Odznaki Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej”.

Wicewojewodzie w uroczystości wręczenia pierwszych decyzji o przyznaniu świadczenia towarzyszyli: Komendant Powiatowej PSP w Kole – bryg. Krzysztof Żurawik oraz Burmistrz Dąbia – Tomasz Ludwicki. W wydarzeniu wziął również udział poseł na Sejm RP Leszek Galemba oraz starosta kolski Robert Kropidłowski.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze