R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Promowane

VDOMA - Poczuj się jak w domu! Program wspierający uchodźców z Ukrainy

11 dni temu | Źródło: PAP | Wyświetleń artykułu: 342 | Komentarzy: 0

4 kwietnia 2022 ruszył pilotaż programu VDOMA, który wesprze uchodźców z Ukrainy w szukaniu pracy w Polsce. Pomysłodawcą tego programu jest fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego - Empiria i Wiedza, która zaprosiła do współpracy ekspertów z firmy rekrutacyjnej Bigram.

Foto:envato
R E K L A M A

Na stronie vdoma.org każdy ukraiński obywatel może się zarejestrować, wypełniając formularz na temat swoich preferencji zawodowych. Wypełnione aplikacje przeanalizują profesjonalni doradcy zawodowi. Na podstawie zebranych danych, każdy otrzyma odpowiednią pomoc w poszukiwaniu pracy – będą to między innymi szkolenia, symulacje rozmów rekrutacyjnych czy nauka języka polskiego. Rekrutacje przeprowadzane będą w językach: polskim, ukraińskim i rosyjskim.

Na platformie będą pojawiać się również praktyczne informacje o zasadach prawnych, wzory umów i porady np. jak należy poruszać się w polskim systemie prawnym. Tutaj będzie można poznać możliwości polskiego rynku pracy, uzyskać pomoc w przygotowaniu profesjonalnego CV w języku polskim oraz przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Program VDOMA przewiduje pełne wsparcie ekspertów w kontaktach między kandydatami a potencjalnymi pracodawcami.

Chcemy, aby osoby z Ukrainy, które w wyniku działań wojennych musiały opuścić swój dom, znalazły pracę w Polsce w swoich zawodach - aby mogli nadal robić to, co było ich pasją - bez względu na to, czy są to ogrodnicy, finansiści, wykładowcy, lekarze, nauczyciele, przedszkolanki czy graficy - mówi Zuzanna Piasecka, prezes Fundacji Empiria i Wiedza. - Chcemy, aby uwierzyli, że mogą w Polsce wykorzystać swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i pasję do pracy” - dodaje.

Program będzie realizowany poprzez szkolenia grupowe oraz spotkania indywidualne.

Aby dołączyć do programu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://vdoma.org/. Działa również infolinia telefoniczna: +48 799 360 065 (czynna w godz. 9 - 17 od poniedziałku do piątku).

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treści w nim zawarte
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze