R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Z pomnika zniknął sierp i młot. Sprawą zajęła się policja

16-05-2022 14:37 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 8,442 | Komentarzy: 3

Dziś rano Komenda Powiatowa Policji w Kole przyjęła informacje o kradzieży symbolu sierpa i młota z pomnika znajdującego się na terenie cmentarza wojennego.

Foto:redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

W ostatnim artykule dotyczącym wspomnianego symbolu informowaliśmy, że Urząd Miejski w Kole wystosował pismo do Wojewody Wielkopolskiego o pozwolenie na usunięcie sierpa i młota z terenu cmentarza wojennego. Zanim jednak urząd otrzymał odpowiedź - symbol zniknął z pomnika.

Jak się okazało - ktoś ukradł z pomnika symbol.

Komenda Powiatowa Policji w Kole przyjęła dziś informacje od urzędu, funkcjonariusze rozpoczęli postępowanie w kierunku art. 261 KK. 

Art.  261.  [Znieważenie pomnika] Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
- Kodeks Karny

Sierp i młot, który wrócił jak boomerang

Jakiś czas temu na pomniku zlokalizowanym na terenie cmentarza wojennego w Kole zniknął symbol sierpa i młota. Po jakimś...

Czytaj więcej
 
R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze