R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Promowane

Pozycjonowanie - poznaj odpowiedź na najczęstsze pytania

24 dni temu | Źródło: Partner | Wyświetleń artykułu: 697 | Komentarzy: 0

Pozycjonowanie to jedna z najlepszych form promocji stron i sklepów internetowych. Wiedzą o tym przedsiębiorcy, właściciele sklepów e-commerce, osoby prowadzące firmy o różnej wielkości. Na temat zwiększania widoczności w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, czyli właśnie pozycjonowania, nie brakuje pytań. Wiele osób nie wie, na czym polega taki proces i dlaczego jest tak ważny. Dziś odpowiemy na najistotniejsze pytania. Zachęcamy do lektury!

Foto:partner
R E K L A M A

Pozycjonowanie stron www ‒ co warto wiedzieć? 

Co to jest pozycjonowanie stron? 

Co to jest pozycjonowanie stron? To długotrwały proces polegający na prowadzeniu działań w obrębie strony www i poza nią. Cel stanowi zwiększenie widoczności witryny w organicznych, czyli bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Roboty Google zbierają informacje na temat znajdujących się na stronie treści, fraz kluczowych, linków i innych parametrów. Zebrane informacje zapisywane są w bazie danych wyszukiwarki, czyli w indeksie.

Strony znajdujące się w indeksie wyświetlają się w wyszukiwarce Google. Warto zadbać o to, by strona była nie tylko obecna w indeksie, ale zajmowała wysokie pozycje na ważne  dla naszego biznesu frazy kluczowe. 

Jak wygląda pozycjonowanie? 

Pozycjonowanie obejmuje szereg działań, wśród których możemy wymienić

  • dobór fraz kluczowych (powinny być to frazy brandowe, produktowe, informacyjne, generyczne),
  • przygotowanie unikalnych treści (na stronie internetowej bądź w sklepie e-commerce nie może zabraknąć unikalnych, nasyconych frazami opisów produktów i kategorii oraz ciekawych artykułów blogowych),
  • linkowanie wewnętrzne (wspomaga nawigację i usprawnia indeksowanie),
  • linkowanie zewnętrzne (zwiększa autorytet domeny),
  • optymalizacja kodu strony (to między innymi optymalizacja nagłówków, meta tagów, atrybutów Alt),  
  • optymalizacja strony pod kątem Core Web Vitals (czyli poprawa metryk LCP - Largest Contentful Paint, FID - First Input Delay oraz CLS - Cumulative Layout Shift),
  • wdrożenie certyfikatu SSL (protokół SSL potwierdza bezpieczeństwo danych i transakcji). 

Co to jest pozycjonowanie lokalne? 

Pozycjonowanie lokalne wymaga przeprowadzania takich samych działań, jak pozycjonowanie ogólnopolskie czy na rynki zagraniczne. W przypadku pozycjonowania lokalnego skupiamy się jednak na określonym obszarze, miejscowości, a nawet na konkretnych dzielnicach. Celem pozycjonowania lokalnego jest zwiększenie widoczności w lokalnych wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie, dotarcie do klientów, którzy znajdują się na obszarze, na którym świadczymy usługi. 

Koncentrujemy się tutaj na frazach związanych z lokalizacją, na przykład takich, jak: Pozycjonowanie Poznań, fryzjer centrum Warszawa, elektryk Polanka itd. 

Dlaczego pozycjonowanie jest tak ważne? 

Dlaczego pozycjonowanie jest takie ważne? Głównym powodem jest fakt, że potencjalni klienci skupiają się wyłącznie na stronach z TOP10. Na drugą bądź dalsze strony wyszukiwarki praktycznie nikt nie zagląda. Wszystko to sprawia, że witryny z TOP10 odnotowują najwyższy współczynnik konwersji, są rozpoznawalne, przynoszą największe zyski. 

Ile trwa pozycjonowanie? 

Pozycjonowanie to proces długofalowy. Zarówno na pierwsze, niewielkie  rezultaty, jak i na satysfakcjonujące efekty, trzeba poczekać kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. 

Przybliżony czas oczekiwania na pierwsze efekty pozycjonowania wynosi około czterech miesięcy, na wyniki satysfakcjonujące około czternastu miesięcy. 

Czas, po upłynięciu którego będziemy mogli cieszyć się z rezultatów pozycjonowania, uzależniony jest między innymi od branży i jej konkurencyjności, historii domeny, pozycji, które aktualnie zajmuje oraz ogólnej kondycji strony. 

Ile kosztuje pozycjonowanie? 

Pytanie o koszty pozycjonowania nie należy do najłatwiejszych i niestety nie da się na nie udzielić konkretnej odpowiedzi. W zależności od przypadku miesięczny budżet może wynosić zarówno 700, jak i 1500 czy 5000 tysięcy złotych.

Cena pozycjonowania uzależniona jest między innymi od zakresu prac, jakie trzeba przeprowadzić, kondycji strony, konkurencyjności branży. 

Pozycjonowanie stron z 1stplace 

Szukasz specjalistów, którzy zadbają o pozycjonowanie Twojej strony www? A może potrzebujesz fachowców, którzy zwiększą widoczność Twojego sklepu internetowego? W 1stplace służymy pomocą! 

Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron biznesów o różnej wielkości i specyfice działania. Ponadto projektujemy i budujemy sklepy internetowe oraz optymalizujemy kampanie Google Ads. 

Już dziś postaw na rozwój swojego biznesu. Postaw na 1stplace! 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze