Częściowe zachmurzenie -2.5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Przedszkolaki i pszczoły z ekoenergią w Ferio Konin!

Przedszkolaki i pszczoły z ekoenergią w Ferio Konin!

Autor: CH Ferio 21 Czerwiec 2022
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Przedszkolaki i pszczoły z ekoenergią w Ferio Konin!
© CH Ferio
Komentarzy: 0 Czytano:
1,836 razy |

Ferio Konin od lat prowadzi swoje działania z myślą o ekologii i współpracy z lokalną społecznością. Po wrześniowym przekazaniu dziesięciu drzew dla Parku im. Fryderyka Chopina w Koninie i edukacyjnym świętowaniu Dnia Ziemi, przyszła kolej na najmłodszych! W maju Ferio zainicjowało konkurs „Pszczoła i przyjaciele”, w którym udział wzięło aż 10 przedszkoli z Konina i okolicy.

R E K L A M A
0
Czytano:
1,836 razy
Udostępnij

Uczestnicy konkursu otrzymali od Ferio Konin kartonowe ule, a zadaniem przedszkolaków było ozdobienie ich w dowolny sposób. Zwycięzców wyłoniono dzięki głosowaniu internetowemu oraz obradom Komisji Konkursowej. Wybór nie był prosty - najmłodsi jak zawsze zaskoczyli kreatywnością i starannością wykonania powierzonego im zadania. Wszystkie ule były wyjątkowe i przepiękne. Z największym uznaniem spotkała się praca Przedszkola nr 5 „Plastuś” i to właśnie do niego powędrowała główna nagroda ufundowana przez market budowlany Castorama. Sklep obdarował zwycięską placówkę voucherem o wartości 1000 PLN na sadzonki roślin miododajnych.

- Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć najmłodszych i tak ciekawą akcję edukacyjną. Jako Castorama stawiamy na zrównoważony rozwój i dbamy o naszych pszczelich przyjaciół. Jesteśmy pewni, że zachęceni do pomocy pszczołom mieszkańcy Konina i okolic, a przede wszystkim mali uczestnicy konkursu wysieją w tym roku jeszcze więcej miododajnych i dzikich przyjaznych pszczołom roślin, po których nasiona zapraszamy oczywiście do Castoramy. A jeśli mieszkańcy zechcą postawić w swoim ogrodzie domek dla owadów, to również znajdą go w naszym asortymencie - mówi Łukasz Górecki, Kierownik Sektora Ogród”.

Dlaczego właśnie taki temat konkursu i taka nagroda? Akcja jest kontynuacją Tygodnia Miodnej Energii w Ferio Konin z maja tego roku, kiedy to klienci Ferio mieli okazję dowiedzieć się więcej o życiu pszczół, ich roli w ekosystemie i o tym, jak wspierać je w miastach. Dla uczniów z Konina i okolic organizowane były również warsztaty z pszczelarzem.

W czerwcu na terenach zewnętrznych centrum handlowego pojawiły się domki dla owadów, a  ich mieszkańcy licznie zapylają już rosnącą tam roślinność. Miejskie pasieki i domki dla owadów od kilku lat powstają w centrach dużych miast, na budynkach, w parkach i ogrodach. Dlaczego tak istotne jest wsparcie dla pszczół i innych owadów? Pszczoła miodna to jeden z najważniej-szych owadów, który na ziemi pojawił się wcześniej niż człowiek. Zapyla aż 78% roślin na Ziemi, dając nam pożywienie i zapewniając równowagę ekologiczną.

Centrum handlowe Ferio Konin zarządzane przez Multi Poland, od lat wspiera inicjatywy proekologiczne w regionie, angażując się w działania edukacyjne i nieustannie działając na rzecz zmniejszenia śladu węglowego. Ogromny odzew i kreatywność najmłodszych w organizowanym konkursie, a także liczny udział mieszkańców Konina i okolic w warsztatach ekologicznych, potwierdzają, że podnoszenie świadomości i edukacja ekologiczna są niezmiennie bardzo potrzebne.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
Podobne tematy
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
1 dzień temu 825 1