(2)
Zamglenie -1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Projekt: sprzedawcy będą mieli obowiązek pokazywać obniżone ceny

Projekt: sprzedawcy będą mieli obowiązek pokazywać obniżone ceny

Autor: PAP - Polska Agencja Prasowa 24 Czerwiec 2022
Projekt: sprzedawcy będą mieli obowiązek pokazywać obniżone ceny
© PAP
Komentarzy: 2 Czytano:
5,022 razy |

Sprzedawcy będą mieli obowiązek podawania informacji o obniżonej cenie - wynika z projektu rozporządzenia Ministerstwa Rozwoju i Technologii w sprawie uwidaczniania cen towarów i usług.

R E K L A M A
2
Czytano:
5,022 razy
Udostępnij

Projekt został zamieszczony w czwartek na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Informacja o obniżonej cenie ma być umieszczona w szczególności na wywieszce, w cenniku, w katalogu, na obwolucie lub w postaci nadruku lub napisu na towarze lub opakowaniu.

W uzasadnieniu przypomniano, że obecnie już obowiązuje obowiązek podawania cen, czy cen jednostkowych, ale nie ma jeszcze obowiązku podawania cen w przypadku zastosowania obniżek.

"Projektowana regulacja powinna mieć pozytywny wpływ na mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich przedsiębiorców, poprzez umożliwienie łatwej weryfikacji obniżonych cen towarów" - wyjaśniono.

Przypomniano, że w przyjętym przez rząd we wtorek projekcie nowelizacji ustawy zwiększającej ochronę konsumentów, przewidziano m.in., że w każdym przypadku obniżenia ceny towaru lub usługi będzie wprowadzony obowiązek podania obok informacji o obniżonej cenie również informacji o najniższej cenie tego towaru lub usługi jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki.(PAP)
 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Aza · 24 Czerwiec 2022
Nie rozumiem. Jaka informacja? Czy już tak nie jest? Przecież w sklepach widać, że ceny są obniżone - bardzo widoczne promocje i wyprzedaże. Więc o jakie obniżki chodzi?
pisior · 24 Czerwiec 2022
Już to widzę, tak pokażą jak i PO pokazuje swój program
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
1 dzień temu 826 1