(3)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Zachmurzenie 16.1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Fenomelna Olimpia Koło na turnieju w Zakopane

Autor: www.olimpiakolo.pl 05 Lipiec 2022 przeczytasz w ok. 3 min.
Fenomelna Olimpia Koło na turnieju w Zakopane
© www.olimpiakolo.pl
(3) | Czytano:
7,461 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Dwie drużyny Akademii "Mała Olimpia" z rocznika 2011 i 2012 fenomenalnie spisały się w Ogólnopolskim Turnieju TATRY CUP 2022 w Zakopane. Podopieczni trenera Piotra Górskiego rocznik 2011 był najlepszy z grona 24 drużyn, natomiast rocznik 2012 trener Damian Fogiel przegrał w finale dopiero po rzutach karnych.

R E K L A M A
3
Czytano:
7,461 razy
Udostępnij

Bardzo dobry występ orlików Olimpii Koło w Zakopanem. Rocznik 2011 na I MIEJSCU, natomiast rocznik 2012 wysokie II MIEJSCE. 
Od 25 do 30 czerwca dwie drużyny MKS Olimpii Koło brały udział w jednym z najbardziej znanych turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży "TATRY CUP" 2022 w Zakopane. Miasto Koło reprezentowała drużyna orlika młodszego - rocznik 2012 (trener Damian Fogiel) i drużyna orlika starszego - rocznik 2011 (trener Piotr Górski).
W kategorii wiekowej orlik starszy (rocznik 2011) do turnieju zgłosiły się aż 24 drużyny. Z racji renomy turnieju do Zakopanego stawiły się zespoły z różnych województw: dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, śląskiego, opolskiego, kujawsko - pomorskiego, lubelskiego i wielkopolskiego.
Drużyny z rocznik 2011 były rozlosowane do trzech ośmiozespołowych grup. Mecze w grupach odbywały się systemem każdy z każdym. Nasz zespół wygrał wszystkie siedem spotkań i zajmując pierwsze miejsce zakwalifikował się do grupy mistrzowskiej, w której to zmierzyły się po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Jak się później okazało w finałach również nie było mocnych na nasz zespół. Kolejne trzy zwycięstwa i remis dały młodym kolanom pierwsze miejsce w gronie 24 zespołów. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i okazały puchar, a decyzją organizatorów najlepszym zawodnikiem turnieju został wychowanek Olimpii Bartosz Dębiński.

Drużyny z rocznika 2012 rozlosowane były do dwóch grup siedmioosobowych. Do ścisłego finały wchodziły do 4 najlepsze drużyny. Pozostałe edkipy grały o Puchar Kasprowego. W tej części IV miejsce zajęła Olimpia Koło I. 

W ścisłych finale Olimpia Koło II zdobyła wicemistrzostwo, przegrywają w finale dopiero po rzutach karnych. Organizator wyróżnił zawodnika Olimpii Witolda Nowakowskiego.

Warty odnotowania jest fakt, że każdy z chłopców otrzymał bon na zakup sprzętu sportowego w kwocie 120 zł.
Podczas pobytu zawodnikom towarzyszyli ich najwierniejsi kibice - rodzice, którzy obecni byli na każdym meczu mocno dopingując. Podczas ceremonii wręczenia nagród zostali nawet wyróżnieni przez organizatora firmę ALMAR-SPORT za kulturalny doping.
Oprócz zmagań na boisku zawodnicy aktywnie wypoczywali. Uczestniczyli w wycieczce na Wielką Krokiew, zwiedzali Dolinę Białego w Tatrzańskim Parku Narodowym, oraz relaksowali się w aquaparku Gorący Potok. Nie mogło zabraknąć również spaceru po Krupówkach.
Był to bardzo ciekawy turniej z mnóstwem atrakcji. Na pewno zapadnie w pamięci tych młodych adeptów piłki nożnej na długi czas.

W turnieju 2011 uczestniczyli:
Norbert Olejnicki, Szymon Zaczek, Ignacy Wabnic, Bartosz Dębiński, Hubert Krygier, Szymon Banasiak, Olivier Zaczek, Szymon Kawka, Antoni Sowiński, Szymon Rogacki, Franciszek Kubsik, Wojciech Jakubowski. 
Trener drużyny: Piotr Górski
Kierownik drużyny: Roman Wabnic

W turnieju 2012 uczestniczyli:

Antoni Olczak, Oskar Jaskuła, Witold Nowakowski, Antoni Szczesiak, Michał Iwiński, Adam Wojciechowski, Aleksander Lewicki, Jan Pruszyński, Mateusz Kot, Igor Jerwan, Szymon Woziński, Filip Siekierski, Kacper Gębka, Franciszek Majewski, Kacper Lewandowski, Bryan Kawka, Patryk Kawka, Stefan Chruściński.

Trener drużyny: Damian Fogiel

Kierownik drużyny: Piotr Nowakowski

 

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Zbyszek · 05 Lipiec 2022
Gratulacje dla wszystkich!!! Tych dwóch trenerów robi super robotę!!!!
Ktoś · 05 Lipiec 2022
Brawo młodzi piłkarze. Może ktoś z nich zagra w extraklasie lub wyżej. Tylko trafi się Trzaskowski i nie wpuści na stadion kibiców i ci młodzi będą grali przy pustych trybunach. Byłoby szkoda
JJola · 05 Lipiec 2022
Brawa dla moich wychowanków z PM nr1
Polityka
Wiceminister Rolnictwa spotkał się z mieszkańcami Koła
13 godziny temu 1,434 3

Wiceminister Rolnictwa spotkał się z mieszkańcami Koła

Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - kolejna edycja dużego eventu w Dniu Dziecka
13 godziny temu 410

Miasto i Mundurowi Dzieciom - kolejna edycja dużego eventu w Dniu Dziecka

Powiat Kolski
Powiatowe Dni Ziemi i Lasu wróciły do nadleśnictwa [WIDEO]
13 godziny temu 1,162 3

Powiatowe Dni Ziemi i Lasu wróciły do nadleśnictwa [WIDEO]

Miasto Koło
Takiego wydarzenia miasto Koło nie widziało od dawna. Spektakl z odsłonięciem pomnika [ZDJĘCIA]
49
22 godziny temu 11,118 2

Takiego wydarzenia miasto Koło nie widziało od dawna. Spektakl z odsłonięciem pomnika [ZDJĘCIA]

Inne
32-letni mężczyzna ugodzony nożem. Sprawca zatrzymany
1 dzień temu 23,280 8

32-letni mężczyzna ugodzony nożem. Sprawca zatrzymany

Miasto Koło
150 lat temu w Kole urodził się Czesław Freudenreich. Dziś odsłonięcie ławeczki
2 dni temu 8,635 8

150 lat temu w Kole urodził się Czesław Freudenreich. Dziś odsłonięcie ławeczki

R E K L A M A