R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

W niedzielę duże wydarzenie sportowe. Sprawdź utrudnienia w ruchu drogowym

17 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 10,131 | Komentarzy: 1

Zawody triathlonowe, cieszące się dużą popularnością, zawitają kolejny raz do Koła. Poniżej kilka ważnych informacji.

Foto:Redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

Harmonogram zawodów Samsung River Triathlon Series

Sobota:

  • 18:00 – 19:00 – otwarcie Biura Zawodów, rozpoczęcie wydawania pakietów startowych

Niedziela:

  • 7:30 – otwarcie Biura Zawodów, rozpoczęcie wydawania pakietów startowych
  • 7:30 – 9:30 – zakończenie wydawania pakietów (na dystansie 1/8 IM i 1/4IM),
  • 7:30 – 9:30 – wprowadzanie rowerów do strefy zmian zawodników dystansu 1/8 IM i 1/4 IM
  • 10:00 – START dystansu 1/4 IM + sztafety
  • 10:45 – START dystansu 1/8 IM + sztafety
  • 13:00 – 15:00 – wyprowadzanie rowerów ze strefy zmian dystansu 1/8 IM i 1/4IM w tym sztafet,
  • 13:30 – dekoracja zwycięzców OPEN, kategorii wiekowych oraz sztafet dystansu 1/8 IM i 1/4IM.

Podczas zbliżającego się wielkimi krokami weekendu, a dokładnie w niedzielę [24 lipca] triathloniści wezmą udział w wyścigu Samsung River Triathlon w Kole. Tradycyjnie, zmierzą się oni z dwoma dystansami – 1/8 IM oraz 1/4IM. Trasy zawodów będą dokładnie takie same jak rok temu. Z tego względu będą występowały utrudnienia w ruchu. Ulice: Sportowa, Zawadzkiego, Ceramiczna, Toruńska (od skrzyżowania z ulicą Ceramiczną do skrzyżowania z ulicą Wiejską) dalej ulica Wiejska prowadząca na Dzierawy, Lubiny, Grądy, do skrzyżowania z miejscowością Młynek będą wyłączone z ruchu w godzinach 9:00-13:00

Pływanie na Warcie jest unikatowe na skalę kraju. Dodatkową atrakcją jest możliwość obserwacji zmagań zawodników bezpośrednio z Mostu na Warcie na drodze Nowowarszawskiej.

Pierwsi zawodnicy wyruszą na trasę zawodów równo o godzinie 10:00. Będą to uczestnicy 1/4 IM [0,95 pływanie -45km jazda rowerem -10,5 km bieg]. Dokładnie 45 minut później do Warty wskoczą triathloniści rywalizujący na dystansie 1/8 IM gdzie dystanse są skrócone o połowę w stosunku do wymienionego wyżej [0,475 plywanie -22,5 jazda rowerem -5,25 km bieg].

Dodatkowo w Kole, w ramach wydarzenia rozegrane zostaną także Mistrzostwa Inżynierów na dystansie 1/4IM.

W trakcie wyścigu każdy z zawodników popłynie z prądem rzeki. Start obydwu dystansów zlokalizowany jest w tym samym miejscu. W zależności jednak od wyścigu, triathlonistów obowiązuje wyjście z wody w wyznaczonym miejscu [1/8 IM przed strefą zmian, 1/4 IM za strefą zmian.

Trasa pływacka

Etap kolarski składa się z dwóch [1/4 IM] lub jednej pętli o długości 22,5 km. Zawodnicy skierowani zostaną poza miasto i pojadą przez Dzierawy, Lubiny, Grądy gdzie na skrzyżowaniu z miejscowością Młynek będzie punkt nawrotowy. Kolejny punkt nawrotowy, wjazd na drugą pętlę kolarską dla dłuższego dystansu, będzie znajdował się w okolicy skrzyżowania ul. Zawadzkiego z ul. Sportową.

Trasa kolarska

Ostatnia część obydwu wyścigów to pętla biegowa o długości 5,25 km – jedna dla startujących na 1/8 IM oraz dwie dla ścigających się na „ćwiartce”. Zawodnicy z Koła, tę trasę znają doskonale chociażby z zawodów biegowych, które na tej popularnej trasie często są rozgrywane.

Trasa biegowa

Zapraszamy do kibicowania- centrum imprezy będzie mieściło się w okolicy brzegu rzeki Warty na wysokości Stadionu Miejskiego w Kole. 

 Polecany materiał video

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze