(1)
Częściowe zachmurzenie 10
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Czy warto zainwestować w szynkowar?

Autor: partner 01 Wrzesień 2022 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Czy warto zainwestować w szynkowar?
© partner
(1) | Czytano:
3,063 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Przetworzone produkty pełne glutaminianu sodu, polepszaczy smaku czy sztucznych związków nie należą do zbytnio zdrowego pożywienia. Może czas zastanowić się nad własnym menu, wyrzucić to śmieciowe jedzenie i samemu zająć się na przykład wyrobem szynek. Wtedy mamy pewność, co jemy i że jest to zdrowe. W procesie domowego wytwarzania wspomoże nas szynkowar. Jak on działa i czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie? Zapraszamy do lektury.

R E K L A M A
1
Czytano:
3,063 razy
Udostępnij

Jak działa szynkowar?

Szynkowar to naczynie służące do parzenia szynek i innych mięs. Zwykle wykonany jest z metalu albo z tworzywa sztucznego, jednak oba materiały muszą być dopuszczone do kontaktu z żywnością oraz być odporne na wysokie temperatury.

Zasada działania urządzenia jest prosta. Do wewnętrznego naczynia wkłada się na przykład zapeklowane mięso umieszczone w specjalnym, separacyjnym worku foliowym. Naczynia zamyka się pokrywą ze sprężyną, która dociska mięso. Potem są umiejscawiane w garnku z wodą i następuje podgrzewanie. W zestawie są zwykle dwa termometry kontrolujące temperaturę wody oraz samej szynki. Proces parzenia jest różny w zależności, jakie mięso chcemy poddać obróbce termicznej.

Szynkowar pozwala wytwarzać oprócz szynki także mielonkę, golonkę, kiełbasę, rolady i pasztety.

Jego używanie powoduje, że jedzenie zachowuje swoje właściwości odżywcze, a także smakowe, które zwykle są tracone przy smażeniu i gotowaniu.

Etapy przyrządzania własnej wędliny

Najpierw należy zamarynować mięso. Polega to na doprawianiu za pomocą ziół i przypraw. Zabieg ten należy wykonać w zależności od rodzaju wykonywanej wędliny co najmniej dwadzieścia cztery godziny do wielu dni przed procesem termicznym.

Mięso należy włożyć do specjalnego woreczka albo siatki wędliniarskiej. Po zamknięciu i założeniu specjalnej płytki dociskowej zaczyna się proces parzenia. Temperatura wody otaczającej szynkowar zwykle powinna zawierać się w przedziale 80-85 stopni Celsjusza. Parzenie może trwać od dwóch do kilku godzin. Po zakończeniu należy dokonać hartowania, czyli schłodzenia szynkowaru z mięsem w środku, umieszczając szynkowar w zimnej wodzie.

Szynkowary cena – jaki kupić?

Szynkowar ze stali nierdzewnej ma taką samą funkcjonalność, jak ten z aluminium czy tworzywa sztucznego, ale jest najbardziej nowoczesny, estetyczny i trwalszy. Praktyczną przewagą nierdzewki jest możliwość mycia naczyń w zmywarce.

Polecanymi szynkowarami są szynkowary w płaszczu wodnym. Dzięki zastosowaniu kołnierza dno naczynia z mięsem nie dotyka dna naczynia zewnętrznego. Przez to woda opływa szynkowar z każdej strony, tworząc płaszcz wodny – temperatura wszędzie jest taka sama, dlatego parzenie jest bardziej stabilne, bo przebiega bardziej równomierne. Sklep masarski Nomart oferuje taki niezawodny sprzęt.

Ceny w zależności od jakości i ukompletowania zawierają się w przedziale od 50 do 250 złotych. Ponadto cena uwarunkowana jest także pojemnością szynkowara.

Szynkowary polecają się do wykonywania zdrowego jedzenia. Są bardzo proste w obsłudze, więc każdy może się poczuć mistrzem masarnictwa i zachwycić rodzinę oraz znajomych swojskim smakiem, którego bardzo nam w tych czasach brakuje. Dlatego do szynkowarów! Ratujmy tradycyjny, wyśmienity smak! I pamiętajmy, że najlepsze szynkowary znajdziemy w sklep.normart.pl. W wielu zestawach jest też książka z mnóstwem przepisów na pyszne wędliny domowe.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
czytelnik · 01 Wrzesień 2022
Kiedy mamy pewność, co jemy i że jest to zdrowe? Kiedy sami coś w sposób naturalny wytworzymy. Jakość wieprzowiny zaczyna się w chlewie. Wszystko produkowane w sposób naturalny jest zdrowsze od produkowanego metodą przemysłową. Produkując coś samemu w niewielkiej ilości na pewno nie będziemy używać ani antybiotyków ani witamin. Wszystko powinno mieć swój czas. Wychodowanie świni również. Tutaj każde "przyspieszanie" odbije się na jakości. Wtedy nie pomoże żaden szynkowar!
Miasto Koło
Prace ziemne przy budowie północnej obwodnicy miasta Koła rozpoczęte
2 godziny temu 2,028

Prace ziemne przy budowie północnej obwodnicy miasta Koła rozpoczęte

Miasto Koło
Tężnia solankowa w Kole już otwarta. Korzystają szczególnie seniorzy
3 godziny temu 2,124

Tężnia solankowa w Kole już otwarta. Korzystają szczególnie seniorzy

Dawno temu
Do czego prowadzi mowa nienawiści . Profilaktyka połączona z ciekawą lekcją historii
4 godziny temu 340 1

Do czego prowadzi mowa nienawiści . Profilaktyka połączona z ciekawą lekcją historii

Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 25.04.2024
5 godziny temu 665

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 25.04.2024

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy
5 godziny temu 290

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Kino
Zapraszamy do kina w Kole na
6 godziny temu 350

Zapraszamy do kina w Kole na "Kobieta z..."!

R E K L A M A