(5)
Bezchmurnie -1.2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Prezydent podpisał ustawę wydłużającą kadencję samorządów

Prezydent podpisał ustawę wydłużającą kadencję samorządów

Autor: PAP - Polska Agencja Prasowa 6 dni temu
Prezydent podpisał ustawę wydłużającą kadencję samorządów
© PAP
Komentarzy: 5 Czytano:
2,478 razy |

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek ustawę, która wydłuża kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 r. Ma ona na celu rozdzielenie dat wyborów parlamentarnych i samorządowych. Zgodnie z wcześniejszym kalendarzem wyborczym jedne i drugie miały odbyć się jesienią 2023 r.

R E K L A M A
5
Czytano:
2,478 razy
Udostępnij

O podpisaniu przez prezydenta ustawy o przedłużeniu kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego poinformowała Kancelaria Prezydenta.

"Ustawa przedłuża kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 r. Pan prezydent Andrzej Duda uznał, że ta data w kontekście innych procesów i kampanii wyborczych (parlament - jesień 2023, Parlament Europejski - późna wiosna 2024) jest możliwa do przyjęcia" - napisał na Twitterze szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

Jak poinformowano na stronie Kancelarii Prezydenta RP ustawa o przedłużeniu kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego "ma charakter epizodyczny, co oznacza, że jej przepisy wprowadzają czasowe odstępstwo od uregulowanej już materii". "Cel ustawy ma być zatem osiągnięty przez przedłużenie trwającej obecnie kadencji organów samorządu terytorialnego do dnia 30 kwietnia 2024 r." - zaznaczono.

R E K L A M A


Sejm uchwalił te przepisy w końcu września br. W końcu października br. Senat odrzucił ustawę. Na początku listopada Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu o odrzuceniu w całości tej ustawy i w związku z tym przepisy wydłużające kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 r. trafiły do prezydenta. (PAP)

autor: Marcin Jabłoński

mja/ par/

Oceń artykuł

średnia ocena: 5 liczba głosów: 1
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (5)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Anty... · 5 dni temu
Przedłużona kadencja bo wszyscy czekamy na program gospodarczy PO. Może zdąży opozycja ten program przygotować. Chociaż kiedyś dwa pajace Budka i Trzaskowski skacząc po scenie prezentowali jakieś 276.pl. Coś tam było że zabiorą zlikwidują zamkną zniszczą kto by takie bzdury pamiętał
ola · 5 dni temu
jak dlugopis maliniak wczcesniej podpisywal ustawy o kadencjach samorzadu to nie umial policzyc ze wybory zbiegna sie ???? co za nieuk matematyczny !!!
gość · 6 dni temu
no to zdrajca z powiatu kolskiego jeszcze trochę pourzęduje.
Patriota · 6 dni temu
Brawo Endriu
wyborca · 6 dni temu
za co te brawa? Przecież to wynik zwykłej politycznej kalkulacji, w dodatku przeprowadzonej przez wodza narodu. Kazali to pisarz podpisał
Miasto Koło
Długie kolejki przed salonem operatora Energa w Kole
8 godziny temu 47,882 17
6 godziny temu 474
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
6 godziny temu 474