(22)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Pochmurno 8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Radny ma pomysł na przebudowanie ulicy Sportowej. Usprawni to ruch?

Autor: Redakcja e-kolo.pl 05 Styczeń 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
Radny ma pomysł na przebudowanie ulicy Sportowej. Usprawni to ruch?
© Google Street View
(22) | Czytano:
12,198 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Tomasz Sobolewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole zaproponował w jednej ze swoich interpelacji zmianę na ulicy Sportowej a dokładnie odcinka od ulicy Garncarskiej do Toruńskiej.

R E K L A M A
22
Czytano:
12,198 razy
Udostępnij

Realizując mandat radnego na podstawie art. 24 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2022 r, poz.559, 583, 1005, lO79 i 1 56 l) przedkładam następującą interpelację: Szanowny Panie Burmistrzu, W imieniu mieszkańców zwracam się z prośbą o rozważenie przebudowy ulicy Sportowej na odcinku od ulicy Garncarskiej do ulicy Toruńskiej w zakresie poszerzenia istniejącej ulicy o pas do skrętu w prawo w ulicę Toruńską, gdzie obecnie znajduje się postój dla taksówek, a jest on miejscem parkowania samochodów. Obecny pas służyliby do skrętu w lewo i jazdy na wprost. Postój taksówek można byłoby przenieść na odcinek drogi wzdłuż ulicy Zawadzkiego,  gdzie obecnie to miejsce jest wykorzystywane do parkowania samochodów.

- czytamy w interpelacji

Tomasz Sobolewski postanowił również uzasadnić swoją interpelację: 

Ulica Sportowa obecnie jest bardzo uczęszczaną, ponieważ stanowi jeden z wyjazdów z ulicy Garncarskiej i Zawadzkiego w ulice Toruńską. Bardzo duże natężenie ruchu w rejonie tej ulicy powoduje powstawanie zatorów ulicznych często sięgających wysokości ulicy Zduny. Stanowi to bardzo duże zagrożenie w przypadku różnego rodzaju wypadków czy innych nieszczęśliwych zdarzeń. Wykonanie poszerzenia drogi usprawni ruch, ponieważ dużo samochodów czeka na skręt w prawo w ulice Toruńską. W obecnym czasie nie obserwujemy dużej ilości taksówek, jak w minionych latach, dlatego nie byłaby problemem nowa lokalizacja postoju w niedalekiej odległości.

- tłumaczy Przewodniczący RM

Interpelacja otrzymała już odpowiedź ze strony włodarza miasta Koła

Odpowiadając na interpelację w sprawie przebudowy ulicy Sportowej na odcinku od ulicy Garncarskiej do ulicy Toruńskiej w zakresie poszerzenia istniejącej ulicy o pas do skrętu w prawo w ulicę Toruńską, gdzie obecnie znajduje się postój taksówek uprzejmie informuję, że Urząd Miejski w Kole przystąpi do ustalenia z Powiatowym Zarządem Dróg w Kole warunków technicznych włączenia do ulicy Toruńskiej wydzielonego prawoskrętu z ulicy Sportowej. 

- odpowiedź

A co nasi czytelnicy sądzą o tym rozwiązaniu? Czy Waszym zdaniem poprawi to płynność ruchu w tym miejscu?

Oceń artykuł
średnia ocena: 3.67 liczba głosów: 6
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (22)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
Wyróżniony komentarz
olga · 05 Styczeń 2023
jeśli ktoś pisze, że tam jest ta.....ki ruch, no to nie wiem kiedy i w jakich godzinach tam przejeżdża. Są już progi-bo było zbyt szybko. (?0) Teraz radny jakieś głupoty wypisuje, bo co ?, bo zbliża się koniec kadencji a on nic nie zrobił? Miał na to czas. Uważam, a też tam często jeżdżę-nie jest źle. Na innych skrzyżowaniach w Kole jest dużo gorzej. A Pan radny powinien zastanowić się szybko nad innym problemem........, bo czas ucieka.
Morris · 07 Styczeń 2023
Bardzo dobry pomysł, czasem korek na ulicy sportowej sięga ulicę Garncarska, co blokuje przejazd dalej do ulicy Zawadzkiego. Dwa pasy w jakimś stopniu to rozładują.
Czytelnik · 08 Styczeń 2023
W żadnym stopniu nie załatwią, choćby były cztery!!! Ulica Sportowa jest drogą PODPORZĄDKOWANĄ w stosunku do ulicy Toruńskiej, Aby więc wjechać ze Sportowej na Toruńską, trzeba przepuścić pojazdy z ulicy Toruńskiej!!!!!!! Jeśli to pisze osoba dorosła a być może mająca choć kartę rowerową to przypomina mi czerwcową sytuację zderzenia kierującej samochodem osobowym z pociągiem. Kierująca tłumaczyła iż w związku z tym, że maszynista dał sygnał i zwolnił myślała, że chce ją przepuścić.(sic) :)
Edek · 07 Styczeń 2023
Od kiedy lewica zaczęła rządzić w Kole to kredyt kredytem goni .Boję się co będzie po wyborach kto to posprząta.
Gość · 07 Styczeń 2023
Co to ma wspólnego z tematem artykułu?
Pracuś · 06 Styczeń 2023
Niech zakłady z Toruńskiej się dogadają i kończą zmiany o różnym godzinach. Wystarczy 15 minut różnicy. Proste tanie i skuteczne.
Czytelnik · 08 Styczeń 2023
@~Pracuś. Kilka lat temu zmienili godziny pracy w "Materacach" abyś mógł swobodnie wyjeżdżać z ul. Sportowej? To była przyczyna?
Pracuś · 07 Styczeń 2023
Nie skrócić, tylko przesunąć godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy. Kodeks Pracy na to pozwala. Realne. Wiem że w materacach już tak jest od kilku lat. Można? Można
Czytelnik · 07 Styczeń 2023
Żeby np. kończyć zmianę kwadrans wcześniej, trzeba również pracę kwadrans wcześniej zaczynać! Na ul Toruńskiej lub w jej pobliżu jest kilka zakładów zatrudniających pracowników liczonych w sumie w tysiącach. Do tego właściciele zakładów to w większości zagraniczni właściciele. Jak mięli by się porozumieć w temacie zwiększonego ruchu na jednej z ulic poprzez poprzesuwanie pracownikom godzin pracy? A gdzie w tym wszystkim sami pracownicy? Oczywiście żaden właściciel firmy dla wygody użytkowników jednej ulicy nie skróci czasu pracy. Jeśli są np. cztery zakłady to jeden z nich musiałby kończyć zmianę godzinę wcześniej, inny 45 minut wcześniej , trzeci pół godziny wcześniej, zaś ostatni kwadrans wcześniej. Tu akurat pracownicy nie byli by przeciwko, jeśli by im nie zmniejszyć zarobków za skrócony czas pracy. Który z zakładów miałby pierwszy kończyć pracę??? I tak dalej i tak dalej. NIEREALNE!
Dan · 06 Styczeń 2023
Fajnie że ktoś na to wpadł z pewnością w mniejszym lub większym stopniu zadziała to na rozładowanie przysłowiowego korka a ronda ja akurat bym tam nie widział po 14 korek od zakładów z toruńskiej jeszcze wolniej by się rozładowywał niż jest to obecnie
Czytelnik · 06 Styczeń 2023
Wystarczy przenieść postój TAXI kilkadziesiąt metrów dalej (na ul. Zawadzkiego) i sprawa zniknie. Będzie swobodny pas dla skręcających w prawo. Tylko czy to potrzebne? Przypominam, że ten krótki fragment - którego dotyczy interpelacja- jest jednokierunkowy. Kolejki do skrętu w ul. Toruńską (drogi z pierwszeństwem przejazdu) z ulicy Sportowej (drogi podporządkowanej) nie zależą od szerokości tej ostatniej, tylko od dużego ruchu na ul. Toruńskiej!!! Nawet trzy pasy w prawo na Sportowej tego nie rozwiążą!!!
kierowca · 07 Styczeń 2023
a jednak troch ę rozładują bo jak będzie krótka przerwa, w czasie której obecnie wyjeżdża samochód ze Sportowej w lewo, to w tym samym czasie wyjedzie co najmniej jeden samochód w prawo, a może i dwa.
Kolanin · 06 Styczeń 2023
Jest dużo miejsca na rondo niech zrobią takie jak innych miastach np.wTurku czy Słupcy
Mr.T · 05 Styczeń 2023
Może lepiej Wojciechowskiego od Sienkiewicza
Isa · 05 Styczeń 2023
Tam nie ma aż takiego tloku. Gorzej jest przy PCK/Toruńska Tylko niech drzew nie ruszają, bo w tym mieście jakikolwiek remont ulicy to wycinka drzew. Bandytyzm ekologiczny.
olga · 05 Styczeń 2023
jeśli ktoś pisze, że tam jest ta.....ki ruch, no to nie wiem kiedy i w jakich godzinach tam przejeżdża. Są już progi-bo było zbyt szybko. (?0) Teraz radny jakieś głupoty wypisuje, bo co ?, bo zbliża się koniec kadencji a on nic nie zrobił? Miał na to czas. Uważam, a też tam często jeżdżę-nie jest źle. Na innych skrzyżowaniach w Kole jest dużo gorzej. A Pan radny powinien zastanowić się szybko nad innym problemem........, bo czas ucieka.
Kaziu · 05 Styczeń 2023
W punkt, brawo
Kolanin · 05 Styczeń 2023
Moim zdaniem to miasto powinno w koncu zrobic porządek ze skrzyżowaniem PCK -TORUNSKA. W godzinach szczytu od strony PCK skrecic w lewo w Torunską graniczy z cudem. Czesto korek kończy sie obok KiK.
Pomóż w tej walce · 05 Styczeń 2023
Ratujmy Panią Asię. Nowotwór nie może być silniejszy. Pomagała niepełnosprawnym dzieciom, teraz sama potrzebuje wsparcia. Współzałożycielka fundacji Stworzenia pana Smolenia walczy z ciężką chorobą. Pomóż jej dalej żyć. https://www.siepomaga.pl/joanna-kubisa
Wlkp · 05 Styczeń 2023
Pragmatyczne rozwiązanie, ale zamiast kombinować zdecydowanie rondo bardziej optymalne. Przecież tam na tym powiedzmy skrzyżowaniu z każdej strony jest brak przepustowości.
Polak · 05 Styczeń 2023
"radny" nie potrafi jeździć?myślicie ze to dla mieszkańców? Ha ha ha.Niech już się ta kadencja zakończy.
Wojtek · 05 Styczeń 2023
Większość skręca w lewo z Sportowej lepsze byłoby rondo.
Czytelnik · 06 Styczeń 2023
Oczywiście, że rondo jest lepsze. Tylko przy tym ruchu na Toruńskiej to tam byłaby dopiero masa kolizji. Ciągłe "wyścigi" kto zdąży a później ustalanie, kto był już w tzw. ruchu okrężnym a kto dopiero się włączył (czyli wjechał ze Sportowej bo nie mógł się już doczekać! ) bo trzeba ustalić sprawcę kolizji.
Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
1 dzień temu 11,464 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 10,619 30

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
1 dzień temu 21,722 71

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
1 dzień temu 3,876

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Biblioteka
Laureaci konkursu plastycznego
1 dzień temu 1,061

Laureaci konkursu plastycznego "Motanka"

Miasto Koło
Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia
1 dzień temu 848

Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia

1 dzień temu 305
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz