(22)

Radny ma pomysł na przebudowanie ulicy Sportowej. Usprawni to ruch?

Autor: Redakcja e-kolo.pl 05 Styczeń 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
Radny ma pomysł na przebudowanie ulicy Sportowej. Usprawni to ruch?
© Google Street View
(22) | Czytano:
13,178 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Tomasz Sobolewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole zaproponował w jednej ze swoich interpelacji zmianę na ulicy Sportowej a dokładnie odcinka od ulicy Garncarskiej do Toruńskiej.

R E K L A M A
22
Czytano:
13,178 razy
Udostępnij

Realizując mandat radnego na podstawie art. 24 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2022 r, poz.559, 583, 1005, lO79 i 1 56 l) przedkładam następującą interpelację: Szanowny Panie Burmistrzu, W imieniu mieszkańców zwracam się z prośbą o rozważenie przebudowy ulicy Sportowej na odcinku od ulicy Garncarskiej do ulicy Toruńskiej w zakresie poszerzenia istniejącej ulicy o pas do skrętu w prawo w ulicę Toruńską, gdzie obecnie znajduje się postój dla taksówek, a jest on miejscem parkowania samochodów. Obecny pas służyliby do skrętu w lewo i jazdy na wprost. Postój taksówek można byłoby przenieść na odcinek drogi wzdłuż ulicy Zawadzkiego,  gdzie obecnie to miejsce jest wykorzystywane do parkowania samochodów.

- czytamy w interpelacji

Tomasz Sobolewski postanowił również uzasadnić swoją interpelację: 

Ulica Sportowa obecnie jest bardzo uczęszczaną, ponieważ stanowi jeden z wyjazdów z ulicy Garncarskiej i Zawadzkiego w ulice Toruńską. Bardzo duże natężenie ruchu w rejonie tej ulicy powoduje powstawanie zatorów ulicznych często sięgających wysokości ulicy Zduny. Stanowi to bardzo duże zagrożenie w przypadku różnego rodzaju wypadków czy innych nieszczęśliwych zdarzeń. Wykonanie poszerzenia drogi usprawni ruch, ponieważ dużo samochodów czeka na skręt w prawo w ulice Toruńską. W obecnym czasie nie obserwujemy dużej ilości taksówek, jak w minionych latach, dlatego nie byłaby problemem nowa lokalizacja postoju w niedalekiej odległości.

- tłumaczy Przewodniczący RM

Interpelacja otrzymała już odpowiedź ze strony włodarza miasta Koła

Odpowiadając na interpelację w sprawie przebudowy ulicy Sportowej na odcinku od ulicy Garncarskiej do ulicy Toruńskiej w zakresie poszerzenia istniejącej ulicy o pas do skrętu w prawo w ulicę Toruńską, gdzie obecnie znajduje się postój taksówek uprzejmie informuję, że Urząd Miejski w Kole przystąpi do ustalenia z Powiatowym Zarządem Dróg w Kole warunków technicznych włączenia do ulicy Toruńskiej wydzielonego prawoskrętu z ulicy Sportowej. 

- odpowiedź

A co nasi czytelnicy sądzą o tym rozwiązaniu? Czy Waszym zdaniem poprawi to płynność ruchu w tym miejscu?

R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (22)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
olga · 05 Styczeń 2023
jeśli ktoś pisze, że tam jest ta.....ki ruch, no to nie wiem kiedy i w jakich godzinach tam przejeżdża. Są już progi-bo było zbyt szybko. (?0) Teraz radny jakieś głupoty wypisuje, bo co ?, bo zbliża się koniec kadencji a on nic nie zrobił? Miał na to czas. Uważam, a też tam często jeżdżę-nie jest źle. Na innych skrzyżowaniach w Kole jest dużo gorzej. A Pan radny powinien zastanowić się szybko nad innym problemem........, bo czas ucieka.
Morris · 07 Styczeń 2023
Bardzo dobry pomysł, czasem korek na ulicy sportowej sięga ulicę Garncarska, co blokuje przejazd dalej do ulicy Zawadzkiego. Dwa pasy w jakimś stopniu to rozładują.
Czytelnik · 08 Styczeń 2023
W żadnym stopniu nie załatwią, choćby były cztery!!! Ulica Sportowa jest drogą PODPORZĄDKOWANĄ w stosunku do ulicy Toruńskiej, Aby więc wjechać ze Sportowej na Toruńską, trzeba przepuścić pojazdy z ulicy Toruńskiej!!!!!!! Jeśli to pisze osoba dorosła a być może mająca choć kartę rowerową to przypomina mi czerwcową sytuację zderzenia kierującej samochodem osobowym z pociągiem. Kierująca tłumaczyła iż w związku z tym, że maszynista dał sygnał i zwolnił myślała, że chce ją przepuścić.(sic) :)
Edek · 07 Styczeń 2023
Od kiedy lewica zaczęła rządzić w Kole to kredyt kredytem goni .Boję się co będzie po wyborach kto to posprząta.
Gość · 07 Styczeń 2023
Co to ma wspólnego z tematem artykułu?
Pracuś · 06 Styczeń 2023
Niech zakłady z Toruńskiej się dogadają i kończą zmiany o różnym godzinach. Wystarczy 15 minut różnicy. Proste tanie i skuteczne.
Czytelnik · 08 Styczeń 2023
@~Pracuś. Kilka lat temu zmienili godziny pracy w "Materacach" abyś mógł swobodnie wyjeżdżać z ul. Sportowej? To była przyczyna?
Pracuś · 07 Styczeń 2023
Nie skrócić, tylko przesunąć godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy. Kodeks Pracy na to pozwala. Realne. Wiem że w materacach już tak jest od kilku lat. Można? Można
Czytelnik · 07 Styczeń 2023
Żeby np. kończyć zmianę kwadrans wcześniej, trzeba również pracę kwadrans wcześniej zaczynać! Na ul Toruńskiej lub w jej pobliżu jest kilka zakładów zatrudniających pracowników liczonych w sumie w tysiącach. Do tego właściciele zakładów to w większości zagraniczni właściciele. Jak mięli by się porozumieć w temacie zwiększonego ruchu na jednej z ulic poprzez poprzesuwanie pracownikom godzin pracy? A gdzie w tym wszystkim sami pracownicy? Oczywiście żaden właściciel firmy dla wygody użytkowników jednej ulicy nie skróci czasu pracy. Jeśli są np. cztery zakłady to jeden z nich musiałby kończyć zmianę godzinę wcześniej, inny 45 minut wcześniej , trzeci pół godziny wcześniej, zaś ostatni kwadrans wcześniej. Tu akurat pracownicy nie byli by przeciwko, jeśli by im nie zmniejszyć zarobków za skrócony czas pracy. Który z zakładów miałby pierwszy kończyć pracę??? I tak dalej i tak dalej. NIEREALNE!
Dan · 06 Styczeń 2023
Fajnie że ktoś na to wpadł z pewnością w mniejszym lub większym stopniu zadziała to na rozładowanie przysłowiowego korka a ronda ja akurat bym tam nie widział po 14 korek od zakładów z toruńskiej jeszcze wolniej by się rozładowywał niż jest to obecnie
Czytelnik · 06 Styczeń 2023
Wystarczy przenieść postój TAXI kilkadziesiąt metrów dalej (na ul. Zawadzkiego) i sprawa zniknie. Będzie swobodny pas dla skręcających w prawo. Tylko czy to potrzebne? Przypominam, że ten krótki fragment - którego dotyczy interpelacja- jest jednokierunkowy. Kolejki do skrętu w ul. Toruńską (drogi z pierwszeństwem przejazdu) z ulicy Sportowej (drogi podporządkowanej) nie zależą od szerokości tej ostatniej, tylko od dużego ruchu na ul. Toruńskiej!!! Nawet trzy pasy w prawo na Sportowej tego nie rozwiążą!!!
kierowca · 07 Styczeń 2023
a jednak troch ę rozładują bo jak będzie krótka przerwa, w czasie której obecnie wyjeżdża samochód ze Sportowej w lewo, to w tym samym czasie wyjedzie co najmniej jeden samochód w prawo, a może i dwa.
Kolanin · 06 Styczeń 2023
Jest dużo miejsca na rondo niech zrobią takie jak innych miastach np.wTurku czy Słupcy
Mr.T · 05 Styczeń 2023
Może lepiej Wojciechowskiego od Sienkiewicza
Isa · 05 Styczeń 2023
Tam nie ma aż takiego tloku. Gorzej jest przy PCK/Toruńska Tylko niech drzew nie ruszają, bo w tym mieście jakikolwiek remont ulicy to wycinka drzew. Bandytyzm ekologiczny.
olga · 05 Styczeń 2023
jeśli ktoś pisze, że tam jest ta.....ki ruch, no to nie wiem kiedy i w jakich godzinach tam przejeżdża. Są już progi-bo było zbyt szybko. (?0) Teraz radny jakieś głupoty wypisuje, bo co ?, bo zbliża się koniec kadencji a on nic nie zrobił? Miał na to czas. Uważam, a też tam często jeżdżę-nie jest źle. Na innych skrzyżowaniach w Kole jest dużo gorzej. A Pan radny powinien zastanowić się szybko nad innym problemem........, bo czas ucieka.
Kaziu · 05 Styczeń 2023
W punkt, brawo
Kolanin · 05 Styczeń 2023
Moim zdaniem to miasto powinno w koncu zrobic porządek ze skrzyżowaniem PCK -TORUNSKA. W godzinach szczytu od strony PCK skrecic w lewo w Torunską graniczy z cudem. Czesto korek kończy sie obok KiK.
Pomóż w tej walce · 05 Styczeń 2023
Ratujmy Panią Asię. Nowotwór nie może być silniejszy. Pomagała niepełnosprawnym dzieciom, teraz sama potrzebuje wsparcia. Współzałożycielka fundacji Stworzenia pana Smolenia walczy z ciężką chorobą. Pomóż jej dalej żyć. https://www.siepomaga.pl/joanna-kubisa
Wlkp · 05 Styczeń 2023
Pragmatyczne rozwiązanie, ale zamiast kombinować zdecydowanie rondo bardziej optymalne. Przecież tam na tym powiedzmy skrzyżowaniu z każdej strony jest brak przepustowości.
Polak · 05 Styczeń 2023
"radny" nie potrafi jeździć?myślicie ze to dla mieszkańców? Ha ha ha.Niech już się ta kadencja zakończy.
Wojtek · 05 Styczeń 2023
Większość skręca w lewo z Sportowej lepsze byłoby rondo.
Czytelnik · 06 Styczeń 2023
Oczywiście, że rondo jest lepsze. Tylko przy tym ruchu na Toruńskiej to tam byłaby dopiero masa kolizji. Ciągłe "wyścigi" kto zdąży a później ustalanie, kto był już w tzw. ruchu okrężnym a kto dopiero się włączył (czyli wjechał ze Sportowej bo nie mógł się już doczekać! ) bo trzeba ustalić sprawcę kolizji.
Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 22.07.2024
1 minutę temu 117

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 22.07.2024

Powiat Kolski
IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu kolskiego. Sprawdź jak się przygotować
47 minuty temu 239

IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu kolskiego. Sprawdź jak się przygotować

Inne
Czwarta edycja Samsung River Triathlon Series w Kole: sportowe emocje i triumfy
23
53 minuty temu 626

Czwarta edycja Samsung River Triathlon Series w Kole: sportowe emocje i triumfy

Miasto Koło
Uczniowie zebrali ponad tysiąc złotych na pomoc rówieśnikom w akcji Gorączka Złota!
1 godzinę temu 140

Uczniowie zebrali ponad tysiąc złotych na pomoc rówieśnikom w akcji Gorączka Złota!

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: Ogłoszenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych w sprawie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
1 godzinę temu 250

Grzegorzew: Ogłoszenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych w sprawie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Powiat Kolski
Kolejna akcja krwiodawstwa w Brdowie: Plażowe poduszki dla dawców
1 godzinę temu 404

Kolejna akcja krwiodawstwa w Brdowie: Plażowe poduszki dla dawców

R E K L A M A

Newsletter - bądź na bieżąco

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych