sim
naturhouse
Wiadomości Miasto Koło Namaszczenie chorych

Namaszczenie chorych

12-02-2010 09:55 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,741 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Namaszczenie chorych
Foto:
W ramach XVIII Światowego Dnia Chorych, ustanowionego przez Jana Pawła II w kaplicy Domu Pomocy Społecznej Sióstr Orionistek przy ulicy Blizna w Kole, została odprawiona Msza św. w intencji osób chorych i mieszkańców DPS.
11 lutego w święto Matki Bożej z Lourdes od 18 lat obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji do kolskiego DPS przy ul. Blizna przybył ks. Leszek Kromka Orionista z Kalisza, który wraz z ks. prałatem Januszem Ogrodowczykiem sprawowali Mszę św. w intencji mieszkańców tego Domu. W homilii ks. Leszek zachęcał do modlitwy, przyjmowania swojego krzyża choroby i cierpienia.

Po Mszy św. nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu, a kapłan prowadził modlitwy wstawiennicze za ludzi chorych, po czym wraz z ks. proboszczem Januszem Ogrodowczykiem błogosławili każdego chorego, przechodząc do sal gdzie znajdowali się obłożnie chorzy.

Po błogosławieństwie i adoracji siostra Santa Krupa – dyrektor DPS zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Tutaj złożyła życzenie wszystkim mieszkańcom, zachęcając ich aby umieli wykorzystać swoje dolegliwości w intencji ludzi zdrowych i własnego zbawienia. Podziękowała kapłanowi z Kalisza za wspaniałą ucztę duchową i miłość dla ludzi chorych. W klimacie rodzinnym przy kawie spędzono wiele miłych chwil, dzieląc się pięknem duchowym.

- XVIII Światowy Dzień Chorego przeżywany w naszym Domu pozostanie na długo w pamięci naszych mieszkańców, niektórzy po raz pierwszy przyjęli Sakrament Chorych, co było dla nich dużym przeżyciem – powiedziała dyrektor siostra Santa Krupa.

Michał Chojnacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!