(2)
Pochmurno 2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Ilu jeszcze? Pijany kierowca doprowadził do kolizji na stacji benzynowej

Autor: Redakcja e-kolo.pl 14 Marzec 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
Ilu jeszcze? Pijany kierowca doprowadził do kolizji na stacji benzynowej
© pexels
(2) | Czytano:
23,238 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

13 marca br. około godz. 12:30 na parkingu jednej ze stacji paliw w miejscowości Chojny doszło do kolizji drogowej pomiędzy dwoma pojazdami.

R E K L A M A
2
Czytano:
23,238 razy
Udostępnij

Sprawcą tego zdarzenia okazał się 55-letni obcokrajowiec kierujący osobowym Volvo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości uczestników kolizji okazało się, że 55-letni sprawca kolizji miał prawie 2,9 promila alkoholu w organizmie. Drugi kierowca był trzeźwy.

Pijani kierowcy to prawdziwa plaga

Coraz częściej słyszymy o tragicznych wypadkach drogowych, których przyczyną jest jazda po pijanemu. W Polsce każdego roku ginie w ten sposób wiele osób, a ranni zostają liczni kierowcy i piesi. Dlaczego zatem nadal wiele osób podejmuje ryzyko i siada za kierownicą po spożyciu alkoholu? Przede wszystkim, powinniśmy zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji oraz konsekwencji, jakie niesie ze sobą jazda po pijanemu.

Pierwszym argumentem przeciwko jazdzie po pijanemu jest fakt, że alkohol wpływa negatywnie na zdolności psychofizyczne kierowcy. Już po spożyciu małej ilości alkoholu, nasze reakcje zwalniają, co oznacza, że czas naszej reakcji na sytuacje na drodze jest znacznie dłuższy. W przypadku dalszego spożycia alkoholu, kierowca zaczyna mieć problemy z koordynacją ruchową, a także z percepcją odległości i prędkości. W takiej sytuacji prowadzenie pojazdu staje się bardzo niebezpieczne, zarówno dla kierowcy, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Kolejnym argumentem przeciwko jazdzie po pijanemu są surowe konsekwencje, jakie grożą kierowcy, który zostanie zatrzymany przez policję w stanie nietrzeźwości. Kierowca może stracić prawo jazdy, a także zostać ukarany wysoką grzywną lub nawet trafić do więzienia. Co więcej, jeśli w wyniku jazdy po pijanemu dojdzie do wypadku, kierowca będzie musiał ponieść odpowiedzialność za swoje działania przed sądem, co może skończyć się dla niego wyrokiem więzienia lub nawet dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Warto również pamiętać o innych, negatywnych skutkach jazdy po pijanemu. Kierowca, który spowoduje wypadek w stanie nietrzeźwości, będzie musiał wyciągnąć z kieszeni spore kwoty na naprawę samochodu lub pokrycie szkód wyrządzonych innym osobom. Co więcej, taki wypadek może pozostawić na psychice kierowcy trwałe ślady, które wpłyną negatywnie na całe jego życie.

Podsumowując, siadanie za kierownicą po spożyciu alkoholu to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim wyjątkowo niebezpieczne zachowanie. Zawsze warto zastanowić się nad konsekwencjami swoich działań i podjąć odpowiedzialną decyzję, aby nie narażać swojego życia oraz zdrowia innych

R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Andrzej · 15 Marzec 2023
No i po co tyle zapychania strony i umoralniania w kierunku Polaków skoro to był obcy obywatel... napisz do ich ambasady. Jak nie ma czym zapchać niusów to i hejt na Polaków dobry.
ottak · 14 Marzec 2023
Czyżby Krystyny miały gest a może Bożenki?
Dawno temu
Ponad 1,2 mld z PIT zł na kontach wielkopolskich podatników
4 godziny temu 251

Ponad 1,2 mld z PIT zł na kontach wielkopolskich podatników

Inne
Pogoda nie dopisała, ale biegacze nie porzucili uśmiechów [FOTO]
5 godziny temu 1,923

Pogoda nie dopisała, ale biegacze nie porzucili uśmiechów [FOTO]

Miasto Koło
1 maja - Kolska Majówka
5 godziny temu 2,749

1 maja - Kolska Majówka

Miasto Koło
Półmaraton Koło - sprawdź jakie utrudnienia czekają kierowców
6 godziny temu 2,506

Półmaraton Koło - sprawdź jakie utrudnienia czekają kierowców

Powiat Kolski
Frekwencja w poszczególnych gminach w II turze wyborów
6 godziny temu 1,831

Frekwencja w poszczególnych gminach w II turze wyborów

Powiat Kolski
Prezes kopalni w Kłodawie przenosi się do Sompolna - jako nowy włodarz
17 godziny temu 17,646 3

Prezes kopalni w Kłodawie przenosi się do Sompolna - jako nowy włodarz

5 godziny temu 2749
R E K L A M A