(6)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Słonecznie 15.2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Drogówka będzie sprawdzać w całym kraju, czy trzymamy ręce na kierownicy czy na telefonie

Autor: PAP 22 Marzec 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
Drogówka będzie sprawdzać w całym kraju, czy trzymamy ręce na kierownicy czy na telefonie
© pixabay
(6) | Czytano:
9,519 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Do końca marca Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji będzie prowadzić akcję pod nazwą: "Łapki" na kierownicę. "Chcemy, żeby kierowcy zwrócili uwagę na konsekwencje korzystania z telefonu podczas jazdy" - poinformował nadkomisarz Robert Opas.

R E K L A M A
6
Czytano:
9,519 razy
Udostępnij

Akcja "Łapki" na kierownicę będzie prowadzona od środy, 22 marca do 31 marca. "Celem przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie zagrożeniom bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodowanym korzystaniem z telefonu komórkowego przez kierujących pojazdami" - wyjaśnił nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP.

"Zaplanowane działania będą uzupełnieniem policyjnej akcji pn. Na drodze – Patrz i słuchaj, prowadzonej przez cały marzec, której ważnym elementem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na konsekwencje rozproszenia uwagi podczas korzystania z drogi" - podkreślił policjant.

Nadkomisarz przypomniał, że kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. "W przypadku, gdy złamie ten przepis, grozi mu mandat w wysokości 500 złotych oraz 12 punktów karnych" - zaznaczył.

"Konsekwencje naruszenia przepisu są dotkliwe dla kierujących, ale znacznie gorsze jest spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza przyczynienie się do wypadku, w którym ktoś ginie albo odnosi obrażenia i to tylko dlatego, że kierowca patrzył w wyświetlacz telefonu" - podał.

Dodał przy tym, że w zeszłym roku policjanci odnotowali na polskich drogach 52307 przypadków korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

"Podczas akcji +Łapki+ na kierownicę użytkownicy aplikacji Yanosik, której operatorem jest firma Neptis S.A., otrzymają materiały edukacyjne w formie quizu dot. konsekwencji korzystania przez kierujących podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Akcja będzie też wspierana przez firmę Screen Network S.A. emisją spotu, na ekranach LED rozlokowanych w całym kraju" - dodał nadkomisarz.(PAP)
 

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (6)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Prawo · 23 Marzec 2023
To może lepiej od razu zabić każdy wie że tak wysokie kary prowadzą do korupcji i policjanci to wykorzystują jak mandaty to i kamerki wtedy to ma sens
Gość · 23 Marzec 2023
A może wystarczy po prostu nie bawić się telefonem podczas jazdy? I wtedy nie ma okazji do korupcji i mandatów. Ale to chyba zbyt proste dla przeciętnego Polaka. On specjalnie da się złapać policji żeby później się wykłócać, stawiać na swoim i krzyczeć o złym losie, państwie policyjnym, czy łapankach policji jak Niemcy podczas ii wojny do obozów.
Czy pisowcy myślą · 22 Marzec 2023
Niech zaczną od siebie bo to oni robią to nagminnie. Tylko kto ich ukaże? nieudacznicy z pisu wprowadzili przepisy tak mądre jak oni sami. 12pkt. i 500zl za telefon masakra.
Do niebieski paragraf · 23 Marzec 2023
Wreszcie coś z sensem a nie lamenty i krzyki, ze państwo policyjne bo pilnują żeby się nie pozabijali na drogach w swojej ułańskiej fantazji. Bo mnie osobiście średnio obchodzą te czy inne kontrole. Od korzystania telefonu podczas jazdy już dawno się oduczyłem dosyć boleśnie. Ze światłami też nie kombinuje jak była jakaś ostatnio akcja policji. I przepisów też staram się przestrzegać, więc mogę jeździć w miarę spokojnie
Niebieski_paragraf · 23 Marzec 2023
Odp do: Czy pisowcy myślą. Chłopie zastanów się co Ty bredzisz. Nagminne stało się korzystanie z telefonu podczas jazdy, za dużo zdarzeń drogowych z udziałem bezmyślnych osób jest korzystających z telefonu podczas jazdy. Jeżeli w poprzednim taryfikatorze kierowcy się nie nauczyli to ustawodawca zmienił taryfikator drastycznie i bardzo dobrze. Mamy ośle jeden XXI w gdzie telefony maja opcje głośnomówiącą z której nie korzystają kierowcy i lepiej trzymać telefon w łapie podczas jazdy?. Jeżeli społeczeństwo nie potrafi dostosować się do technologii to płaca za swoje błędy- proste jak drut. Po to są przepisy żeby je przestrzegać. To nie Ty jeździsz na zdarzenia drogowe (czasami z głupoty korzystania z telefonu podczas jazdy) i to nie Ty ?pompujesz? człowieka by go uratować. Jeżeli Ci nie odpowiada obecnie obowiązujące prawo, to dokształć się z Konstytucji - kto ma prawo zmieniać prawo - obywatele a ilu to masz lekcje do odrobienia. A znając życie znów będziesz komentować i lamentować i marudzić jakie jest zle prawo to Ci podsyłam ? Inicjatywa ustawodawcza przysługuje posłom, Senatowi, Prezydentowi Rzeczypospolitej i Radzie Ministrów. Inicjatywa ustawodawcza przysługuje również grupie co najmniej 100 000 obywateli mających prawo wybierania do Sejmu. Tryb postępowania w tej sprawie określa ustawa.? także uważam ze kara za korzystanie z telefonu podczas jazdy powinna zawierać widełki kwotowe (nawet wyższe kwoty do 1000 zł) lecz to w gestii Policjanta by należało ile zaproponuje na MKK uzależnione oczywiście od wielu czynników (osoby popełniającej wykroczenie) także proponuje przestrzegać prawo.
Nie dla PO · 23 Marzec 2023
Masz rację powinno być 20 pkt i 5000 zł
Miasto Koło
150 lat temu w Kole urodził się Czesław Freundenreich. Dziś odsłonięcie ławeczki
1 dzień temu 7,101 6

150 lat temu w Kole urodził się Czesław Freundenreich. Dziś odsłonięcie ławeczki

Miasto Koło
Bo w każdym z nas jest trochę dziecka
1 dzień temu 1,809 12

Bo w każdym z nas jest trochę dziecka

Miasto Koło
Koncertu z okazji Dni Koła nie będzie. Dlaczego? Zobacz wideo
1 dzień temu 16,258 38

Koncertu z okazji Dni Koła nie będzie. Dlaczego? Zobacz wideo

Miasto Koło
Henryk Perzyński Honorowym Obywatelem miasta Koła
1 dzień temu 4,512 4

Henryk Perzyński Honorowym Obywatelem miasta Koła

Pożary
Pożar budynku mieszkalnego. 17 strażaków wysłanych do działań [ZDJĘCIA]
2 dni temu 9,293 6

Pożar budynku mieszkalnego. 17 strażaków wysłanych do działań [ZDJĘCIA]

Inne
15 punktów karnych i wysoki mandat - efekt szybkiej jazdy
2 dni temu 18,492 5

15 punktów karnych i wysoki mandat - efekt szybkiej jazdy

MS
R E K L A M A