(104)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Pochmurno -0.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Autor: Redakcja e-kolo.pl 30 Marzec 2023 przeczytasz w minutę
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
© esesja
(104) | Czytano:
29,577 razy | przeczytasz w minutę

6 kwietnia 2023 roku (czwartek) o godz. 15.30 w sali sesyjnej Ratusza Miejskiego w Kole odbędzie się nadzwyczajna sesja, w której ponownie będzie głosowana uchwała nt. udzielenia poręczenia przez miasto kredytu dla MZEC.

R E K L A M A
104
Czytano:
29,577 razy
Udostępnij

W trakcie wczorajszej sesji na liście obecności zabrakło dwóch radnych: Mariusza Budnego oraz Marka Kaftana. Być może ten fakt przesądził o bilansie głosowania, dlatego władze miasta chcą ponowić głosowanie. Obecnie trwa akcja informacyjna, w której Burmistrz Miasta Koła za pośrednictwem mediów społecznościowych przekonuje mieszkańców do swoich racji jednocześnie wskazując jego zdaniem negatywne skutki głosowania rady. 

Czy przy drugim podejściu do podjęcia uchwały liczba głosów "za" wystarczy? To pokaże czas. Wszystkich czytelników chcących wyrobić sobie swoją opinię na temat zasadności głosowania za lub przeciw zachęcamy do obejrzenia nagrania z komisji rady oraz obrad sesji.

 

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Porządek obrad:

  1. Otwarcie Sesji.

  2. Stwierdzenie quorum.

  3. Powitanie gości.

  4. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenie poręczenia kredytu długoterminowego planowanego do zaciągnięcia przez Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Kole.

  5. Podjęcie uchwały zmieniającej Wieloletnią Prognozę Finansową Miasta Koła na lata 2023-2028.

  6. Zamknięcie obrad sesji Rady Miejskiej Koła.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (104)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
MAM POMYSŁA · 30 Marzec 2023
ZRÓBMY REASUMPCJE WYBORU BURMISTRZA . CO O TYM MYŚLICIE?
Xyz · 03 Kwiecień 2023
Komus bardzo zależy na usunięciu burmistrza, pana Gajdy i pana Stasiaka ze stanowiska. Komu zależy na takim pomawianiu tych osób , kto chce przejąć władzę w Kole. Ktoś kto to wypisuje ma bardzo dokładne informacje.
Ktoś · 03 Kwiecień 2023
Ktoś , kto wypisuje ? nie planuje nikogo usuwać , bo wystarczy poczekać i sami się usuną , po prostu wystarczy nie przeszkadzać temu towarzystwu . Z kolei te dokładne informacje pochodzą z materiałów udostępnionych publicznie z Komisji oraz z Sesji Rady Miasta . Dlatego wiadomo , że spółka zanotowała ok. 6 mln Zł straty za rok 2022 , utraciła płynność finansową i potrzebuje ok . 13 mln Zł poręczenia kredytu dla ratowania firmy . Być może strata - 6 mln Zł się powtórzy w roku następnym , a kolejnego poręczenia już może nie być . Suma problemu wydaje się znacząca , a hasła typu ,że wszystko jest dobrze nie bardzo działają . Radni będą mieli do podjęcia bardzo trudną decyzję . Być może oddalą problem głosowaniem .Jeżeli jednak planują być Radnymi , to problem do nich i tak powróci , bo tych - 13 mln Zł to będzie koszt , a prawa do emisji w roku następnym trzeba będzie także wykupić za rok 2023 . Proszę się nad tym zastanowić .
Jak myślicie · 03 Kwiecień 2023
Który radny-a poprze zarzynanie budżetu i braku przez to rozwoju miasta? Kogo kupią może jakimś stanowiskiem-pracą w jakiejś spółce.
Gość · 03 Kwiecień 2023
Pamiętam czasy prezesa Mariusza Skurzyńskiego. Potrafił zarządzać.
Czytelnik · 03 Kwiecień 2023
To były inne czasy i inne warunki funkcjonowania Spółki.
podał się do prokuratury? · 03 Kwiecień 2023
"ktoś" możesz rozwinąć albo napisać o co chodzi czy to pomówienie? jakoś nie słyszałem że zakład pod jego zarządzaniem miał upaść jak teraz.
Ktoś · 03 Kwiecień 2023
Aż tak dobrze , że sam się podał do prokuratury z zachłanności . O innych kwestiach lepiej nie wspominać .
Ktoś · 02 Kwiecień 2023
Wygląda na to , że obecna władza w mieście Koło dotarła do granic absurdu kredytowego zadłużenia . - 6 mln strat w jednej spółce , w jednym roku . Do tego -13 mln zł poręczenia ( kredytu ) i zapewne kolejnych - 6 mln strat w następnym roku - to chyba daje do myślenia . Tylko współczuć radnym . A pozostałe spółki ? A później to już chyba tylko prowident , albo bocian na 120 % rocznie . Widać , że ta władza potrafi zostawić zgliszcza po sobie i ma potencjał w takim działaniu , by nie dało się tego posprzątać przez dziesiątki lat . Ciekawie się słucha wywodów ekonomicznych histeryka ze świtą .
Ktoś Ktosia · 04 Kwiecień 2023
Pan Prezes na komisji raczył poinformować , że aktywa firmy wynoszą około 49 mln Zł, a z kolei zobowiązania wynoszą około 43 mln Zł ! Z tego wynika , że do progu technicznej upadłości brakuje około 6 mln Zł . Gdyby nic nie robić , to koszt uprawnień do emisji plus ewentualna kara przekraczają ten próg . Podobnie 13 mln Zł poręczenia przekracza próg technicznej niewypłacalności . Nie ma co się dziwić bankom , że chcą dobezpieczenia ze strony Miasta . Pytanie brzmi , czy uda się zamieszać w to niezorientowanych Radnych ? być może po to , by obronić 4 litery najlepszego prezesa.
do radnych · 03 Kwiecień 2023
na piątek na sesję dopisać jeden jeszcze punkt. odwołanie burmistrza i prezesa cieplika.
Mieszkaniec · 02 Kwiecień 2023
Jak można pozwolić na zadłużanie miasta do 2030 roku .W historii naszego miasta chyba nie było tak dużego zadłużenia jak jest obecnie. Może radni ci którym zależy na rozwoju a nie stagnacji po poręczeniu niech policzą i przedstawią 6 kwietnia na jaką kwotę są zadłużone spółki i miasto w tej kadencji.
Gość · 02 Kwiecień 2023
Ponieważ to ma być normalna pożyczka w normalnym banku na określony okres spłaty a nie żadna "chwilówka".
Mieszkaniec kola · 02 Kwiecień 2023
Normalny człowiek to ma zajęcie gorzej się zachowuje jak dziecko nie będę źle nikogo oceniać ale człowieku wizyta ci potrzebna u lekarza
Obserwator · 03 Kwiecień 2023
ukraińcy nie muszą czekać 3lat.brawo pis i ich wyborcy.
Gość · 03 Kwiecień 2023
A dasz mi na prywatną wizytę? Bo na NFZ mam dopiero za 3 lata.. i przez ten czas będziesz musiał się ze mną męczyć
....... · 02 Kwiecień 2023
Ta osoba pisze co ma na myśli zauważyłem że ten co pisze jest chory coś ma z głową
Czytelnik · 02 Kwiecień 2023
@~Gość Być może jest on w trzech osobach, więc za każdym razem pisze inaczej; używając innej osoby?
Gość · 02 Kwiecień 2023
"ten co pisze"- dlaczego o sobie piszesz w trzeciej osobie?
Mieszkaniec · 01 Kwiecień 2023
Odezwał się ten co dużo wie a mało zje
Gość · 01 Kwiecień 2023
I ma rację
Mieszkaniec 2 · 01 Kwiecień 2023
1 miesiąc = 1 000 000 zł Tak rządzi Prezes. MAM nadzieję że jest honorowy i nie zmieni zdania co do dymisji ?
Ktoś · 01 Kwiecień 2023
- 6 mln strat , - 11 mln ( kredytu ) poręczenia , to średnio wyjdzie miesięcznie raczej bliżej - 1 500 000 zł z odsetkami . A pozostałe kredyty ?
...... · 01 Kwiecień 2023
Andrzej przestań wypisywac
........ · 15 Kwiecień 2023
Ty głąbie o jakiego Andrzeja chodzi.
podatki od nieruchomości · 01 Kwiecień 2023
Gdzie można znaleźć komu umorzono podatki od nieruchomości w Kole za czasów tego burmistrza i rady.Ktoś coś?
Prawda o umorzeniach · 03 Kwiecień 2023
poszukaj sobie protokoły sesji chyba majowe a tam pisze ile komu umorzono. czytając te nazwiska to naprawdę żenada .a miało nie być żadnych umorzeń. za 2022 rok dowiemy się pewnie w maju.
Ciekawy · 03 Kwiecień 2023
Nikt nic nie wie? Może jakiś link do strony jak istnieje he he.
Halina · 01 Kwiecień 2023
Ale na samym początku burmistrz mowil że nie będzie umarzania podatków. Też jestem ciekawa.
Bolek · 01 Kwiecień 2023
Pan burmistrz miał rację co do ponownego głosowania. Radny Piasecki najprawdopodobniej został już prawomocnie skazany i zgodnie z art.383 par.1 ustawy z dn.5 stycznia 2011 kodeks wyborczy. Nastąpiła przesłanka wygaśnięcia mandatu. Pytanie czy sąd nie przesłał informacji czy rada ukryła to przed mieszkańcami i działała na niekorzyść miasta. To już sprawa dla policji i prokuratury.
Rycerz z zamku · 01 Kwiecień 2023
Czerwony knur nadaje się tylko na smar do czołgu nic więcej i tyle samo są warci jego fachowcy po układzie. Rada jak dzieci w przedszkolu jedni słyszeli coś na mieście inni nie. Żenada i kadencja śmieszniejsza jak za poprzednika. CBA i inne służby powinny odwiedzić nie tylko cieplik ale i urzad miejski. Jaka władza takie miasto niestety wielki syf. Ciekawe co auto burmistrza oczywiście nie jego tylko urzędowe robi po godzinach pracy na prywatnych posesjach mam zdjęcia. Czyżby prywatna taxowka za pieniądze podatników ?
tom · 31 Marzec 2023
Może za czym zaczniemy udzielać zgody na pożyczkę, dowiemy się, ile pieniędzy spółka zarobiła z wpłat mieszkańców za ogrzewanie, ile z tych pieniędzy poszło na opał, ile z tych pieniędzy poszło na wypłaty ile zarabia prezes i pracownicy (to są pieniądze mieszkańców którzy płaca i tu nie powinno być nic tajne). Kiedy wreszcie będą liczniki na ciepło i nie ma tu nic wspólnego ze bloki są stare, mogę podać miasta które maja bloki w tych samych latach i są o pomiarkowane.
Gość · 02 Kwiecień 2023
"Może za czym zaczniemy udzielać zgody na pożyczkę..." nauczmy się normalnie po polsku pisać ("za czym" siądziemy przed klawiaturą)?
Gość · 31 Marzec 2023
Pensje prezesa są ogólnodostępne... Na stronie gminy koło w dziale oświadczenia majątkowe. Ale wydatków spółki nie wiem gdzie znaleźć i czy w ogóle są dostępne. A moim zdaniem, skoro to nie jest prywatna firma to powinno być wszystko jawne. Np wszystkie pomoce państwa.. dodatki covidowe, dotacje na rozwój itp jest jawne i można samemu sobie sprawdzić ile jaka firma i kiedy dostała od państwa.
Waldzik · 31 Marzec 2023
Witkowski chce teraz obronić stołek i d..e Stasiaka, bo to jego dobry przyjaciel.
Łoś superktoś · 31 Marzec 2023
Obronić się tego raczej nie da , jeżeli są poważne zaniedbania , a na dodatek firma praktycznie utraciła płynność finansową , co w prostej drodze może prowadzić do bankructwa spółki . Zysk spółki nie ma tu nic do rzeczy , bo bankrutują nawet firmy , które przynoszą zysk , właśnie z powodu utraty płynności finansowej . Kredyt to tylko złapanie utraconego oddechu .
Mirek no co ty · 31 Marzec 2023
Ogarnij się i pokaż samodzielność. Dosyć zadłużania miasta.
Haker · 31 Marzec 2023
W kole nadal rządzi PO i PSL tylko pod szatami PISU i chowają się za plecami tego ugrupowania, za te 11 milionów powinni nowych inwestorów oraz firmy sprowadzić do koła żeby nowe miejsca pracy stworzyć. Podziękować im przy następnych wyborach.
Gość · 31 Marzec 2023
Przed kołem, za torami w stronę Włocławka prawdopodobnie ma być miejsce dla nowych firm obok planowanej obwodnicy, bo w planach widziałem opisy typu zjazd do strefy przemysłowej czy zjazd na tereny inwestycyjne
***** *** · 31 Marzec 2023
W Kole rządzi już pis tak jak w powiecie.
Kuty na burmistrza · 31 Marzec 2023
To jest propozycją wielu mieszkańców.
Referendum · 31 Marzec 2023
Odwołać burmistrza!!!!!!!
babcia · 31 Marzec 2023
obejrzałam relacje z posiedzenia i jestem rozczarowana, takiego nieprzygotowana i niekompetencji jaką się wykazał prezes ciepłowni jeszcze nie widziałam, jakby to była jakaś spółka nie miejska, to już dawno by podziękowano, a pani kierownik finansowy to żenada. a teraz burmistrz na siłę chcę poprzeć poręczenie, proszę obniżyć płace w spółkach bo to z naszych pieniędzy idzie,
Dlaczego? · 31 Marzec 2023
dlaczego ciepłownia nie wykupowała uprawnień w 2020 i 2021 roku tylko czekała do 2023 roku. mi to wygląda na złe decyzje i źle prowadzoną spółkę przez obecnie zarządzających. dlaczego nic nie chwalą się jaka jest temperatura wody w odwiertach geotermii. czyżby ostygła a miliony wyrzucone w błoto.
Ktoś · 31 Marzec 2023
Zawsze można cieplik zlikwidować. Wtedy każdy z nas we własnym zakresie będzie musiał dbać o ciepło w grzejnikach i w kranach. Po co narzekać.
Gość · 31 Marzec 2023
A jak znajdziesz kogoś porządnego do zarządzania oczywiście za niską pensje, bo zbyt wysoka zbulwersuje mieszkańców. Bo dodam tylko że w większych miastach dzieciaki przed 30 po informatyce mogą zarabiać po 10-15tys jako młody pracownik. Wie ktoś ile zarabiają prezesi w podobnych wielkością firmach prywatnych?
PROSTSZE · 31 Marzec 2023
NIE ŁATWIEJ WYRZUCIĆ ŹLE ZARZĄDZAJĄCYCH CIEPLIKIEM?
Szymon · 31 Marzec 2023
Taki kredyt to poważne obciążenie dla miasta i firmy bo za rok będzie następny. Czy prezes "kierując" wcześniej sklepem z zabawkami wziąłby taki kredyt prywatnie, oczywiście że nie. Jednak teraz to są pieniądze państwowe czyli niczyje i za takie można się bawić kosztem mieszkańców . Koniecznie trzeba przeprowadzić audyt i dokona. Konkretnych cięć finansowych w spółce a nie trwonic pieniądze publiczne. Wielu przedmówców pisało że za rok powtórka z kredytu i co wtedy kto to spłaci.
zuza · 31 Marzec 2023
nie niczyje tylko Nasze, bo to my płacimy podatki
Łoś Superktoś · 31 Marzec 2023
Czy przypadkiem Walne Zgromadzenie , czyli Pan Burmistrz nie powinien najsampierw podjąć uchwały o dalszym funkcjonowaniu spółki ? , skoro są takie poważne zagrożenia ? , a dopiero później podsuwać Radnym do podpisania kolejne kredyty ? Jaka jest suma bilansowa całego przedsiębiorstwa ? Czy kolejne zobowiązania nie przekroczą wartości całej firmy ? Czy nie wypada najpierw przedstawić Radnym takich informacji , aby mogli podjąć swoje decyzje w oparciu o rzetelne informacje ? Stawianie Radnych pod ? ścianą ? i bez wyjaśnienia tych podstawowych kwestii jest nie na miejscu i kłóci się nawet ze zdrowym rozsądkiem . To naprawdę należy przybliżyć i wyjaśnić , by nie podejmować decyzji li tylko w oparciu o nakręcone emocje , chyba że akurat o to chodzi , by takowe nakręcić , tylko komu ma to służyć ? W końcu należałoby wyjaśnić kto faktycznie , a nie co - odpowiada za tak złą sytuację i złe rokowania ? Łatwo przeliczyć , że przy zysku operacyjnym w wysokości około 1 mln zł rocznie - taki kredyt będzie spłacany przez kolejnych 11 lat? ! , a co w latach kolejnych ? Znowu może zabraknąć ? Jak w takim razie będzie wyglądała wiarygodność przedsiębiorstwa dla banków ? Czy będzie mogło pozyskiwać dotacje ? Czy w ogóle będzie mogło wypracować zysk ? Czy nie dolewa się benzyny do ognia ? , czyli do ogólnego zadłużenia - jeszcze większego zadłużenia w postaci kolejnego kredytu ? Czy Radnym nie należą się takie wyjaśnienia przed podjęciem decyzji , gdy zakład stanął na skraju przepaści i ma zrobić ? duży krok na przód ??
krzysiek · 31 Marzec 2023
Andrzej teraz na Ciebie będę głosował
olek · 31 Marzec 2023
Andrzej przestań wy
Bur Mistrz · 30 Marzec 2023
Tak długo będą głosować aż przegłosują. Co to za standardy, moim.zdaniem.rodem.z komuny, ale co się dziwić burmistrz przecież z lewej strony sceny politycznej. Najbardziej to podoba mi się ten radny co się mu fekalia w nocy przyśniły i obudził się zlany własnymi ... wypocinami. Panie, piniondze już dawno rozdane a nikt nie chce klepnąc minusowego budżetu. Gdzie jest CBA i zewnętrzny audyt w MZEC ??!
LUKASZEWSKA RYSZARDAW · 30 Marzec 2023
PANIE WITKOWSKI DOSC BEZPRAWIA W PANA WYKONANIU GLOSOWANIE SIE ODBYLO RADNI ODRZUCILI UCHWALE I KONIEC TEMATU NIEOBECNOSC RADNEGO NIE STANOWI PODSTAWY PRAWNEJ DO POWTORKI GLOSOWANIA ZE WZGLEDU NA WAZNOSC UCHWALY NALEZALO ZOBOWIAZAC RADNYCH DO UDZIALU W SESJI ZAPYTAM WPROST /KUPIL PAN BRAKUJACE GLOSY ? TERAZ NIE POWINNI PRZYJSC RADNI KTORZY JUZ GLOSIWALI I CO ? UCHWALE BEDZIEMY GLOSIWALI DO SKUTKU TAK JAK PAN CHCE PANIE WITKOWSKI DZIS JEST 31/03/2023 W NASTEPNEJ KOLEJNOSCI BEDA WODOCIAGI I TO JUZ NIEDLUGO SZANOWNA RADO! SZANOWNI RADNI ! NIE OSMIESZAJCIE SIE USZANUJCIE FUNKCJE RADNEGO
Kolo · 30 Marzec 2023
Panie burmistrzu pada tyle słów co do cieplika ale żeby się nie okazało że za nim pójda wodociągi. Prawnik w zarządzie i nikt nie wie wie że na głównego księgowego powinien być konkurs. A została żona niedoszłego radnego SLD chyba bez konkursu za "duże" pieniądze. Co będzie jak wodociągi popadną w długi też Ukraina czy zatrudnienie tej pani z pominięciem prawa.
Haker · 30 Marzec 2023
Radni zagłosują tak jak im pan będzie kazał. Nie ładnie mi pachnie to drugie głosowanie.
krysia · 30 Marzec 2023
Do usujniecia te wiadomosci
....... · 30 Marzec 2023
Brak pracy Jędrek
Kolanin · 30 Marzec 2023
Radni którzy głosowali przeciwko nie powinny przychodzić na sesję
........ · 30 Marzec 2023
Ciągle. Jedno i to samo pisze
chazar kolski · 30 Marzec 2023
Chazarski sposób na przejecie -zadłużyć, zmusić do ogłoszenia bankructwa, przejąć za pare groszy...
bolek · 30 Marzec 2023
Teraz głosujemy na tego co tak wypisuje brak zajęcia chłop niema pracy sie nudzi
Zastanówmy się · 30 Marzec 2023
Się zastanawiam po co mieszkańcom radny taki jak buderus koleś mieszka i pracuje w Poznaniu z kołem ma tyle wspólnego co branie diety radnego a na codzień nie ma pojęcia co tutaj się dzieje. No może jakiś znajomy zadzwoni i opowie. Przed wyborami aktywność się zwiększy hahahahah. Tacy radni rezydenci od czasu do czasy nie powinni być radnymi ważne ze dietka wleci
Ryba · 30 Marzec 2023
Uchwała rady miasta zapadła większością głosów w obecności większości rady więc o co chodzi z ponownym głosowaniem.
O9ooooo · 31 Marzec 2023
Reasumpcja... Witek... Reasumpcja...!!!!!! Dał nam przykład Bona(Witek) parte jak zwyciężać mamy...
olek · 30 Marzec 2023
Jędrek co. Cię głową boli
Wujek knurek · 30 Marzec 2023
Ciekawe co z panem radnym ktory pracuje w wodociagach a zona w szkole podległej burmistrzowi. Nie będzie głosu nie ma roboty proste i znowu zjazd do Niemiec. Jeżeli zmieni swoją decyzje to wszystko jasne i sprawa powinny zająć się służby z prokuratorem na czele. Czerwonemu knurowi pali się chlew który wychodował za mało błota panowie. Jednym słowem radny który zmieni głos na tej sesji sprawa prosta sprzedał się albo został zastraszony dziękuje życzę miłej nocy
CS · 30 Marzec 2023
A ja się pytam - kiedy zgłoszenie do prokuratury za działanie na szkodę spółki? Prezes i prokurent pod sąd!
Dyzma N. · 30 Marzec 2023
Niech miasto wypuści obligacje , po co od razu kredyt .
Ktoś · 03 Kwiecień 2023
Chwilówkę ?bierze? się bardzo szybko , kredyt szybko , a obligacje długo ? A czerwonym grunt się pali , bo utracili płynność i potrzebują szybko wziąć kredyt , to sobie jeszcze porządzą , wypłacą roczne nagrody , zrobią kolejną stratę i dopiero będą gotowi do odejścia w niepamięć ?
Jacek · 30 Marzec 2023
Panie burmistrz , radni a może by tak oszczędności zacząć w firmie , z uwagi na trudną sytuację finansową obniżyć pensje prezesa do 6 000 zł brutto i brak premii w zakładzie do czasu poprawy finansów firmy. Ciągle dokładanie nic nam mieszkańcom nie pomoże a wręcz zaszkodzi . Będzie to dalszy drenaż kieszeni mieszkańców.
Gość · 31 Marzec 2023
Za 6tysi to sam się zwolni i pójdzie do jakiejś małej prywatnej firmy i od razu dostanie z 10-15tysi
Ja · 30 Marzec 2023
za 6 tys. to niedokształcona na kasie w biedronce pracuje
Realista · 30 Marzec 2023
Widać że nie są warci nawet 6 tysięcy.
Marek · 30 Marzec 2023
Za 6000 to możesz chłopa z budowy zatrudnić.
Biznes dla mieszkańców Koła · 30 Marzec 2023
Sprzedać udziały mieszkańcom i z tych udziałowców wybrać radę nadzorczą która wybierze nowego prezesa i przypilnuje rzetelnie spółkę. Ustalić kwotę np. 100tys minimalny wkład żeby się nie rozdrabniać. Nie pozwolić na kredyt i na upadłość.
Polak · 30 Marzec 2023
Sprawa jest prosta. Radni postąpili słusznie. Cieplik ogrzewa przeważnie blokowiska, to teraz wszyscy klienci zostają obciążeni brakująca kwotą np. 4.000 zł na rodzinę i sprawa jest załatwiona. Jasno wynika, że bloki były dotowane przez ciepłownie i teraz brakuje jej pieniędzy. Płacić!!!!
Marek · 30 Marzec 2023
Wyjścia z tej sytuacji są dwa. Pierwsze to kredyt i ratunek dla spółki na dalszą działalność oraz stabilne ceny za energię. Drugie wyjście to sprzedaż części udziałów w spółce lub sprzedaż całości w prywatne ręce a co za tym idzie brak wpływu na cenę energi. Reasumując kredyt i w miarę możliwości stabilna cena energii lub sprzedaż i cena energii w górę.
kis · 30 Marzec 2023
Jest trzecie wyjście, klienci cieplika robią szybka zrzutkę na 11 milionów. Stasiaka zwolnić ,bo słabo rozbudowuje sieć na całe miasto. Gdy będzie geotermia ciepłownia zwróci kasę klientom.
Mieszkańcy koła · 30 Marzec 2023
Uwaga uwaga może spotkamy się jako my mieszkańcy w ratuszu??? Razem siła! Jako my mieszkańcy pokażmy razem co sądzimy o tym, pamiętajcie my za to zapłacimy nie teraz ale za rok czy dwa. Takie może zmobilizujemy się i ruszymy na to powiedzenie. Pozdrawiam i leczę na największą frekwencję
Daria · 30 Marzec 2023
Mam nadzieję,że radny Piasecki nie był "zastraszany" w miejscu pracy wodociągach co do zmiany swojego stanowiska , byłby to już wstyd dla burmistrza.
Kolo · 30 Marzec 2023
Ja prezes zrezygnował to proponuję bezdomnego z dworca z Warszawy na prezesa za mieszkanie i jedzenie. Za 11 000 000 zł da sobie radę przez rok bez problemu. Dobry uczynek i naprawa finansowa spółki.
kolega · 30 Marzec 2023
wzrosną koszty obsługi kredytów i wszyscy będą musieli zapłacić. Burmistrz znowu zwali wine na czynniki zewnętrzne. niezalezne od niego i od prezesa. Branie kredytów jest latwe, a co potem to kogo to obchodzi
..... · 30 Marzec 2023
Co z twoje kieszeni biorą kredyty
kolega · 30 Marzec 2023
Nabiorą kredytów, znowu wzrosną stopy procentowe i będzie płacz - zero myślenia, przeinwestowywanie, nieumiejętność przewidywania ryzyka biznesowego
MAM POMYSŁA · 30 Marzec 2023
ZRÓBMY REASUMPCJE WYBORU BURMISTRZA . CO O TYM MYŚLICIE?
Kin · 30 Marzec 2023
Pisiory chca zrujnowac miasto
ja · 30 Marzec 2023
dość już z tymi pisiorami, ludzie oczy otwierajcie, tv publicznej nie ogladajcie bo tam wodę z mózgu robią
***** *** · 30 Marzec 2023
pisiory rujnują kraj a nasze miasto czerwoni.
Jarosław zbawca Polski · 30 Marzec 2023
Swoją drogą mam pytanie , proszę o merytoryczną odpowiedź , czy w przyszłym roku też trzeba będzie zaciągać kredyt żeby zapłacić za emisje CO2 ?? Jasne będzie geotermia , ale nikt nie zlikwiduje pieca na miał , też będzie działał . I co opłata pewnie będzie niższa ale będzie powiedzmy 5 mln zł , kto za to zapłaci ? Mieszkańcy w czynszu ???? Nie zapłacą bo już ledwie wiążą koniec z końcem . Spółka niestety już jest bankrutem i nic tego nie zmieni . Bo nikt już w przyszłym roku nie da jej kredytu . Prosze o wyprowadzenie mnie z błędu .
Do ktoś · 03 Kwiecień 2023
Czyli na te 20% energii z geotermii nie będzie trzeba już płacić opłat emisyjnych. Więc jest już oszczędność. Kwestia jaki jest koszt produkcji jednej jednostki ciepła z kotła węglowego i z geotermii, uwzględniając amortyzację, kredyt i odsetki. Na ile lat jest kredyt i jak długo może pracować taka geotermia, może zysk będzie przynosić dopiero po spłacie kredytu. Najlepiej jakby były jakieś konkretne dane i liczby bo tak ogólnie to jakby wróżyć z fusów...
Ktoś · 02 Kwiecień 2023
Sama geotermia zabezpieczy około 20 % produkcji ciepła zimą . Latem może nawet 100 % . Generalnie zaoszczędzi około 20 % opłat emisyjnych zimą , ale będzie generować również wysokie koszty amortyzacji . Raty kredytów pozostaną do spłacenia . Wygląda zatem , a wolałbym się mylić , że sytuacja może się powtórzyć i może powtórzyć się kolejna strata . Mniejsza , ale jednak strata . Geotermia to nie panaceum na wszelkie problemy . Opłaty emisyjne nie znikną , ponieważ będą musiały pracować również kotły węglowe . Nie wygląda to dobrze .
Filip · 30 Marzec 2023
Ale zauważyłeś że jakaś cisza się zrobiła z tą geotermią.
........ · 30 Marzec 2023
Ile ci płacą za wypisywanie kozaku
Optymatyk · 30 Marzec 2023
Co się odwlecze, to nie uciecze. Ile się musi jeszcze zmienić, aby nie zmienił się nic?
Mariusz · 30 Marzec 2023
Widzicie co się w Kole dzieje? Nie potrafią rządzić to zrezygnować jak to zrobił "prezes" publicznie.Mam nadzieję że ma honor i nie zmieni zdania co będzie dobre dla MZEC-u. Teraz niech to zrobi "burmistrz" i po co ciągnąć to dalej a już ponowne głosowanie to chyba nadużycie władzy.
***** *** · 30 Marzec 2023
tylko że pisiory będą sądzeni za swoje przekręty i złodziejstwo.
Czytelnik · 30 Marzec 2023
Dlaczego nadużycie? Ciekawe, co powiedziałaby na to p. E. Witek - Marszałek Sejmu RP i mistrz reasumpcji głosowań!
Tak myślę · 30 Marzec 2023
Kredyt raczej sprawy nie rozwiąże. Może warto pomyśleć o mniejszym. Ale sprzedaż spółki prywatnemu przedsiębiorcy raczej też nie będzie korzystne.
........ · 30 Marzec 2023
Magister ty masz zryty beret od tego pisania
Ludwik · 30 Marzec 2023
Może burmistrz poinformuje mieszkańców i radnych jakie nagrody i premie przyznawano w tym zakładzie za "doskonała" pracę dla dobra zakładu i mieszkańców i kiedy już wiedziano o braku płynności finansowej.
Halina · 30 Marzec 2023
A gdzie transmisja? Wg mnie radni nie powinni przyjść wcale .
Olo · 30 Marzec 2023
A jednak jak pisałem nikt nie chce stracić takiego wynagrodzenia, prezes nie odejdzie nie ma takiej opcji , rodzina na swoim , żona w radzie nadzorczej wodociągów naprawdę ktoś uważał że burmistrz pozwoli na to przecież tu nie chodzi o miasto a o swoich. Ciekawe co obiecano radnym zatrudnionym w spółkach lepsze stanowiska , premie , pracę dla rodziny - pewnie niedługo się dowiemy a później wyższe opłaty bo koszty tego ktoś poniesie. Dlaczego nie audyt i nowy prezes ale za dużo niższe wynagrodzenie .
He he he · 30 Marzec 2023
No nie to jak w pisie do skutku. Czy aby to nie złamanie prawa? .
kolak · 30 Marzec 2023
To nie Pis zadzi tym mistem tylko sld i jego radni,przy wyborach wygnac ich z rady
Powiat Kolski
Mikołajkowy turniej na otwarcie wirtualnej strzelnicy [WIDEO]
2 godziny temu 378

Mikołajkowy turniej na otwarcie wirtualnej strzelnicy [WIDEO]

Inne
ECPU Polska znów w naszym powiecie. Zatrzymano 23-latka z gm. Dąbie
20 godziny temu 22,492

ECPU Polska znów w naszym powiecie. Zatrzymano 23-latka z gm. Dąbie

Inne
Znęcał się nad rodziną. Policja wydała nakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania się do rodziny
1 dzień temu 14,696

Znęcał się nad rodziną. Policja wydała nakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania się do rodziny

Miasto Koło
IMGW wydał komunikat ostrzegawczy dla powiatu kolskiego!
1 dzień temu 4,416

IMGW wydał komunikat ostrzegawczy dla powiatu kolskiego!

Miasto Koło
Jak bezpiecznie poruszać się po śliskich drogach w okresie świątecznym? Porady dla kierowców i pieszych [SONDA]
1 dzień temu 974

Jak bezpiecznie poruszać się po śliskich drogach w okresie świątecznym? Porady dla kierowców i pieszych [SONDA]

Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
1 dzień temu 980

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

R E K L A M A