(1)
Częściowe zachmurzenie 17
Popularne tagi:

Czy wypada zwrócić prezent?

Autor: partner 31 Marzec 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Czy wypada zwrócić prezent?
© partner
(1) | Czytano:
1,999 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Czasami zdarza się, że wręczony prezent nie przypada nam do gustu lub z różnorakich powodów przyjęcie go jest dla nas niekomfortowe. Wtedy najprościej byłoby go zwrócić i zapomnieć o niezbyt udanej niespodziance. No, ale właśnie ponoć nie zawsze jest to mile widziane. Co mówi savoir-vivre na ten temat? Zobacz sam!

R E K L A M A
1
Czytano:
1,999 razy
Udostępnij

Kiedy można oddać prezent?

Wręczanie prezentów nie bez powodu uchodzi za prawdziwą sztukę. Upominki mają bowiem sprawiać radość, a przy tym być ładne i praktyczne. Szukając zatem pomysłów, najlepiej jest sięgać po sprawdzone rozwiązania, dopasowane do potrzeb i preferencji osoby obdarowanej. W praktyce niestety nie zawsze tak to wygląda i na pewno nie jeden raz dałeś nietrafiony prezent lub sam taki otrzymałeś. Niby wypada podziękować i udawać, że cieszymy się niespodzianki. Z drugiej strony jest to po prostu niepotrzebny gadżet, który wkrótce zacznie tylko się kurzyć.

Jak ugryźć tę kwestię, by nikogo nie urazić? To zależy! Wiemy, że nie takiej odpowiedzi się spodziewałeś, ale nasze działania fajnie byłoby dostosować względem sytuacji. Jeśli w grę wchodzi prezent od partnerki, z którą niedawno się rozstaliśmy, wówczas warto spytać drugą stronę o zdanie. Zasady savoir-vivre rzeczywiście mówią, żeby nie oddawać prezentów byłemu partnerowi. Życie bywa jednak przewrotne i niektórzy mogą tego po prostu oczekiwać.

Inną sytuacją jest zaś otrzymanie zbyt drogiego prezentu. Wbrew pozorom może być to niekomfortowe dla osoby obdarowanej i jeśli tak też się czujemy, wypada poinformować o naszych emocjach z tym związanych. Wręczający z reguły nie ma intencji, aby kogoś urazić i to trzeba mieć na uwadze. Wtedy możesz nie przyjąć prezentu, bo po prostu uznajesz go za luksusowy. Lepiej natomiast tego nie robić po czasie lub w momencie, gdy poznasz jego wartość.

Rzeczywiście nie łatwo jest trafić w czyjś gust, a lista okazji do wręczenia prezentu wprost się nie kończy. Dlatego warto do każdego podejść indywidualnie, by zrobić niespodziankę marzeń. Oczywiście dochodzi czasem do sytuacji, gdy pomimo starań upominek okazuje się nietrafiony. Co wtedy zrobić? Pod żadnym pozorem nie należy go oddawać! Uwierz nam, że osoba wręczająca na pewno nie miała niczego złego na myśli. Oddając go, sprawisz jedynie przykrość. Podziękuj za starania i postaraj się wykorzystać prezent w inny sposób.

Szukasz pomysłów na prezent? Sprawdź propozycje Emmano i zobacz, jak rozśmieszyć chłopaka.

Co zrobić z niechcianym prezentem?

Bez względu na to, o jakim prezencie myślisz, skoro jest niechciany lub nietrafiony, to dobrze byłoby coś z nim zrobić. Jest kilka opcji, z których być może niebawem skorzystasz. Pierwszą z nich jest wymiana! Czasami osoba wręczająca pozostawia paragon na wypadek, gdyby niespodzianka się nie udała. Wówczas nie pozostaje nic innego jak udać się do sklepu i wybrać coś innego.

Dodatkowo możesz oddać podarunek komuś z rodziny lub potrzebującym, o ile rzeczywiście będzie przydatny. Nie chodzi przecież o to, aby leżał nieużywany u kogoś innego. Wcześniej zapytaj, czy chciałby dostać od Ciebie daną rzecz i w razie pozytywnej odpowiedzi, po prostu mu ją wręcz. Tym sposobem dasz prezentowi drugie życie i nie będziesz musiał martwić się o jego przechowywanie.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
karolinaa · 04 Kwiecień 2023
Czasem zdarzało mi się zwracać prezent do sklepu bo np. rozmiar był za duży bluzki czy innych ubrań. Ale jak dostałam irobota to za żadne skarby bym go nie zwróciła :)
Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy
12 godziny temu 2,063 2

Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy

Miasto Koło
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik
14 godziny temu 1,814

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik

Powiat Kolski
Przebudowa drogi powiatowej nr 3413P w miejscowości Długie zakończona
14 godziny temu 5,818 1

Przebudowa drogi powiatowej nr 3413P w miejscowości Długie zakończona

Miasto Koło
Stowarzyszenie Klubu Seniora Trzecia zmiana w Kole: Zmiany w Zarządzie i plany na wakacje
15 godziny temu 3,756

Stowarzyszenie Klubu Seniora Trzecia zmiana w Kole: Zmiany w Zarządzie i plany na wakacje

Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 23.05.2024
15 godziny temu 3,376

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 23.05.2024

Miasto Koło
Minister Krzysztof Hetman gościem naszego podcastu [WIDEO]
1 dzień temu 1,396 1

Minister Krzysztof Hetman gościem naszego podcastu [WIDEO]

R E K L A M A