(73)
Mroźna mgła -3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Radni jednogłośnie za udzieleniem poręczenia

Autor: Redakcja e-kolo.pl 06 Kwiecień 2023 przeczytasz w minutę
Radni jednogłośnie za udzieleniem poręczenia
© esesja
(73) | Czytano:
23,947 razy | przeczytasz w minutę

Zakończył się proces wymagany do rozpoczęcia procedury udzielenia kredytu kolskiej spółce MZEC, dlatego że dziś radni przegłosowali uchwałę udzielającą zgody na poręczenie kredytu.

R E K L A M A
73
Czytano:
23,947 razy
Udostępnij
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła

Ostatni tydzień trzeba przyznać należał do gorących wśród lokalnej opinii społecznej jak i tej samorządowej. Po odrzuceniu projektu uchwały w terminie sesyjnym - dziś na wniosek burmistrza radni podejmowali ponownie debatę i głosowanie.

Sesja zaczęła się o godzinie 15:30, ale dopiero po 21:00 doszło do głosowania. Tym razem wszyscy radni zagłosowali za. Co się zmieniło? Otóż większość z radnych, którzy tydzień temu nie poparli poręczenia kredytu dla Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej podkreślała, że brak dostanecznej wiedzy w jaką nie zostali ich zdaniem wyposażeni nie pozwalał im z czystym sumieniem zagłosować za poręczeniem. Po tygodniu, ale i dodatkowych zapytaniach kierowanych do spółki wiele wątpliwości zostało rozwianych a co za tym idzie - radni uważali, że tym razem zagłosują za.

Nie obyło się dyskusji - a ta trwała ponad pięć godzin. Radni pytali o sytuację finansową spółki, jej przyszłość, wysokość taryf po zaciągnięciu kredytu oraz o to, co poruszaliśmy na łamach naszego portalu - o opinię Urzędu Regulacji Energetyki, który w taki a nie inny sposób podsumował procedowanie wniosku o nowe taryfy.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Wiele słów radni kierowali pod adresem Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego dotyczącą akcji informacyjnej jaką przeprowadził w mediach społecznościowych, stronie urzędu miejskiego oraz jako "insert" w biuletynie wydawanym przez urząd.

Całość dyskusji będzie możliwa do odtworzenia niebawem na stronie esesji. 

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (73)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Nigdy więcej · 07 Kwiecień 2023
Sesja poświęcona tylko i wyłącznie wybielaniu się 10 radnych którzy przez swoje wybujane ego zagłosowali na złość Burmistrzowi i mieszkańcom. 10 Radnych miała okazję znowu się "zaprezentować" i błysnęła konkluzją, że przez cały ten czas (sprawozdania spółek , sesje, spotkania, komisje....) nic nie wiedziała ale PRZEZ TYDZIEŃ wszystkiego się dowiedziała. A ponad połowa mieszkańców Koła przez ten czas żyła w stresie czy będą mieć ogrzewanie w mieszkaniach na święta. A to co od/dowala przewodniczący rady to już szkoda słów? Aż przykro go słuchać.
Rob · 13 Kwiecień 2023
Pisiory bez instrukcji, to nawet do kibla samodzielnie nie trafią. ***** *** i faszystów z tzw. Konfederacji
Hmmmmm · 15 Kwiecień 2023
?. no i powiedział , co wiedział , a że za wiele nie nosi w tej pustej pałubie , to też nie ma nawet czego komentować :)
123 · 11 Kwiecień 2023
ŻENADA PO STOKROĆ ŻENADA...FARSA .
anna · 10 Kwiecień 2023
!0 radnych powinno sie wstrzymac a nie byc na tak, dziwna sytuacja!
? · 10 Kwiecień 2023
( O_O )
.... · 08 Kwiecień 2023
Człowiek ty to jestes pomylony
Gość · 09 Kwiecień 2023
Z kim pomylony
Mieszkaniec kola · 08 Kwiecień 2023
Ty człowieku Jestes pokręcony piszesz Sam niewiesz co do czego ty się nadajesz tylko głupoty piszesz wes się za pracę nie zyjesz że socjalu
Do ciebie analfabeto. · 15 Kwiecień 2023
PiS zapomniał swoim wyborcom dać 500+ na słowniki. To dopiero kurwa jest śmieszne żeby mieszkaniec Koła nie umiał się podpisać. Zdechnij jak najszybciej nieuku i analfabeto,bo depopulacja szczepionkami się nie udała. Chuj z tobą nieuku i analfabeto w jednym opakowaniu.
Ad vocem · 08 Kwiecień 2023
Trudno to powyżej przeczytać ze zrozumieniem , ale prawda zawsze w oczy kole . Fakty można w prosty sposób zestawić i zweryfikować oraz porównać . Miast wypisywać głupoty o zamiataniu ulic , to lepiej odnoście się do faktów przedstawionych poniżej . O faktach łatwiej się dyskutuje , ponieważ są do zweryfikowania :)
Łoś Superktoś · 08 Kwiecień 2023
Do komuszych cwaniaczków , którzy się tutaj kręcą w Wielkanoc i próbują mącić : - po pierwsze wypłata nagród prezesom przy doprowadzeniu spółek do strat to działanie na szkodę firmy i jest na to paragraf . Nieważne , czy prezes to odbierze , czy nie odbierze . Samo wydanie takiej zgody przez Radę Nadzorczą to nadużycie uprawnień . Nawet częściowa zapłata za fakturę niezgodnie z opisem faktury i przy braku merytorycznej treści we wniosku do URE , to także działanie na niekorzyść spółki . Jest jeszcze wiele takich spraw do wyjaśnienia , włączając w to brak sprawnego zarządzania i tak dalej .
c . d. · 08 Kwiecień 2023
Wy się dobrze komuszki zastanówcie najpierw , zanim cokolwiek napiszecie , bo mioteł naprawdę wystarczy , jeżeli przydzielą wam takie prace społeczne z urzędu , a jest kilka parków do pozamiatania . Możecie także zostać wymieceni z kart historii miasta Koło raz na zawsze . Wielu wam kibicuje i idzie wam coraz lepiej w tym aspekcie :)))
Kolo · 08 Kwiecień 2023
Park to sam zamiataj kretynie zachowujesz się ją kretyn skonczony
rok · 08 Kwiecień 2023
koniec z pisuarami w kole miotly czekaja park jest do zamiatania
Do rok · 08 Kwiecień 2023
Koniec to będzie z komuszkami w Kole i to na dobre . Sami się wykończycie i wcale nawet nie trzeba wam pomagać . Cieplik pada , spółki pozadłużali na maksa , nagrody za doprowadzenie spółek do ruiny ! Niekompetencja , indolencja , wszechobecny bałagan . Jednym słowem pożoga i festiwal głupoty , za który zapłacą mieszkańcy . Im szybciej ta zorganizowana grupa trzymająca władzę skończy działać - tym lepiej dla miasta i mieszkańców . Dziesiątki lat trzeba będzie po was sprzątać brudy , więc pozamiatamy ! , ale nie park - tylko was - szkodniki .
kok · 08 Kwiecień 2023
pisuary to wasza ostatnia kadencja w tej radzie
Do kok · 08 Kwiecień 2023
Ty weź i lepiej biegnij pod pomnik armii czerwonej na cmentarzu , zamiast wypisywać głupoty , bo pewnie stare kwiaty już zwiędły . Najlepiej kupcie sztuczne . Tylko poproś , by cała rodzina się dobrze wymyła , bo jak potomkowie tej czerwonej bandy do was nie daj Panie kiedyś wpadną - to będzie jak znalazł .
Kolo · 07 Kwiecień 2023
Burmistrz zostanie ten co tak wypisuje
Zgadnijcie · 07 Kwiecień 2023
Kto będzie nowym burmistrzem i kto będzie rządził w Kole he he. Ja wiem.
Ktoś · 07 Kwiecień 2023
Najlepiej zostawcie na stanowisku tego , który jest , to Wam załatwi w bardzo krótkim czasie 500 mln zł kredytów , a pod spłatę zastawi całe miasto i część gminy :)))
.......... · 07 Kwiecień 2023
Ten człowiek chory wypisuje
O.. I · 07 Kwiecień 2023
Przykład idzie z góry..... Jaki pan taki kram.... .. I każdy SOBIE rzepkę skrobie...
Kolo · 07 Kwiecień 2023
Chory jestes Idź się lecz
...... · 07 Kwiecień 2023
Żebyś Ty nie wylecial
Kolo · 07 Kwiecień 2023
Andrzej aty z ktury.lapanki Jestes wielki cwaniak jestes widzę osobie coś napisz cwaniaku
Twój kat · 14 Kwiecień 2023
Bezimienna kurwo. Widzę że tylko jedno znasz imię. Pisz śmiało ale jak ja ciebie kurwo obsmaruję to z chałupy wyniosą ciebie na widłach twoi wrogowie. Jebana schizofreniczko masz tyłu wrogów że sama ich wszystkich nie znasz. Wał się kurwo ruro jebana w dupę a później do ryja. Nie zapomnij mnie zgłosić na policję ty bezimienna kurwo
Andrzej2 · 07 Kwiecień 2023
Coś o sobie... Np to, że wiem co to ortografia
***** *** I ciebie · 07 Kwiecień 2023
wylecisz na bruk.
tom · 07 Kwiecień 2023
My nie mamy radnych ani ludzi kompetentnych, my mamy ludzi z łapanki, takich którzy nic nie wiedzą a pchają się do władzy. Koło jakoś nigdy nie szczęścia do ludzi którzy by chcieli coś zrobić dla tego miasta, idą chyba po to żeby się pokazać.....
Kolo · 07 Kwiecień 2023
ANDRZEJ CIEBIE WYBIORA NA RADNEGO
rok · 07 Kwiecień 2023
zapamietac tych 10 radnych pisuarow i nie wybierac ich w nastepnej kadencji
rok podziękowań · 07 Kwiecień 2023
Raczej podziękuj Radnym za to , że otworzyli społeczeństwu oczy na problemy . Później musieli zmienić zdanie , bo bez poręczenia ze strony Radnych - bankructwo ! , co de facto stało się po pierwszym głosowaniu - spółka już przez kilka dni była bankrutem . Na dodatek prezes nie może doliczyć się zobowiązań . Mylą się im krótkoterminowe z długoterminowymi i wymagalności , kiedy zobowiązanie to zobowiązanie . Nadal nie wiadomo , czy spółka nie zaliczyła upadłości technicznej . Wybitni fachowcy i niepowtarzalna władza , która na długo pozostanie w pamięci , jako przykład bałaganu i nieudacznictwa
babcia · 07 Kwiecień 2023
no, no co się wydarzyło. zobaczymy ile każdy korzystając z usług ciepłowni dopłaci do tego interesu, co zrobi samorząd w przyszłym roku jak znowuż będzie ciepłownia pod kreską, co zastawią, ratusz z burmistrzem, basen, czy coś jeszcze. zobaczymy na koniec roku ile premii przyznano zarządowi ,prezesowi. nikt nie panuje nad tym co się dzieje w spółkach miejskich. za chwilę się okaże że poręczenia będą wymagać pozostałe i co wtedy.
co wtedy? · 07 Kwiecień 2023
wiosną przed wyborami będą kosić wały.
Proste · 07 Kwiecień 2023
Wiosna za oknem to po co ogrzewać
Masz rację · 07 Kwiecień 2023
Wiosną i latem będzie tanio a zimą masakra
Łoś Superktoś · 07 Kwiecień 2023
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Do Gość · 07 Kwiecień 2023
To bardzo niemądre co piszesz . Napisz jakiś konkret , a nie tylko pomówienia . Fakt , że pogonił czerwonych i to was boli , ale to akurat miastu wyszło na dobre . Nikt nie biegał z kwiatami pod pomnik armii czerwonej . Poza tym spółki pracowały z zyskiem . Miasto nie było tak zadłużone . A jak skończy ta władza , to się jeszcze okaże . Może miejsca już dla nich szykują .
Gość · 07 Kwiecień 2023
Zażynanie MZEC- u rozpoczął Maciaszek. Naprawdę nikt tego nie pamięta?
Do Goścć · 07 Kwiecień 2023
Bardzo proszę , bez poręczenia ze strony Radnych - bankructwo ! , co de facto stało się po pierwszym głosowaniu - spółka już przez kilka dni była bankrutem . Poza tym prezes nie może doliczyć się zobowiązań . Mylą się im krótkoterminowe z długoterminowymi i wymagalności , kiedy zobowiązanie to zobowiązanie . Nadal nie wiadomo , czy spółka nie zaliczyła upadłości technicznej . Gościu , lepiej weź i się ogarnij i uruchom szare komórki . Hello !!!???
Gość · 07 Kwiecień 2023
Odwrotnie! Trzeba być wyjątkowo tępym, aby w ten personalny sposób oceniać kondycję Spółki.
k56kl · 07 Kwiecień 2023
Janiak i Sobolewski w następnej kadencji ul. Toruńska do sprzątania .
Waldzik · 07 Kwiecień 2023
No to teraz wszyscy mieszkańcy będą spłacać ten kredyt. Rychło zaraz czekają nas kolejne podwyżki, a potem kolejne i jeszcze kolejne. Gratuluję.
To teraz premia dla prezesa · 07 Kwiecień 2023
Premia dla rady,prezesa MZEC a co tam .który zakład pracy wypłaca premie jeżeli jest na minusie.?
Do Teraz premia dla prezesa . · 10 Kwiecień 2023
Trzeba zwrócić uwagę , że zgodnie z tym , co jaśnie panujący tfuuuu prezes powiedział , to pracownikom premie ograniczono lub zabrano . prezesowi natomiast premia się należy , jak psu kiełbasa wyborcza dla tych , którzy na tą swołocz głosują .
Do XYZ · 07 Kwiecień 2023
Ty weź i się ogarnij . ? otrzymał , ale nie odebrał ? ! No to odbierze . Ja cierpię dole. Spółka na minusie , a premia przyznana ! Człowieku . To wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi , ale czerwonych zdrowy rozsądek nie dotyczy - więc przepraszam :)))
xyz · 07 Kwiecień 2023
Czy Ty dobrze słuchałeś , Prezes otrzymał ale nie odebrał tej premi ze względu na sytuację. Ludzie piszcie te komentarze zgodnie z prawdą, a nie tylko byle by pisać.
Łoś Superktoś · 07 Kwiecień 2023
Rada Nadzorcza MZEC to leśne dziadki , którzy nie potrafią odróżnić plusa od minusa , o ile w ogóle dostrzegają cyferki w sprawozdaniach . Nic nie widzą , nic nie wiedzą i niczego nie pamiętają . W takiej sytuacji premia dla prezesa należy się po prostu zawsze , jak psu kiełbasa wyborcza :)
Olo · 07 Kwiecień 2023
Co prawda to prawda ta premia to przesada i to nie podlega dyskusji w takim położeniu zakładu. Zakład trzeba było ratować ale czy posadę prezesa.
Halina · 07 Kwiecień 2023
Za załatwienie kredytu oczywiście.
Marek · 07 Kwiecień 2023
Ja mam dwa przemyślenia po ostatnich wydarzeniach: spora części radnych w najbliższych wyborach nie dostanie się do rady. A po drugie na pewno nie będzie rządził PiS.
Marek · 07 Kwiecień 2023
PiS nie wygra w Kole więc nie będzie rządził. Burmistrz z listy PiS już był, ludzie pamiętają, co się wtedy dzialo.
Panie Marku · 07 Kwiecień 2023
Zapomniał Pan dodać , że na pewno nie będzie rządził PiS w tak głupi sposób . Będzie rządził dużo lepiej . Gorsza władza od tej w mieście Koło po prostu chyba już nie może się zdarzyć . PiS co prawda , będzie miał duży problem ze spłaceniem tych wszystkich kredytów , ale na pewno lepiej sobie poradzi , także w całej Polsce .
Gość · 07 Kwiecień 2023
Życzę Ci, żebyś miał rację!:)
Gość · 07 Kwiecień 2023
Dlaczego na koniec transmisji w TVKablowej, ta pokazywała rubrykę głosowania i innym wynikiem?
Ktoś · 07 Kwiecień 2023
? ponieważ , to była reasumpcja głosowania :) , a tak poważnie - jaka władza , takie wyniki .
Szymon · 07 Kwiecień 2023
Chyba wstyd radny Piasecki po I głosowaniu już w kurtce i nawet nie głosował w 2 głosowaniu.
xyz · 07 Kwiecień 2023
Pan Robert Cesarz pokazał klasę, natomiast czy radna p.Lewicka i radny p.Janiak minęli się wczoraj z powołaniem? Państwo RADNI przecież Wy występujecie publicznie.MASAKRA
Cmok · 07 Kwiecień 2023
Że wspomnę o p. Halinie. Chyba jest radną w ramach pokuty
Nigdy więcej · 07 Kwiecień 2023
Sesja poświęcona tylko i wyłącznie wybielaniu się 10 radnych którzy przez swoje wybujane ego zagłosowali na złość Burmistrzowi i mieszkańcom. 10 Radnych miała okazję znowu się "zaprezentować" i błysnęła konkluzją, że przez cały ten czas (sprawozdania spółek , sesje, spotkania, komisje....) nic nie wiedziała ale PRZEZ TYDZIEŃ wszystkiego się dowiedziała. A ponad połowa mieszkańców Koła przez ten czas żyła w stresie czy będą mieć ogrzewanie w mieszkaniach na święta. A to co od/dowala przewodniczący rady to już szkoda słów? Aż przykro go słuchać.
Do kolanin · 07 Kwiecień 2023
Co do radnych się z tobą zgodzę ale dlaczego bronisz burmistrza? Mam nadzieję że ta kadencja to ich ostatnią jest tak jak burmistrza.
Kolanin · 07 Kwiecień 2023
Niech Ci aktywni radni z tej sesji obejrzą samych siebie. To było tak żenujace , aż wstyd ,że mamy takich radnych. Do niektórych trzeba mówić trzykrotnie aby cokolwiek zrozumieli. Na pewno nikt z nich nie powinien nas mieszkańców reprezentować. Niestety ale niejeden z nich chciał być burmistrzem. Nauczcie się budować poprawnie zdania a nie dukać pół godziny i nie wiadomo o co chodzi. Na koniec udzielono głosu Mieszkańcowi, który ma personalne animozje do burmistrza. Było to w ramach zemsty na burmistrzu.
LUKASZEWSKA RYSZARDASZA · 07 Kwiecień 2023
SZANOWNI RADNI MOJA OCENE NA WASZ TEMAT ZNACIE JAK SIE JEST 20 LAT RADNYM TRUDNO MIEC SWIEZE SPOJRZENIE NA PROBLEMY MIASTA JEDNAK TO CO ODSTAWILISCIE PRZY GLOSOWANIU PORECZENIA KREDYTU DLA SPOLKI TRUDNO INACZEJ NAZWAC JAK KABARET PARA / NIENORMALNI PRZEZ PONAD ROK NIE MIELISCIE ZADNEJ WIEDZY W TYM TEMACIE? WSZYSTKIEGO DOWIEDZIELISCIE SIE PRZEZ TYDZIEN? KLUCZOWE KOMISJE OBSADZAJA NIEZROWNOWAZENI RADNI NP KOMISJ BUDZETU I FINANSOW PRZEZ RADNEGO KROLA KTORY WYKRZYKUJE FORMULKI POD ADRESEM OSOB KTORE MAJA INNE ZDANIE NIZ ON REASUMUJAC / CYRK ZOBACZYMY W PRZYSZLOSCI JAK TO WSZYSTKO ZADZIALA
Do Ryszardy · 15 Kwiecień 2023
Następna analfabetka. Nie dość że drukowanymi to jeszcze pisze byki.
DR · 07 Kwiecień 2023
Witam, jako mieszkaniec miasta Koła jestem zainteresowany ile będę musiał zapłacić za ogrzewanie w niedalekiej przyszłości a niewątpliwie zaciągnięty kredyt na to się przełoży . Niestety z zamieszczonych informacji nic nie wynika . Zamieszczony artykuł bardzo słabej jakości.
Do "czytelnik " · 07 Kwiecień 2023
Nie każdy ma pracę w spółce albo w samorządzie a Tobie życzę wszystkiego najgorszego na Wielkanoc.
Czytelnik · 07 Kwiecień 2023
Nie zamartwiaj się. Jeśli będzie taka konieczność, na pewno Opieka Społeczna Ci dołoży!
RD · 07 Kwiecień 2023
o wiele mniej jeśli musiał byś do tego doliczyć drugie tyle za kary które by zostały nałożone na cieplik
Kolak · 07 Kwiecień 2023
Będziemy spłacać ten kredyt, zobaczysz jakieś podwyżki będą za kilka miesięcy to wszyscy z butów wyskoczymy niestety, ale bądźmy dobrej myśli że tak nie będzie.
Art · 07 Kwiecień 2023
Pisiory zmądrzały ?!
Czytelnik · 06 Kwiecień 2023
Ten wynik z tabeli ukazał się później poprawiony, a w rubryce "brak głosu"0" poprawiono na "1"!
Bum · 07 Kwiecień 2023
To było następne głosowanie w innej sprawie
· 07 Kwiecień 2023
Inne
Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole
15 godziny temu 1,012

Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole

Inne
Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym
15 godziny temu 1,207

Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym

Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim
17 godziny temu 9,211

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim

Miasto Koło
Odszedł od nas wieloletni Radny Rady Miejskiej - Andrzej Cesarz
18 godziny temu 7,402 8

Odszedł od nas wieloletni Radny Rady Miejskiej - Andrzej Cesarz

Gmina Kościelec
Zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu
19 godziny temu 754

Zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu

Gmina Babiak
Podcast: Podsumowanie kadencji Wójta Wojciecha Chojnowskiego
19 godziny temu 1,157 2

Podcast: Podsumowanie kadencji Wójta Wojciecha Chojnowskiego

R E K L A M A