× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Średnie opady śniegu -2.4
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Proces rozwodowy krok po kroku

Autor: Partner 01 Wrzesień 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
Proces rozwodowy krok po kroku
© partner
(0) | Czytano:
1,324 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Są sytuacje, w których nie da się uniknąć rozstania. Rozwód nie tylko wiąże się z trudnymi emocjami, ale może również wymagać sporządzenia wielu szczegółowych ustaleń, które pomogą zorganizować na nowo życie małżonków. Bezkonfliktowe przeprowadzenie nawet trudnej sprawy rozwodowej jest jednak możliwe. Warto jednak w tej kwestii zasięgnąć rady doświadczonych specjalistów, którzy nie tylko posiadają odpowiednią wiedzę merytoryczną, ale również potrafią ostudzić emocje rozstającej się pary.

R E K L A M A
0
Czytano:
1,324 razy
Udostępnij

W jaki sposób przebiega proces rozwodowy?

Sprawa rozwodowa może mieć różny stopień skomplikowania w zależności od kilku czynników. Jeśli oboje małżonkowie są zgodni, a rozwód ma się odbyć bez orzekania o winie uzyskanie satysfakcjonującego rezultatu często ma miejsce już na pierwszej rozprawie. Sytuacja się jednak komplikuje, kiedy małżeństwo posiada dzieci, wspólny majątek, czy kredyt. Konieczne jest wtedy szczegółowe ustalenie, w jaki sposób te kwestie będą regulowanie. Równie problematyczne może być rozwiązanie związku w sytuacji, gdy to jeden z małżonków ponosi odpowiedzialność za jego rozpad. Sprawy rozwodowe o znacznym stopniu trudności mogą trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Aby skrócić postępowanie, warto na samym początku ustalić kwestie związane z podziałem majątku i opieką nad dziećmi. Władzę rodzicielską mogą sprawować oboje rodzice lub jeden z nich. Konieczne jest ustalenie sposobu i częstotliwości spotkać z dziećmi, aby zapewnić im poczucie bezpieczeństwa.

W czym może pomóc adwokat?

Rozwód bez wątpienia nie należy do najprzyjemniejszych sytuacji w życiu. Ponieważ przebieg tego procesu wiąże się z dużym stresem, podejmowane pod wpływem emocji decyzje mogą nie należeć do najtrafniejszych. Adwokat od rozwodów nie tylko pomaga we wszystkich kwestiach związanych z rozstaniem od strony merytorycznej, ale stanowi również rodzaj wsparcia psychologicznego wtedy, kiedy jest to konieczne dla wypracowania satysfakcjonującego kompromisu. Kancelaria haberihaber.pl specjalizuje się między innymi w tego rodzaju kwestiach. Proces rozwodowy staje się znacznie prostszy, jeśli posiada się wsparcie specjalistów, którzy nie tylko doskonale znają skomplikowane zagadnienia prawne, ale również posiadają niezbędne doświadczenie w łagodzeniu trudnych sporów na tle emocjonalnym. Adwokat od spraw rozwodowych może znacząco ułatwić życie osobom, które chcą się rozstać z partnerem w przyjaznej atmosferze. Jego obecność dodaje otuchy i ułatwia osiągnięcie kompromisu, nawet bardzo zwaśnionym stronom.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
5 godziny temu 174

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

Miasto Koło
Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie
5 godziny temu 116

Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie

Miasto Koło
Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!
12 godziny temu 1,766

Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!

MS
Inne
Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]
12 godziny temu 3,271

Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]

Gmina Babiak
Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego
15 godziny temu 1,762

Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego

MS
Inne
Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji
1 dzień temu 3,767

Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji

R E K L A M A