Mgła 11
Popularne tagi:
REKLAMA

Lampka

Autor: PiMBP w Kole 08 Kwiecień 2024 przeczytasz w ok. 4 min.
Lampka
© px
(0) | Czytano:
1,650 razy | przeczytasz w ok. 4 min.
Latarnia morska

Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Lampka”.

R E K L A M A
0
Czytano:
1,650 razy
Udostępnij

Konkurs zainspirowany książkami:

 • Leny Anderson „Lato Stiny”. Za Wydawnictwem Zakamarki: „Stina spędza lato u dziadka na wyspie. Łowią razem ryby, a Stina zbiera patyki, piórka i inne ciekawe rzeczy, które morze wyrzuciło na brzeg. Czasem wokół wyspy szaleje sztorm, a wtedy dobrze, że w pobliżu jest dziadek. Na wyspie mieszka też Bujda, dobry przyjaciel dziadka. Bujda opowiada niesamowite historie o katastrofach morskich i innych niezwykłych zdarzeniach. Ach, jak Stina uwielbia ich słuchać!”
 • Annet Schaap „Lampka”. Za wydawnictwem Dwie Siostry: „Poruszająca powieść dla młodzieży o samotności, trudnej przyjaźni i odwadze. Dla tych, którzy kochają baśń o małej syrence – i nie tylko. To jest opowieść o morzu. O tajemniczych wodnych stworzeniach i o groźnych piratach. O admirale i jego Czarnym Domu, gdzie, jak mówią, mieszka potwór. O szarej latarni morskiej na małym półwyspie. O Lampce, córce latarnika, która co dzień wspina się po sześćdziesięciu jeden stopniach, żeby zapalić światło. I o pewnym sztormowym wieczorze, gdy zabrakło zapałek i wszystko poszło nie tak. Debiutancka powieść młodzieżowa holenderskiej pisarki i ilustratorki Annet Schaap, nagrodzona między innymi prestiżowym Złotym Rysikiem i przełożona na szesnaście języków.”
 • Organizator – Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, ul. Kolejowa 19, 62-600 Koło.
 • Cele konkursu: rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań tematyką morską, także w literaturze dla dzieci i młodzieży, rozwijanie wyobraźni ogólnej i przestrzennej, kształtowanie poczucia estetyki, rozwijanie zdolności manualnych dzieci, prezentacja zdolności plastycznych uczniów.
 • Cztery kategorie wiekowe: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie klas 1-3, 4-6, 7-8 szkół podstawowych.
 • Zasady wykonania pracy:
 • praca powinna przedstawiać latarnię morską
 • technika wykonania pracy przez dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów klasy 1-3 szkół podstawowych: plakat format A3;
 • technika wykonania pracy przez uczniów klas 4-6 i 7-8 szkół podstawowych: praca przestrzenna dowolnej wielkości
 • praca wykonana indywidualnie (prace wspólne nie podlegają ocenie)
 • każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę.
 • Ocena: pomysłowość – użycie niekonwencjonalnych materiałów, estetyka pracy.
 • Zasady uczestnictwa:
 • warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie pracy, do Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, ul. Kolejowa 19, 62-600 Koło, do 24 maja 2024 r.
 • każda praca musi być zaopatrzona w wypełnioną etykietę z danymi: imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu, klasą do której uczęszcza, nazwą placówki edukacyjnej oraz jej adresem e-mailowym, imieniem i nazwiskiem opiekuna artystycznego oraz podpisaną zgodą rodzica/prawnego opiekuna na udział w konkursie
 • o wynikach oraz wręczeniu nagród laureatom konkursu placówki oświatowe zostaną powiadomione drogą e-malową
 • autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody książkowe
 • zgłaszając swoją pracę do konkursu, uczestnik oświadcza, że jest ona dziełem, do którego wyłącznie on posiada osobiste i majątkowe prawa autorskie; uczestnik poprzez przysłanie zgłoszenia na konkurs akceptuje warunki regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do komisji konkursowej (żadne odwołania nie zostaną uwzględnione) oraz wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez organizatora konkursu „Lampka” wynikających z tytułu udziału w konkursie oraz upowszechnianie wyników konkursu wizerunku laureatów na potrzeby materiałów promocyjnych, informacyjnych itp. z zachowaniem przepisów zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000) oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych),
 • uczestnicy konkursu będący autorami prac nagrodzonych lub wyróżnionych przenoszą na organizatora autorskie prawa majątkowe do nadesłanych prac na poniżej wskazane pola eksploatacji: umieszczania nagrodzonych i wyróżnionych prac w publikacjach promujących organizatora, a w szczególności w wydawnictwach książkowych, materiałach reklamowych (np. ulotkach promocyjnych, informacyjnych, folderach, plakatach), materiałach multimedialnych dotyczących biblioteki pokazywanych w siedzibie biblioteki i poza nią w celach promocyjnych, a także na stronie internetowej biblioteki biblioteka-kolo.pl
 • organizator zastrzega sobie prawo zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie konkursu.
 • Kontakt: Anna Pietruszka, tel. 63 21 78 005, filiadladzieci@biblioteka-kolo.pl

Oświadczenia oraz klauzula informacyjna dla uczestników na: http://www.biblioteka-kolo.pl/?p=21296

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Biblioteka
Basia w pociągu relacji
1 dzień temu 974

Basia w pociągu relacji "Pisarz-Czytelnik"

Biblioteka
Zofia Stanecka w Kole
1 dzień temu 1,714

Zofia Stanecka w Kole

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]
1 dzień temu 2,069

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]

Gmina Przedecz
Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!
1 dzień temu 12,956 11

Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!

Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy
2 dni temu 3,268 2

Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy

Miasto Koło
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik
2 dni temu 2,513

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik

1 dzień temu 1714
R E K L A M A