Do kolizji trzech samochodów doszło 29 sierpnia około godziny 17:00 na prostym odcinku ulicy Poniatowskiego. Na miejsce zadysponowano policję oraz dwa zastępy straży pożarnej: GCBA JRG Koło oraz GBA OSP Straszków.
Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kole, kierujący pojazdem marki Volvo nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył jadącego przed nim Audi. Siła uderzenia spowodowała, że Audi zostało zepchnięte na kolejny samochód – Opla.
Wszyscy kierowcy uczestniczący w zdarzeniu zostali przebadani na obecność alkoholu. Jak przekazała policja, byli trzeźwi. Sprawca kolizji – kierowca Volvo – został ukarany mandatem karnym.
Nie odnotowano osób poszkodowanych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz usunęli z jezdni pozostałości powypadkowe.