sim

Wiadomości Miasto Koło Więcej informacji o klasie sportowej

Więcej informacji o klasie sportowej

02-01-2013 11:04 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,921 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Więcej informacji o klasie sportowej
Foto:
Miejski Klub Sportowy we współpracy z Zespołem Szkół nr 1mają w zamiarze utwo-rzyć klasę sportową o profilu piłka nożna. Klasa taka miała by powstać od nowego roku szkolnego czyli września 2013. Uczęszczali by do niej chłopcy rocznika 2003 czyli Ci, którzy rozpoczną naukę w IV klasie szkoły podstawowej. Bliższych informacji chcielibyśmy udzielić na spotkaniu, na które zapraszamy już dzisiaj do Zespołu Szkół nr 1przy ul. Poniatowskiego 22 w Kole w dniu 7 stycznia 2013 roku o godz. 17:00.
Spotkanie to ma na celu rozpoznanie zainteresowania wśród dzieci i rodziców tych dzieci tym pomysłem, przedstawienie programu i zasad funkcjonowania tejże klasy jak również odpowiedzi na pytania związane z tym tematem.

Mamy ambitne plany ponieważ robimy to jako pierwsi w mieście, a także w powiecie, jednak ostateczna decyzja nawet przy pozytywnym odezwie rodziców będzie należała do radnych naszego miasta – mówi Jarosław Kawka.
Pomysł utworzenia klasy sportowej zrodził się z tego, że jako trener i zawodnik grający w piłkę doskonale wiem jak ważne jest szkolenie zawodników w tak młodym wieku. Dlatego naszą propozycją jest powstanie klasy sportowej. W dużych klubach takich jak ,,Lech’’ Poznań czy ,,Widzew’’ Łódź klasy sportowe funkcjonują od dawna z powodzeniem, sam jako zawodnik przechodziłem przez taki etap szkolenia. W naszym klubie trenuje ok 200 młodych zawodników, którzy odbywają swoje jednostki treningowe 3, 4 razy w tygo-dniu. W klasie sportowej taki uczeń miałby 10 godzin wychowania fizycznego 4 godziny programowe i 6 ukierunkowanych na piłkę nożną plus dodatkowo treningi w klubie. Dzięki tylu jednostką uczniowie poprawią swoją sprawność fizyczną ogólną ale przede wszystkim sprawność fizyczną ukierunkowaną. Uważam, że dzięki temu wielu z nich będzie miało szansę zagrać na jak najwyższym szczeblu rozgrywek piłkarskich – mówi Piotr Krzyżanowski.Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~Anonim 02-01-2013 23:02
Kawka na radnego !
| Zgłoś do usunięcia