sim
materace
Wiadomości Kultura i rozrywka Koncert Lady Pank już w niedzielę

Koncert Lady Pank już w niedzielę

08-01-2013 10:24 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,455 | Komentarzy: 5
Jubiler Euro Koło
Koncert Lady Pank już w niedzielę
Foto:
Do XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało 5 dni (Niedziela 13.01.2013). W naszym mieście tradycyjnie odbędzie się finałowy koncert. Scena stanie tak, jak w latach ubiegłych- przy ulicy Prusa. Program artystyczny rozpocznie się od godziny 16.00 (cały program poniżej).
Tegoroczną gwiazdą koncertu będzie legenda polskiej muzyki rockowej- Lady Pank, na scenie o godzinie 18.45. Najważniejszą jednak rzeczą w całym tym dniu jest zbiórka pieniędzy dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej, która w tym roku zbiera fundusze dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

"Jednak po 20 latach działalności w bezpośredniej bliskości służby zdrowia widzimy, jak bardzo pomocy potrzebują także seniorzy. Ten Finał, w znacznej części dedykowany ludziom w podeszłym wieku chorym na choroby przewlekłe, ma mieć również wymiar symboliczny. Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy w stanie rozwiązać ogromnej ilości problemów, jakie są związane z tą dziedziną medycyny. Chcemy jednak zwrócić uwagę Polaków na wszystkie kwestie związane z jakością opieki medycznej, a także i niestety bardzo częstym zjawiskiem wykluczenia, jakie dotyka ludzi w podeszłym wieku.

Pieniądze zebrane w 21. Finale chcemy podzielić. Połowę wykorzystamy na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowę na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W tym drugim przypadku nasza pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.

W Polsce istnieje niewiele oddziałów geriatrycznych, zdecydowanie za mało w stosunku do potrzeb. Jest to jedna z najbardziej zaniedbanych dziedzin w polskim systemie ochrony zdrowia. Mamy jednak nadzieję, iż rozgłos, jaki zawsze towarzyszy Finałowi, będzie okazją, by uświadomić nam wszystkim, że jest to problem, którego nie można dalej unikać. W ciągu minionej dekady obserwujemy postępujące zmiany sytuacji demograficznej. Społeczeństwo się starzeje, upada tradycyjny model rodziny wielopokoleniowej. Wokół nas żyje i będzie żyło coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z chorobami przewlekłymi. Osób, które zasługują na dobre wyposażenie oddziałów szpitalnych, ośrodków opiekuńczych, na troskę i zrozumienie lekarza, i na końcu na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła.

Zakłady opiekuńczo-lecznicze opieki długoterminowej to placówki, które podejmują się niesienia pomocy tym najciężej chorym seniorom. Tam także lista potrzeb jest długa. Co więcej – ośrodki te nie potrzebują drogiego sprzętu specjalistycznego, najczęściej ponawiane prośby dotyczą podstawowego wyposażenia.
Orkiestra w efekcie 21. Finału planuje zakupić urządzenia takie jak:
· łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami
· materace przeciwodleżynowe
· statywy mobilne do kroplówek
· ssaki elektryczne i akumulatorowe
· pompy infuzyjne i pompy żywieniowe
· sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia, czy rowery treningowe." - tak o zamierzeniach i o samym finale możemy przeczytać na stronie www.wosp.org.pl

Program koncertu finałowego:

6.00 - Rozpoczęcie koncerty, przywitanie
od 16.15 do 18.00 -Studio Tańca "DEBIUT", występ Szkoły Muzycznej - YAMAHA z Koła, występ wokalny Pauliny Kawki (uczestniczki MAM TALENT), występ wokalny Michała Szyca (uczestnika X-FACTOR)
18.00 - Licytacja gadżetów
18.45 - Koncert gwiazdy wieczoru LADY PANK
20.00 - "Światełko do nieba"- pokaz pirotechniczny
20.10 - zakończenie koncertu

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
~maciek 17-01-2013 11:52
gdzie był janek borysewicz ?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?
| Zgłoś do usunięcia
~ja 16-01-2013 12:25
chlopaki byli w kole po raz 2 a nie jak pani prowadzaca zapowiedziala ze 1 raz w kole.byli juz w starym odeonie.byli na zaproszenie szefa odeonu i pewnie duzo ludzi nie wiedzialo wtedy o ich koncercie.tu wokalsta troche fałszował ale jakby kazdy z nas byl na tym czy na tamtym to tez by tak spiewal.dali rade max.szacun dla LADY
| Zgłoś do usunięcia
~Maciek 14-01-2013 00:06
Nie licząc wokalisty zespół dał rade :P
| Zgłoś do usunięcia
~X 09-01-2013 10:42
Jakiego turnieju ??
| Zgłoś do usunięcia
~felek 08-01-2013 13:20
czemu nie ma nic o turnieju!!!
| Zgłoś do usunięcia