sim
kol-net
Wiadomości Kultura i rozrywka Ferie na półmetku

Ferie na półmetku

19-01-2013 14:31 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,935 | Komentarzy: 0
Ferie na półmetku
Foto:
zacisze
Kolskie szkoły i instytucje nie przesypiają zimowych wakacji, podczas dwutygodniowego wypoczynku zapraszają w swe podwoje podopiecznych, oferując im atrakcyjne zajęcia. W pierwszym tygodniu ferii odwiedziliśmy kilka placówek i przekonaliśmy się, że dzieci i młodzież chętnie uczęszczają na zorganizowane dla nich spotkania.
W Szkole Podstawowej nr 4 w poniedziałek młodzi uczestniczyli w turnieju sportowym, oglądali film, ćwiczyli gry komputerowe. Wtorek przyniósł kolejne gry i zabawy ruchowe, twórcze, a chętni wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „W krainie twórczości Doroty Gellner”. Kolejny dzień upłynął na rozgrywkach sportowych w piłkę siatkową, tenis stołowy oraz zajęciach plastycznych pod hasłem: „My się zimy nie boimy”, także wspólnym czytaniu ulubionych baśni. W czwartek dla dzieci przygotowano tor przeszkód, konkurs plastyczny „Moi dziadkowie” oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przez wolontariuszy PCK. Cieszył się on sporym zainteresowaniem, gdyż w placówce działa szkolne koło PCK, wyposażone w sprzęt z WOŚP, np. fantomy. Młodzi w ciągu roku odbywają wiele zajęć dotyczących bezpieczeństwa, jednak spotkanie z wolontariuszami z zewnątrz było dla nich odmiennym, ciekawym doświadczeniem. Ostatni dzień milusińscy spędzili na grach planszowych, sportowych oraz wykonaniu upominków dla babć i dziadków. Swoją bytność w placówce w czasie ferii zadeklarowano 25 uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 5 zaproponowała swoim podopiecznym codzienne zajęcia sportowe, plastyczne i wokalne. Do udziału w nich zapisało się 70 chętnych, którzy codzienną obecnością potwierdzali swoje zainteresowanie „lekcjami”. Podczas spotkań plastycznych powstały piękne kompozycje na szkle, które tuż po zimowych wakacjach koleżeństwo obejrzy na wystawie. Papierowe prace, powstałe na okoliczność dnia babci i dziadka, młodzi zabrali do domu i wręczyli seniorom.

Gimnazjum nr 1 przygotowało szereg rozgrywek na hali sportowej MOSiR. Placówka nie prowadziła zapisów, jedynie rozpropagowała przygotowany harmonogram i zachęcała młodzież do aktywnego wypoczynku. Dziewczęta i chłopcy grali w siatkówkę i koszykówkę, dodatkową atrakcją były sparingi z uczniami innych szkół.

UM KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!