sim
geberit

Autyzm i My

27-01-2013 16:21 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,316 | Komentarzy: 1
Tomasz Nowak
Autyzm i My
Foto:
zacisze
Grupa wsparcia "Autyzm i My" powstała 23 stycznia 2013 z myślą o rodzinach i opiekunach dzieci z autyzmem.
Grupa wsparcia „Autyzm i My” jest grupą otwartą (uczestnictwo nie wymaga uprzedniego zapisania się) można dołączyć w dowolnej chwili. Głównym celem spotkań jest dzielenie się doświadczeniami z bycia rodzicem dziecka z autyzmem. Na spotkaniach grupy rodzice mogą porozmawiać z innymi, przekonać się, czy problemy z ich dzieckiem są podobne do tych, które przeżywają inni rodzice, podzielić się własnymi osiągnięciami i poprosić o sugestie innych. Na spotkaniach każdy z nich dobrowolnie może omówić swój konkretny problem z dzieckiem autystycznym, podzielić się swoimi spostrzeżeniami, troskami i radościami. Opowiedzieć jaki jest postęp lub regres u dziecka na danym etapie rozwoju. Rodzice informują się wzajemnie m.in. co do konkretnych usług ze strony specjalistów pracujących z dzieckiem w różnych resortach (służba zdrowia MOPS, oświata). Bardzo pożyteczne jest wzajemne użyczenie literatury, podawanie adresów portali internetowych, informacji dotyczących nowopowstałych regionalnych i krajowych ośrodków terapeutycznych i diagnostycznych zajmującymi się autyzmem.

Sytuacja pozostawania w grupie daje poczucie siły, wartości i nadziei. Bardzo ważna jest integracja między rodzicami, która pozwala na zdobycie nowych znajomości, nawiązanie przyjaźni, które posłużą do stworzenia ”łańcucha wsparcia”.

Grupa powstała z inicjatywy Karoliny Ugarenko-Żurawik i Moniki Oźminkowskiej Działać będzie przy wsparciu i pod patronatem Stowarzyszenia „Malinowa Mamba” i Tęczowego Przedszkola.

Monika Oźminkowska
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~Monika Oźminkowska 30-01-2013 11:32
Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbedzie sie w dniu 5 lutego o godzinie 18.30 w budynku" Tęczowego Przedszkola" ul. Nagórna 37 w Kole.
| Zgłoś do usunięcia