sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Fotografka z Koła wygrała ogólnopolski konkurs

Fotografka z Koła wygrała ogólnopolski konkurs

13-02-2013 11:22 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,439 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Fotografka z Koła wygrała ogólnopolski konkurs
Foto:
W Kole nie brakuje fotograficznych talentów. Natalia Witasik z Zespołu Szkół Plastycznych w Kole, zajęła pierwsze miejsce w konkursie organizowanym w ramach ogólnopolskiego programu „Akcja (foto)edukacja”. Uczennica ma szansę na stypendium naukowe w wysokości 10 000zł.
„Akcja (foto)edukacja” to edukacyjny program Nikon Polska przygotowany z myślą o młodzieży szkolnej, aby wyrównać jej dostęp do wiedzy fotograficznej. Składają się na niego atrakcyjne, multimedialne lekcje, przygotowywane pod okiem pedagoga i specjalistów w obszarze fotografii. Pierwsza edycja programu obejmuje osiem lekcji on-line, dostępnych na portalu edukacyjnym www.szerokikadr.pl, z których każda zakończona jest zadaniem domowym. Ponadgimnazjalne szkoły o profilu artystycznym mają szansę wzięcia udziału w konkursie na najciekawsze rozwiązanie pracy domowej – wykonanie fotografii na określony temat, z wykorzystaniem wiedzy z danej lekcji. Konkurs odbywa się w miesięcznych cyklach.

W pierwszej edycji konkursu, w kategorii indywidualnej, wyróżnione zostały prace młodej fotografki z Koła. Wszystkie konkursowe prace jej autorstwa charakteryzował wysoki poziom artystyczny i techniczny. „Laureatka przekonała nas dojrzałością swoich prac oraz ich różnorodnością. Widać, że wciąż poszukuje – próbuje sił w różnych gatunkach, eksperymentuje z różnymi sposobami fotografowania i zazwyczaj osiąga bardzo dobre rezultaty” – orzekło Jury.

Do zwyciężczyni trafił aparat fotograficzny marki Nikon. Ma ona szansę również na zdobycie nagrody głównej – stypendium naukowego w wysokości 10 000zł.

Źródło: Agencja WALK PR, informacja Prasowa NIKON Polska
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
~eLenka ;) 14-02-2013 10:57
Gratuluję :)
| Zgłoś do usunięcia
~nolan 13-02-2013 17:32
Super:) Trzeba wspierać Młode talenty:) Gratulacje
| Zgłoś do usunięcia
~Tomasz 13-02-2013 13:52
Wielkie gratulacje! :)
| Zgłoś do usunięcia