sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Drzwi otwarte w ZS1

Drzwi otwarte w ZS1

14-02-2013 09:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,199 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Drzwi otwarte w ZS1
Foto:
W najbliższą sobotę w kolskich szkołach podstawowych odbędzie się „Dzień otwartych drzwi”. Ciekawą i różnorodną ofertę na ten dzień przygotował dla rodziców oraz uczniów przyszłych „zerówek” i klas pierwszych Zespół Szkół nr 1 w Kole przy ul. Poniatowskiego 22.
W godzinach od 9.00 do 13.00 wszyscy zainteresowani będą mogli zwiedzać szkołę, brać udział w ciekawych zajęciach, konkursach i zabawach, oglądać świat przez mikroskop, uczestniczyć w widowiskowych doświadczeniach przyrodniczych, ćwiczyć pisanie i rysowanie, odkrywać niezliczone możliwości pracy i zabawy z tablicami interaktywnymi, śpiewać karaoke (również po angielsku). Miłośnicy dawnych dziejów zobaczą pasowanie na rycerza, a miłośnicy kulinariów spróbują pizzy przygotowanej przez uczniów. O godzinie 10.00 odbędzie się wręczenie nagród dla przedszkolaków z Koła uczestniczących w ogłoszonych przez szkołę konkursach plastycznych, muzycznych i recytatorskich. Nie zabraknie również krótkiego występu artystycznego w wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły.

„Dzień otwartych drzwi” to okazja do poznania oferty edukacyjnej szkoły, jej bazy dydaktycznej i narzędzi wspomagających edukację, w tym najnowocześniejszych rozwiązań i pomocy otrzymanych przez szkołę w ramach projektu „Cyfrowa szkoła” (m. in. 5 tablic interaktywnych, 30 laptopów dla uczniów, otwarta sieć Wi-Fi w szkole).

Placówka stara się także uwzględnić potrzeby rodziców i dzieci związane ze współczesnym życiem zapewniając od nowego roku szkolnego opiekę trzech świetlic szkolnych w godzinach 6.00-17.00. Świetlice dedykowane będą dla różnych grup wiekowych uczniów, a pracujący w nich nauczyciele będą pomagać dzieciom w odrabianiu prac domowych, rozwijaniu zainteresowań, dbać będą o wyrównywanie szans edukacyjnych.


Wizyta w szkole będzie też okazją do rozmowy z dyrektorem, nauczycielami, wychowawcami, logopedą, pedagogiem i psychologiem szkolnym.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!