sim
Artbud
Wiadomości Kultura i rozrywka Dzień Myśli Braterskiej z udziałem Wartaków

Dzień Myśli Braterskiej z udziałem Wartaków

01-03-2013 09:08 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,695 | Komentarzy: 2
Dzień Myśli Braterskiej z udziałem Wartaków
Foto:
zacisze
22 lutego 1857 roku urodził się twórca światowego skautingu gen. Robert Baden Powell. Dzień ten od dawna polscy harcerze obchodzą jako Dzień Myśli Braterskiej.
W tym roku, w sobotę 23 lutego, hm. Jarosław Rura - Komendant Chorągwi zaprosił instruktorów z Wielkopolski na spotkanie w Collegium Minus Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obok komendantów hufców i wyróżniających się drużynowych, gośćmi szczególnymi byli: hm. Małgorzata Sinica - Naczelnik ZHP, Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Rektor UAM w Poznaniu - prof. dr hab. Bronisław Marciniak.

Marszałek Marek Woźniak odebrał z rąk druhny naczelnik przepiękną laskę skautową jako podziękowanie za współpracę i pomoc w realizacji wielu zadań na niwie pracy z dziećmi i młodzieżą harcerską. Honorową Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa odebrał Rektor UAM - prof. dr hab. Bronisław Marciniak i Prorektor prof. dr hab. Zbigniew Pilarczyk, który jest przyjacielem Wartaków od 40 lat.

A Wartaki?! Wartaki w roku swego 40-lecia jako Reprezentacyjny Zespół Chorągwi - pracowały artystycznie. To była bardzo przyjemna praca, poprzedzona przypomnieniem dokonań i sukcesów zespołu na przestrzeni prawie 40 lat. Z wielką satysfakcją zaśpiewaliśmy kilka wybranych specjalnie na tę okazję piosenek. Uświadomiliśmy sobie, że dla 8 pokolenia był to ostatni występ przed… maturą. Za to w lipcu - wyjazd na 40 Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2013. Gromkie brawa po każdej piosence, gratulacje od licznych osób po zakończeniu imprezy były najlepszym podziękowaniem za ten szczególny występ. A potem - wspólna fotka i wspaniały, wielki tort ufundowany przez Marszałka Marka Woźniaka.

Z okazji minionego Dnia Myśli Braterskiej 8 pokolenie śle pozdrowienia wszystkim Poprzednikom i Przyjaciołom.

Henryk Perzyński
Foto: zhp.wlkp.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~Wartaki 01-03-2013 15:02
Wartaki - moja młodość, pięknie to wspominam. Pozdrowienia dla Druha i młodych pokoleń.
| Zgłoś do usunięcia
~Ala 01-03-2013 12:58
1 marca 2013r. Dzień Żołnierzy Wyklętych. W Kole jest jakoś upamiętniony?
| Zgłoś do usunięcia