sim

Wiadomości Kultura i rozrywka Mistrz pięknego czytania

Mistrz pięknego czytania

21-03-2013 19:05 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,840 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Mistrz pięknego czytania
Foto:
Weronika Bartczak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole została Mistrzem Pięknego Czytania Powiatu Kolskiego w konkursie przygotowanym przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole dla uczniów klas VI szkół podstawowych.
Dziewięciu „śmiałków” zaprezentowało po dwa utwory: samodzielnie wybrany tekst oraz wskazany przez organizatorów („Florka. Listy Do Józefiny” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel). Publiczne, głośne czytanie nie jest łatwe, bowiem nieśmiałość i trema mogą utrudnić to zadanie nawet najlepiej przygotowanym zawodnikom. Jak przyznała przewodząca komisji oceniającej polonistka Zofia Janiszewska, jurorzy wzięli pod uwagę predyspozycje głosowe i pracę nad poprawnością artykułowania. Nie mniej ważny był dobór tekstu, interpretacja, akcentowanie, stosowanie się do znaków interpunkcyjnych.

Młodzież uczestnicząca w konkursie reprezentowała Szkołę Podstawową nr 1 i nr 3 w Kole oraz nr 2 w Kłodawie. Zwyciężczyni jako tekst dowolny wybrała „Anię z Zielonego Wzgórza” i jej około dwuminutową prezentacją zachwyciła słuchaczy. Finałem spotkania było nagrodzenie wszystkich, którzy zadali sobie trud pracy z tekstem.

UM
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!