sim
bricomarche
Wiadomości Kultura i rozrywka Próbowali przegonić zimę

Próbowali przegonić zimę

29-03-2013 08:02 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,195 | Komentarzy: 0
Próbowali przegonić zimę
Foto:
zacisze
Patrząc na pogodę za oknem, trzeba przyznać, że wiosna o nas zapomniała, a przecież już najwyższa pora, aby przyszła. Chcąc przyśpieszyć jej nadejście i uatrakcyjnić 21. dzień marca, uczniowie ZS w Bogusławicach przygotowali występy.
Jak dotąd można odnieść wrażenie, że wiosna utknęła gdzieś w śnieżnych zaspach. Z utęsknieniem czekamy na pierwsze promienie słońca. Aby przyspieszyć przyjście tej pory roku uczniowie z Zespołu Szkół w Bogusławicach postanowili przywołać ją piosenkami, a tym samym przegonić zimę.

Na początku szkolnego turnieju prowadzący przypomnieli zwyczaj topienia marzanny i wymienili cechy niecierpliwie wyczekiwanej wiosny. W związku z tym, że 21 marca rządzi się swoimi prawami, był to jedyny dzień, kiedy w szkole zezwolono na pomalowane paznokcie i delikatny makijaż na potrzeby występu. Każda z klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum przygotowała dwie piosenki, jedną w języku polskim, drugą po angielsku, oraz humorystyczną scenkę. I trzeba przyznać, że wśród śpiewających znalazło się kilka prawdziwych perełek. Kostiumy i choreografia były ściśle związane z tekstami prezentowanych utworów. W jury, obok przedstawiciela Rady Pedagogicznej szkoły i dyrektora Marka Tomickiego, zasiadł Paweł Frankowski współpracujący z MDK-iem w Izbicy Kujawskiej, zajmujący się przygotowywaniem młodzieży do festiwali muzycznych.

Po części wokalnej młodzi artyści z dużym poczuciem humoru zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, odgrywając skecze, które zgromadzoną publiczność rozbawiały do łez. Potem przyszedł czas na ocenę występów. – Braliśmy pod uwagę zaangażowanie wokalne, taneczne, choreografię oraz ilość występujących osób. Ważne też było dla nas ogólne wrażenie każdego zespołu – powiedział Paweł Frankowski. Były gratulacje dla wszystkich wykonawców, a dyrektor dodał, że to wydarzenie z pewnością przegoni zimę. Podziękował również wychowawcom klas oraz opiekunce Samorządu Szkolnego Magdalenie Skalskiej za pomoc w przygotowaniach. Po podliczeniu punktów ogłoszono wyniki szkolnej „Bitwy na głosy” i wręczono pamiątkowe dyplomy.

Źródło: ZS w Bogusławicach/„Przegląd Kolski”
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!