sim
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Wielkanoc w oczach dziecka

Wielkanoc w oczach dziecka

10-04-2013 09:30 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,245 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Wielkanoc w oczach dziecka
Foto:
Barwne i radosne święta za nami. Na chwilę jednak wracamy do tematu, a pretekstem jest udział przedszkolaków z Przedszkola nr 5 w Kole w Między Przedszkolnym Konkursie Plastycznym „WIELKANOC W OCZACH DZIECKA” ogłoszonym jeszcze przed świętami.
Konkurs ten zorganizowało Przedszkole nr 6 w Kole. Korzystając zatem z zaproszenia do udziału , przedszkolaki z GROMADKI MISIA USZATKA ,którym nie straszne żadne wyzwania, podjęły próbę zmierzenia się z tematem plastycznym. Do udziału przystąpiły ochoczo, szczególnie że twórczość plastyczna, to jedna z tych form aktywności ,która podejmowana dla przyjemności i zabawy jest jednocześnie doskonałą nauką. Czego można nauczyć małe dzieci tworząc?

Otóż wielu pożytecznych rzeczy:
● podejmując temat związany z kultywowaniem świąt, organizujemy warunki do poznawania i pielęgnowania rodzimych tradycji, uczymy rozpoznawać symbole, interpretować i rozumieć ich znaczenie
● rozwijamy wrażliwość estetyczną
● doskonalimy umiejętność wyrażania wiedzy o świecie i sobie przez sztukę
● uczymy jak stosować różne techniki plastyczne i środki wyrazu :barwy ,formy, linie, plamy
● doskonalimy koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność manualną przy okazji przygotowując do nauki pisania
● rozwijamy wyobraźnię twórczą i inicjatywę dziecka
● tworzymy sposobność do emocjonalnego odreagowania napięć poprzez twórczość
● budujemy pozytywny obraz dziecka , utwierdzając je w przekonaniu ,że jest zdolne,że potrafi,że może

Dlatego nauczyciele Przedszkola Nr 5 inspirują swoich wychowanków do udziału w konkursach plastycznych , wierząc ,że każde pozytywne doświadczenie przez nich zdobyte , zaprocentuje w przyszłości. Dla niektórych dzieci , było to pierwsze takie doświadczenie, tym bardziej cenne.

Przedszkole nr 5 w Kole, było jedyną placówką oprócz organizatora , która wykonała prace na konkurs. Uczestniczyły w nim dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Swoje „dzieła” wykonały w dowolnych technikach i zastosowaniem różnorodnych materiałów. Młodzi twórcy mogli wykonać pracę plastyczną w dowolnym formacie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 5 kwietnia w siedzibie organizatora . Komisja Konkursowa , która w ocenie prac przedszkolaków kierowała się ujęciem tematu, pomysłowością i samodzielnością wykonania oraz zastosowanym materiałem plastycznym, dostrzegła i uhonorowała prace dzieci z Przedszkola nr 5 przyznając:

NAGRODĘ- MAGDALENIE FRANKOWSKIEJ z grupy 5 latków
NAGRODĘ- ALICJI ZAWILSKIEJ z grupy 5 latków
NAGRODĘ- ANNIE SKOCZYLAS z grupy 4 latków
NAGRODĘ- MAI FLASIŃSKIEJ z grupy 3 latów

Jak w każdym konkursie, nie wszyscy mogą zdobywać główne nagrody. Liczy się jednak także sam udział. Dlatego organizatorzy konkursu , wszystkich pozostałych przedszkolaków biorących w nim udział wyróżnili wręczając imienne podziękowania. W gronie wyróżnionych małych artystów znaleźli się:
- Joanna Grodzicka i Anna Przybysz z grupy 3 latków
- Igor Olejniczak i Marta Marciniak z grupy 4 latków
- Oliwia Kamińska i Norbert Sowiński z grupy 5 latków
- Igor Leszcz z grupy 5 latków
- Dominika Kaźmierczak i Michalina Kusztal z grupy 6 latków
- Amelia Bąkowska i z grupy 6 latków
- Marcel Kałużny i Alicja Ziółkowska z grupy mieszanej 4-5 latków
Po części oficjalnej, ogłoszeniu wyników i wręczeniu laureatom konkursu drobnych upominków ufundowanych przez organizatora konkursu, przedszkolaki z PM5 i PM6 miały chwilę na wspólną zabawę i małe słodkie co nieco. I w ten oto sposób, zrealizował się jeszcze jeden spośród wielu celów wychowania tzn. rozwijanie umiejętności radzenia sobie w kontaktach społecznych z nowymi osobami i w nowym miejscu. Pozostaje podziękować jeszcze organizatorowi konkursu za stworzenie okazji, aby wyszczególnione cele wychowania nabrały konkretnego kształtu w podejmowanych z dziećmi działaniach.

A małym, wielkim artystom z Przedszkola Nr 5 gratulujemy udanego udziału w konkursie i życzymy kolejnych sukcesów.

oprac. R. Zamelska
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~mieszkanka Koła 10-04-2013 13:33
Brawo organizatorzy, więcej takich inicjatyw które integrująwszystkich przedszkolaków.Dlaczego tylko dwa przedszkola wzięły udział. Czy 1 i 3 nie były powiadomione czy się paniom nie chciało przygotować dzieci.Przedszkole nr 5 jak zwykle bardzo aktywne, gratuluję bo w tym przedszkolu zaczyna się naprawdę coś dziać.
| Zgłoś do usunięcia