sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Kultura i rozrywka Taneczny talent w PM5

Taneczny talent w PM5

02-05-2013 09:53 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,652 | Komentarzy: 1
Taneczny talent w PM5
Foto:
zacisze
Kto nie słyszał dotąd o inteligencji kinestetycznej , ten ma okazję pogłębić swoją wiedzę dzięki Livii Kujawskiej z Przedszkola nr 5. Koncepcja inteligencji wielorakiej H. Gardnera , mówi o tym ,że każdy z nas posiada wszystkie typy różnorakiej inteligencji kierunkowej, które rozwijają się u każdego w innym stopniu. To dlatego jedni z nas są świetni językowo, inni wykazują się doskonałą wyobraźnią i orientacją wizualno-przestrzenną, a jeszcze inni są wybitnymi matematykami, sportowcami czy tancerzami.
Livia z pewnością należy do tej grupy osób, która świetnie wyczuwa ruch swojego ciała, i za jego pomocą porozumiewa się z otoczeniem wyrażając swoje emocje w tańcu. Oznacza to wysoki poziom inteligencji kinestetycznej, inaczej mówiąc ruchowej. Decyzję o tym, że będzie tańczyć, podjęła sama wspierana przez rodziców w rozwijaniu swoich zainteresowań. Aby spełniły się marzenia Livii, rodzice zapisali ją we wrześniu ubiegłego roku na zajęcia Studia Tańca RYTMIX działającego w Koninie. I chociaż wydaje się to tak niedawno, Livia świętuje już swój wielki sukces. Livia doskonali swoje umiejętności taneczne trenując dwa razy w tygodniu .Dzięki wytrwałej pracy pod kierunkiem pani Wiesławy Wolnej , założycielki Studia Tańca RYTMIX i jej córki Martyny, która jest instruktorem tańca, Livia wzięła udział w Krajowych Mistrzostwach IDO JAZZ DANCE, Modern, Balet/ Point występując na scenie w Grójcu. Taneczne show odbywało się w dniach od 19do 21 kwietnia , w którym Livia wystąpiła z Formacją Jazz Dance do 7 lat . Zajmując wraz ze swoją formacją I miejsce w swojej kategorii na Krajowych Mistrzostwach, Livia zapewniła sobie udział w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy i Świata. Odbędą się one w Mikołajkach w pierwszej połowie grudnia tego roku. Z niecierpliwością będziemy śledzić dalsze poczynania naszej młodziutkiej tancerki, która ma szczególną sposobność , aby coś , co dzisiaj robi dla przyjemności zamienić kiedyś w pasję i prawdziwą miłość do tańca.

Szczególne ruchowe i rytmiczno-muzyczne predyspozycje Livii, ujawniają się też w jej zainteresowaniach akrobatyką. Livia lubi ćwiczenia, jest wytrwała i zdyscyplinowana. A poza tym jest uroczą , radosną dziewczynką , która w Gromadce Misia Uszatka w gronie koleżanek i kolegów z grupy bawi się , uczy i poznaje świat. Rówieśnicy Livii , nie mogli towarzyszyć jej co prawda podczas finałowego występu na scenie w roli widzów, jednak nagrodzili gromkimi brawami sukces swojej koleżanki po powrocie do przedszkola. Z zainteresowaniem i nutą zazdrości oglądali przywieziony z mistrzostw medal i pamiątkowy dyplom. Wszak osiągnięcie to nie byle jakie, a Przedszkole nr 5 odnotuje je w swojej kronice ważnych wydarzeń.

Warto jeszcze dodać, że Studio Tańca RYTMIX , w którym Livia doskonali swoje taneczne umiejętności, ma już ponad 20-o letnią historię. Założone zostało w roku 1990 i funkcjonowało początkowo przy konińskim Domu Kultury. Po zmianach nazwy i prywatyzacji pozostaje w rękach prywatnych jego założycielki pani Wiesławy Wolnej. Tańczą w nim seniorzy, juniorzy i dzieci, w różnych formacjach , duetach oraz jako soliści. Wysoki poziom pracy pedagogów tańca, choreografów i tancerzy Studio RYTMIX mierzy wieloma sukcesami i prestiżowymi nagrodami. Spośród adeptów sztuki tańca, wywodzących się z niego, na gwiazdę wyrósł m.in. laureat programu „You Can Dance” Jakub Jóźwiak z Goliny, zdobywający później szlify na Broadwayu .

Kto wie ,może doczekamy, że i Livia doświadczy kiedyś podobnych wrażeń związanych z tańcem. Tymczasem, wszystkim przedszkolakom , które lubią ruch i taniec polecamy, aby poszli w w jej ślady. Taniec jest jednym ze sprawdzonych sposobów na zabawę , a przy tym uczy, i wychowuje. Towarzysząca tancerzom muzyka niezależnie od gatunku rozwija wrażliwość, estetyczną, wyobraźnię, pozwala na kreacje własnej osobowości, pozwala nabrać pewności siebie . Rozwija poznawczo i emocjonalnie, pozwala doświadczać tego , co składa się na tzw. kulturę. Przyjemnie jest nam pochwalić się sukcesem naszej małej wielkiej gwiazdy tańca.

Livii Kujawskiej oraz jej rodzicom serdecznie gratulujemy ,trzymamy kciuki życząc kolejnych sukcesów.
oprac. R. Zamelska
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~Jerzy 02-05-2013 18:25
Jesteśmy dumni z Naszej WNUCZKI oraz jej rodziców.
| Zgłoś do usunięcia