sim
bricomarche
Wiadomości Na sygnale Weekend pod znakiem pijanych kierowców

Weekend pod znakiem pijanych kierowców

05-06-2013 09:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,905 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Weekend pod znakiem pijanych kierowców
Foto:
W okresie od 30 maja do 4 czerwca policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole na terenie powiatu kolskiego zatrzymali rekordową ilość nietrzeźwych kierowców! Mundurowi w tym czasie uniemożliwili dalszą jazdę ośmiu pijanym kierowcom samochodów osobowych i jednemu motorowerzyście. Zatrzymali także trzynastu nietrzeźwych rowerzystów oraz sześciu kierujących, którzy kierowali autem, motorowerem bądź rowerem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.
Policyjne statystyki nie kłamią! Podczas długich weekendów policjanci zatrzymują ogromną ilość kierowców, którzy prowadzą pojazdy po wypiciu przysłowiowego kieliszka wódki lub jednego piwa.

Minionego weekendu rekordzistą był 45-letni mieszkaniec Dąbrowic, który kierował motorowerem w miejscowości Kościelec mając w organizmie ponad trzy promile alkoholu. O tym, że piją coraz młodsi Polacy świadczy zatrzymanie przez policjantów dwóch młodych mieszkańców Koła w wieku 23 i 19 lat, którzy w nocy 2 czerwca kierowali rowerami na ul. Sienkiewicza w Kole będąc pod wpływem alkoholu. Młodzi mężczyźni „wydmuchali” po 0,8 promila.

Wyeliminowanie tylu nietrzeźwych kierowców przez policjantów kolskiej Komendy w znaczący sposób przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Niewykluczone, że część zatrzymanych kierujących na tzw. „podwójnym gazie” gdyby nie interwencja policjantów spowodowała by śmiertelne zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zatrzymywane jest prawo jazdy. Natomiast rowerzystom za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do roku więzienia. W obu przypadkach orzekany jest również zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP Koło
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!