sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Powiat Kolski Bezpieczniej w ruchu drogowym

Bezpieczniej w ruchu drogowym

23-04-2010 07:35 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,436 | Komentarzy: 0
Bezpieczniej w ruchu drogowym
Foto:
zacisze
To już tradycja, że policjanci kolskiej drogówki współorganizują powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowskie zmagania odbywały się w znanej z gościnności Szkole Podstawowej w Chełmnie.
W środowe popołudnie 21 kwietnia w szranki o miano najlepszych w powiecie stanęło 13 drużyn, 7 ekip ze szkół podstawowych oraz 6 reprezentacji gimnazjów. W opinii organizatorów z roku na rok wzrasta poziom wiedzy i umiejętności uczestników. Uczniowska rywalizacja odbywała się na trzech płaszczyznach.

Najpierw zawodnicy musieli rozwiązać przygotowany przez policjantów test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, następnie pod okiem specjalisty przekazywali swoją praktyczną i teoretyczną wiedzę z dziedziny pierwszej pomocy przedmedycznej. Ostatnim miejscem uczniowskich zmagań stało się szkolne boisko z przygotowanym tam torem przeszkód, który zawodnicy pokonywali na rowerach. Policjantom kolskiej drogówki, występującym w charakterze sędziów nie umknął żaden nawet najdrobniejszy błąd. Zacięta rywalizacja przy bardzo wyrównanym poziomie trwała do ostatnich sekund.

Dodatkowym utrudnieniem tegorocznych zmagań stała się natura, która kilkakrotnie przerywała konkurencje rzęsistym deszczem. Mimo tych niedogodności wszyscy ukończyli rywalizację. W klasyfikacji generalnej gimnazjów pierwsze trzy miejsca wywalczyły kolejno zespoły z Grzegorzewa, Chodowa i kolskiej "dwójki". Wśród podstawówek najlepsza była ekipa gospodarzy z Chełmna, drugie miejsce zajęli uczniowie z Kaleni Małej a trzecie zespół z Dąbia. Podczas eliminacji wojewódzkich nasz powiat reprezentować będą gimnazjaliści z Grzegorzewa oraz uczniowie z Chełmna.

Oczywiście już dziś życzymy im powodzenia. Specjalne podziękowania należą się dyrekcji Szkoły Podstawowej w Dąbiu oraz przedstawicielom Kuratorium Oświaty z Konina za przygotowanie współzawodnictwa.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!