sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Kultura i rozrywka Quiling drugiego dnia zajęć w MDK [FOTO]

Quiling drugiego dnia zajęć w MDK [FOTO]

13-08-2013 13:55 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,719 | Komentarzy: 0
Quiling drugiego dnia zajęć w MDK [FOTO]
Foto:
zacisze
Wtorkowe zajęcia quillingu, odbywające się w kolskim domu kultury, były jak zwykle sprawdzianem zdolności manualnych, ale także – cierpliwości i wytrwałości, które niezbędne są przy tego typu precyzyjnych pracach plastycznych.
Kilkunastu uczestników, którzy stawili się dziś na warsztaty wykonali własnoręcznie, lub z niewielką pomocą instruktorek, urocze kartki, na których wykleili kwiaty, motyle, serca i różne inne fantazyjne motywy.

Czym jest quiling? Technika z rodzaju papieroplastyki, (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

Przygotowane elementy najczęściej naklejane są na zdobioną powierzchnię tak, że powierzchnia paska papieru jest w stosunku do niej prostopadła. Rzadziej z elementów skleja się samodzielne kompozycje dekoracyjne. Technika wywodzi się prawdopodobnie z jubilerskiej techniki filigranu.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w ciekawych zajęciach wakacyjnych zapraszamy również jutro na warsztaty plastyczne od godz. 10.00 do 12.00.MDK KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!