sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło Zero tolerancji

Zero tolerancji

27-04-2010 08:53 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,844 | Komentarzy: 1
Zero tolerancji
Foto:
zacisze
Od dziś przez trzy dni policjanci ruchu drogowego z Koła tak jak ich koledzy w całej Wielkopolsce prowadzić będą działania pod kryptonimem „zero tolerancji”. Z założenia akcja wymierzona jest przeciwko piratom drogowym oraz zwolennikom siadania za kierownicę wszelkich pojazdów po alkoholu.
W dniach od 27 do 29 kwietnia w całej Wielkopolsce prowadzone będą działania pod kryptonimem „zero tolerancji”. W tym czasie użytkownicy dróg mogą spodziewać się zdecydowanie większej niż zwykle ilości patroli ruchu drogowego. Kolska drogówka opracowała już specjalną dyslokację służby zapewniającą maksymalną liczbę patroli na każdej zmianie. Dodatkowo policjanci będą pełnić służbę również ze Strażnikami Granicznymi. Do działań wykorzystane zostaną w pełnym zakresie wszystkie możliwe urządzenia wsparcia technicznego: radarowe mierniki prędkości, wideo rejestratory czy fotoradary.

Na drogach powiatu pojawią się też nieoznakowane radiowozy z wideo radarami. Mundurowi szczególny nacisk położą na „piratów” nie przestrzegających ograniczeń prędkości oraz pijanych uczestników ruchu. Niestety na naszych drogach nadal jest ich znaczna ilość. Od początku tego roku w powiecie kolskim policjanci zatrzymali 136 nietrzeźwych kierujących (54 kierowców samochodów i 82 rowerzystów) oraz 25 osób kierujących pojazdami po użyciu alkoholu. Wydarzyło się 9 wypadków drogowych w których 13 osób zostało rannych i 1 poniosła śmierć. Policjanci zabezpieczali miejsca blisko 320 kolizji.

Prowadzenie tak zintensyfikowanych działań ma też na celu pokazanie i zwrócenie uwagi społeczeństwa na problematykę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~BABIAK 28-04-2010 16:17
Bardzo dobra akcja!Zero tolerancji dla pijanych kierowców i piratów drogowych!
| Zgłoś do usunięcia