sim
Artbud
Wiadomości Powiat Kolski Renata Piątkowska gościem biblioteki

Renata Piątkowska gościem biblioteki

11-10-2013 11:13 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,735 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Renata Piątkowska gościem biblioteki
Foto:
Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelcu 8 października 2013 r zorganizowała spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, znaną i cenioną autorką książek dla dzieci.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrowie. Autorka opowiadała o swojej twórczości literackiej przedstawiła swoje książki w których opisuje codzienne sytuacje. Zachęcała do czytania i przedstawiła swoją twórczość. Pani Renacie Piątkowskiej towarzyszyła jej lektorka pani Elżbieta Malwina Kożurno, która wspaniale przeczytała fragmenty książek autorki.

Na zakończenie dzieci zadawały pytania związane z pisarstwem, pomysłem na napisanie książki oraz miały możliwość zakupienia książek wraz z autografem pisarki.
Książki pisarki Wieloryb otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a Na wszystko jest sposób otrzymało II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren.

Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Jest miłośniczką dobrego malarstwa i uwielbia jeździć konno.*


*Źródło: http://www.wyd-literatura.com.pl/autor/renata-piatkowska.html
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!