sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Kultura i rozrywka Trwa nabór do Koła Muzealnego

Trwa nabór do Koła Muzealnego

15-10-2013 11:19 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,340 | Komentarzy: 1
Trwa nabór do Koła Muzealnego
Foto:
zacisze
W ofercie edukacyjnej Muzeum Technik Ceramicznych w Kole znajduje się Kółko Muzealne, którego działalność zapoczątkowano w 2005 r. Członkowie kółka mają okazję pozyskać wiedzę na temat działalności placówki muzealnej, między innymi gromadzenia i przechowywania muzealiów, tworzenia kolekcji, dokumentowania zabytków i tworzenia ekspozycji – w formie zajęć teoretycznych oraz praktycznych (w myśl zasady „bawiąc – uczy”): opisu, pomiaru i zakładania kart eksponatów, rekonstrukcji naczyń fajansowych.
Dzieci mają okazję oprowadzić swoich kolegów i wychowawców po ekspozycjach muzealnych. Młodzi muzealnicy poznają także historię miasta, regionu, kolskiej fabryki fajansu, w tym techniki zdobienia naczyń, jak relief, szablon czy malowanie ręczne. Ponadto poznają dawne zwyczaje świąteczne, np. wielkanocne czy bożonarodzeniowe. Ciekawą formą edukacji przez zabawę są również gry edukacyjne o tematyce historycznej (np. popularna
w Polsce i na świecie Carcassonne”). Grupa zwiedza wystawy w Miejskim Domu Kultury, bierze udział w wycieczkach do innych placówek muzealnych (np. Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie) czy na imprezy historyczne (np. Festyn Archeologiczny w Biskupinie).

Muzeum serdecznie zaprasza do zapisywania się uczniów klas trzecich i czwartych szkół podstawowych. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszeń można dokonywać mailem: muzeum@kolo.pl, telefonicznie: (63) 27-21-559 lub osobiście w siedzibie placówki, ul. M. Kajki 44. Oczywiście wymagana pisemna zgoda rodziców.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
mFTGc5Kz 10-02-2016 00:16
Now I'm like, well duh! Truly thakufnl for your help.
| Zgłoś do usunięcia