sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Co robią radni? Październikowe interpelacje

Co robią radni? Październikowe interpelacje

29-10-2013 18:41 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 11,367 | Komentarzy: 8
Co robią radni? Październikowe interpelacje
Foto:
zacisze
Po sukcesie artykułu "Co robią radni? Wrześniowe interpelacje" postanowiliśmy wprowadzić ten cykl w stały kalendarz naszego portalu. Po wspomnianym artykule widać, że cześć radnych nie chce pozostać jaki ci, którzy nie przemęczają się podczas sesji. Dzisiaj prezentujemy dzisiejsze interpelacje.
Jarosław Świder
- o sprawę nadwyżki odpadów biodegradalnych, co mają zrobić mieszkańcy z tymi odpadami, prosił o wskazanie przepisów i zapytał w jaki sposób miasto będzie zarządzać odpadami, aby nie dochodziło do podrzucania śmieci
- zapytał o sprawę między Urzędem Miasta a Spółdzielnia Mieszkaniową, czy da się załagodzić konflikt
- poruszył temat wniosku o modernizację skrzyżowania ulicy Żelaznej, gdzie systematycznie podczas deszczu dochodzi do podtopień.
- wypomniał brak odpowiedzi na pismo Powiatowego Zarządu Dróg w sprawie ul Żelaznej z roku 2009.
- złożył zapytanie o remont kamienicy przy ulicy Orzeszkowej w Kole, gdzie w ostatnim czasie zarwała się podłoga nad piwnicami. Prosił o dokumentację, kto odebrał od wykonawcy budynek po remoncie, kto pokryje koszty kolejnego remontu i pieca grzewczego
- wspomniał o zbliżającym się dniu 1 listopada, szczególny nacisk położył na ulicę Poniatowskiego i chodnik znajdujący się wzdłuż niej. Zaproponował, aby razem ze Starostwem Powiatowym dokonać jego remontu, usunięciu żywopłotu i podzieleniu go na część dla pieszych i dla rowerzystów.

Krystyna Oblizajek
- Przekazała prośbę od mieszkańców, aby worki z odpadamy były odbierane z posesji a nie jak do tej pory z ulic. Wspomniała, że w dni wietrzne worki rozrzucane są po okolicy zostawiając wokół sterty śmieci.

Stanisław Mandziewski
- Zapytał o to, czy nie ma możliwości uporządkowania sytuacji na ulicy Ks. Opałki, gdzie od kilku dni stoją długie kolejki samochodów ciężarowych oraz ciągników, które czekają na sprzedaż nasion w firmie WIPASZ. Wspomniał o korkach i niebezpieczeństwie.
- Interpelował w sprawie braku dodatkowego opiekuna na Orliku przy Liceum Ogólnokształcącym w Kole

Wanda Obiała
- Przytoczyła problem kolejek do WIPASZU,
- Ponownie poruszyła temat ławek na peronach PKP w Kole, czy miasto planuje montaż ławek.
- podziękowała w imieniu starszych mieszkańców za obniżenie wysokości tablic z rozkładem PKP

Krzysztof Mazurkiewicz
- Prosił o informacje w sprawie modernizacji oświetlenia przy ulicy Krokusowej, zaproponował, aby wdrożyć program 1 lampa na rok.
- zapytał o parking wzdłuż ulicy Szkolnej, gdzie podczas budowy marketu Lidl, brakuje miejsc parkingowych dla rodziców przywożących dzieci do szkoły. Proponował wprowadzenie parkingu czasowego.
- Poruszył temat modernizacji ulic z budżetu Państwa, tzw. "Schetynówek" - dlaczego miasto nie złożyło samodzielnego wniosku o dofinansowanie.
- Złożył zapytanie o kolejny odwołany przetarg na budowę skateparku
- Poinformował o ograniczonym bezpieczeństwie zimą na ulicach, które nie posiadają chodników, kiedy to zimą piesi będą poruszać się ulicami.

Jerzy Jakubowski
- Zapytał o właściciela gruntu na przeciwko Zespołu Szkół nr 1 w Kole, po byłej stacji paliw, gdzie jak powiedział Radny rośnie bujna trawa bez użycia nawozów. Pytał o to, kiedy zostanie skoszona trawa, czy Urząd Miasta ustalił właściciela "czy żyje".

Agnieszka Chojnacka
- Prosiła o wymianę siatek w bramkach na orliku przy ulicy Dąbrowskiego w Kole, które są dziurawe.
- Podkreśliła, że remont chodnika na ulicy Poniatowskiego powinien zostać wykonany jak najszybciej.

Andrzej Cesarz
- Wskazał na ulice 3 Maja i Żeromskiego gdzie po zimowe łatanie nawierzchni należałoby powtórzyć, gdyż kolejna zima zbliża się a na jezdni wystąpiły kolejne wyrwy.

Alicja Wapińska
- Prosiła o zainteresowanie się tematem ulicą między Toruńską a Garncarską, która często jest nieprzejezdna kiedy pada deszcz, dochodzi tam do rozlewisk wodno-błotnych. Woda przelewa się do piwnic. Przekazała prośbę ze strony mieszkańców o remont tej drogi.

Zygmunt Sołtysiak
- Zapytał jak wygada sytuacja między Spółdzielnią Mieszkaniową a Urzędem Miasta, i w przywołanym w gazetowym artykule konflikcie. Jakie kroki poczyniło miasto, aby dojść do porozumienia.
- Brak mieszkań socjalnych to duży problem, Radny zaproponował pozyskanie środków zewnętrznych na budowę mieszkań.

Adrian Król
- Pytał o tzw. "Schetynówkę", a dokładniej czy udało się pozyskać środki na remont kolskich ulic
- Czy będzie realizowany koncept instalacji HotSpotu (Darmowego internetu WI-FI) w obrębie dworca PKP

Mariusz Hanefeld
- Zapytał o sytuacje kamienicy na Starym Rynku, która grozi zawaleniem. Czy poczyniono jakieś kroki, aby zapobiec katastrofie budowlanej.

Czy za miesiąc zobaczymy jeszcze większą aktywność wśród naszych radnych?
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (8)
os. bogumila 31-10-2013 20:03
Zespół Szkół nr 1 to podstawówka nr 2 i gimn nr 3 na Poniatowskiego więc chyba jednak na "kaliskim przedmieściu"?
| Zgłoś do usunięcia
Sonia 31-10-2013 10:55
Zespół Szkół nr 1 leży na Kaliskim Przedmieściu? Czy gdzieś go przenieśli? Więc radny pyta o swój teren, prawda?
| Zgłoś do usunięcia
Feliks 30-10-2013 22:17
Pomijając kwestię oceny Jurka - najlepiej wychodzi na zdjęciach w "pierwszym rzędzie" i na publicznym wikcie, zostawcie Przemieście Kaliskie.Tu nikt nie potrzebuje inwestycji, marketów, wielkich zakładów przemysłowych. My się cieszymy ze spokoju i zieleni. Zobaczymy czy za kilka lat, osoby piszące o braku rozwoju tego osiedla, nadal będą wolały mieszkać wśród przemysłu i zgiełku, czy też wśród zieleni i spokoju zapyziałej dzielnicy. Fakt, że radny daje wizytówkę pośmiewiska, ale czy on mieszkańcom kaliskiego nie jest na rękę, mamy święty spokój. Poza tym, jak wybudują tu drogi asfaltowe, to gdzie Jurek będzie jeździł dumnie na równiarce ;)).
| Zgłoś do usunięcia
Czytelnik 30-10-2013 12:51
Lepsze to niż nic chociaż gadają może to dobry krok by coś zrealizować!
| Zgłoś do usunięcia
... 30-10-2013 11:39
Jurek rządzi!!!% po za tym wszystkie te zapytania robione są pod e-koło zeby nie bylo ze radni nic nie robią. Za miesiąc artykuł bedzie juz ja dwie strony i nadal beda tylko durne zapytania
| Zgłoś do usunięcia
fdsfs 30-10-2013 10:26
Sorry miało być w okolicach Zespołu Szkół nr 1
| Zgłoś do usunięcia
fdsfs 30-10-2013 10:17
Panie Jakubowski co Pana interesuje jakaś idiotyczna nieskoszona trawa w okolicach Lidla, kiedy na Pana osiedlu nic się nie rozwija, wręcz przeciwnie to osiedle (kaliskie przedmieście) się uwstecznia. Proponuje najpierw zająć się swoim osiedlem bo tutaj na Pana głosowali i nic to nie dało. Mam nadzieje, że mieszkańcy tego osiedla w przyszłych wyborach zagłosują na kogoś młodszego z poglądem na przyszłość Kaliskiego Przedmieścia a nie na osobę, która będzie interesowała się wszystkim poza terenem który ma pod swoją pieczą.
| Zgłoś do usunięcia
ela 30-10-2013 08:09
Czy na zadawaniu pytań kończy się temat ważnych dla naszego miasta i społeczeństwa spraw.Myślę że radni oprócz odpowiedzi na te pytania robią coś więcej żeby doszło do ich realizacji.Życzę powodzenia i optymizmu.
| Zgłoś do usunięcia