sim
bricomarche
Wiadomości Kultura i rozrywka Wystawa kolskiego artysty [FOTO]

Wystawa kolskiego artysty [FOTO]

04-11-2013 10:31 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,838 | Komentarzy: 2
Wystawa kolskiego artysty [FOTO]
Foto:
zacisze
3 listopada w podziemiach Ratusza Miejskiego odbył się niecodzienny wernisaż. O godzinie 17.00 zainicjowana została wystawa, pt. "Duszenie", której autorem jest kolanin - Dawid Marszewski. W Ratuszu Miejskim pojawiło się blisko 200 osób, a to jak na warunki piwniczne - bardzo dużo.
Dawid Marszewski urodził się 14 czerwca 1991 roku, w Kole. Ukończył z wyróżnieniem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kole. Obecnie studiuje malarstwo na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2012 roku pełni obowiązki asystenta w XII Pracowni Malarstwa prof. Janusza Marciniaka. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Rektora UAP. Nominowany do Ogólnopolskiej Nagrody Artystycznej: Nowy Obraz- Nowe Spojrzenie. Zdobywca nagrody ExkluzivPrize2013 magazynu Exkluziv za film eksperymentalny. W swoich działaniach posługuje się malarstwem, rysunkiem, instalacją, performance, obiektem. Jego prace prezentowane były w Estonii, Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Łodzi, Toruniu, Szczytnie, Bydgoszczy, Bielsku-Białej, Gorzowie Wlkp., Zbąszyniu oraz Kole.

Dawid tak podsumował wystawę na stronie facebook'owej wydarzenia "Oj ja bardzo bardzo dziękuję, nie wiedziałem że aż tylu nas będzie ( ok. 200 ) tłok i duchota przekładały się na tytułowe duszenie... dzięki za mocne słowa i.... zapraszam przez cały listopad do pobycia na wystawie, juz samemu, bez emocji..."Foto: KW
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
ela 04-11-2013 20:49
Świetnie zorganizowana impreza artystyczna,uczta duchowa.Gratuluję prac i talentu.
| Zgłoś do usunięcia
ela 04-11-2013 12:51
Świetny chłopak i artysta, jesteśmy z Ciebie dumni, oby tak dalej
| Zgłoś do usunięcia