sim

Wiadomości Powiat Kolski Z okazji 15-lecia samorządu powiatowego

Z okazji 15-lecia samorządu powiatowego

05-11-2013 10:32 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,154 | Komentarzy: 2
Z okazji 15-lecia samorządu powiatowego
Foto:
zacisze
Na 15 listopada planowana jest sesja naukowa „Starostwo i powiat kolski na przestrzeni wieków – w 15. rocznicę powstania samorządu powiatowego”. Uroczystość odbędzie się w sali sesyjnej instytucji, początek o godz. 11.00.
Do budynku przy Sienkiewicza 21/23 proszeni są wszyscy, którym historia naszego powiatu i jego przemiany ustrojowe nie są obce. Powiat Kolski zdecydował się na zorganizowanie sesji, gdyż dzieje starostwa i powiatu wymagają dalszych studiów i analiz. Obecni wysłuchają kilku referatów tematycznych, wystąpią: prof. dr hab. Michał Zwierzykowski (Poznań) „Starostwo i starostowie kolscy w XVII i XVIII wieku”, dr Krzysztof Witkowski (Koło) „Rafał hrabia Gurowski - starosta kolski”, dr Mariusz Kaszyński (Brudzew) „Powstanie powiatu kolskiego i jego dzieje do wybuchu I wojny światowej”, dr Piotr Gołdyn (Konin) „Działalność samorządowa i społeczna starosty Wilczyńskiego w świetle doniesień Gazety Kolskiej”, dr Piotr Wąsowicz (Dąbie) „Powiat kolski w latach 1998-2013”. Dodatkową atrakcją będzie koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej.

Wygłoszone referaty ukażą się drukiem, książka pod redakcją dra Krzysztofa Witkowskiego będzie dostępna już podczas sesji.

Starosta Wieńczysław Oblizajek i przewodniczący rady Marek Tomicki serdecznie zapraszają do udziału w przedsięwzięciu, wstęp wolny.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
pracujący 05-11-2013 23:09
Sesja naukowa dla...urzędników w godzinach pracy o 11:00.Nikt, kto pracuje zawodowo nie skorzysta.Czyli łososie we własnym sosie przy kawie.Może jakąs naukę wyciągną na przyszłość.HM...Ciągle jestem naiwny.
| Zgłoś do usunięcia
ela 05-11-2013 15:32
Starostwa powinny być zlikwidowane, kosztują bardzo dużo efektów ich pracy niewiele. Powinno się wrócić do województw 49 i zwiększyć rolę gmin.A pośredników takich jak starostwo nie potrzeba
| Zgłoś do usunięcia