sim
geberit
Wiadomości Kultura i rozrywka Koncert Jana Pietrzaka, 11 listop.

Koncert Jana Pietrzaka, 11 listop.

05-11-2013 10:51 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,075 | Komentarzy: 2
Tomasz Nowak
Koncert Jana Pietrzaka, 11 listop.
Foto:
zacisze
Obchody 11 listopada coraz bliżej. Dzisiaj chcielibyśmy Państwu zaproponować jedną z pozycji obchodów w naszym mieście. W kolskim kościele farnym po zakończeniu Mszy św., ok. godz. 11.30 odbędzie się uroczysty „Koncert z okazji odzyskania niepodległości” w wykonaniu Jana Pietrzaka.
Jan Stefan Pietrzak, urodzony w Warszawie na Targówku 26 kwietnia 1937 roku, syn Wacława i Władysławy z Majewskich.

Twórca i lider dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach (lata 60-67) i Kabaretu pod Egidą (od 67 do...?). Autor tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Niezrównany komentator społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju.

Jego patriotyczna pieśń "Żeby Polska była Polską" stała się w 80 roku spontanicznym hymnem Solidarności. Powiedzonka, refreny, myślowe skróty pana Janka zapadły w pamięć milionom słuchaczy.

Wprowadził nowy, nie stosowany wcześniej styl prowadzenia kabaretowej narracji, styl, który znalazł licznych naśladowców. Określono go mianem "ojca chrzestnego" kabaretowej branży. Patronował wielu utalentowanym osobom, doprowadzając do sukcesów i popularności znane obecnie gwiazdy estrady.

Dorobił się też potężnych oponentów, nie ułatwiających mu życia. Tak już bywa, że prawdziwy satyryk płaci wysoką cenę za odwagę żartowania z nadętych wielkości.

Zapraszamy na koncert Jana Pietrzaka w Kole

foto: polacy.co.uk
biografia: janpietrzak.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
ela 05-11-2013 15:29
Bardzo się cieszę z tego spotkania z wielkim artystą, mądrym odważnym. Brzydzi się podlizywaniem rządzącym jak to robi wiele kabaretów.To wielki patriota , niezależny artysta.
| Zgłoś do usunięcia
jass 05-11-2013 13:54
"Dorobił się też potężnych oponentów, nie ułatwiających mu życia. Tak już bywa, że prawdziwy satyryk płaci wysoką cenę za odwagę żartowania z nadętych wielkości. " Zsyłka mu nie grozi, nie rozumiem co znaczy"wysoką cenę"? Nie ma go w niektórych kanałach, za to w innych jest w nadmiarze. Płaci cenę za opowiedzenie się twardo za jedną opcją polityczną , co artystom na ogół nie pomaga. Jego czas już minął, facet żyje wspomnieniami. Mnie nie wzrusza ani śmieszy.
| Zgłoś do usunięcia